Ratownicy medyczni obrzuceni cegłami w Brzozie. Zniszczony ambulans [zdjęcia]

2023-03-21, 10:58  Redakcja
Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

W nocy z poniedziałku na wtorek ponownie doszło do aktu agresji skierowanego w stronę ratowników medycznych. Ambulans został obrzucony kamieniami w podbydgoskiej Brzozie (gmina Nowa Wieś Wielka).

Do incydentu doszło około godz. 4.30. - Pijana i agresywna kobieta, do której medycy otrzymali wezwanie, obrzuciła ich ambulans cegłami - informuje kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. - Na szczęście żaden z ratowników nie ucierpiał, natomiast uszkodzona została karetka, na karoserii której powstały wgniecenia oraz uszkodzenia lakieru. Po wszystkim kobieta zamknęła furtkę na łańcuch oraz kłódkę i weszła do domu.

38-latka w związku z uszkodzeniem mienia została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Postawiono jej zarzut dotyczący uszkodzenia ambulansu - spowodowała straty na kwotę 15 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Za każdym razem w takich przypadkach dziwimy się, że osoby niosące pomoc zostają często popychane, szarpane, uderzane, zniesławiane czy znieważane. To skandaliczne zachowania! - komentuje Krzysztof Wiśniewski, kierownik działu organizacji usług medycznych i szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. - Agresja to współczesny problem ochrony zdrowia, ale głównie ratownictwa medycznego. Każdy, kto pracuje w systemie państwowego ratownictwa medycznego spotkał się nie raz z agresją słowną i fizyczną ze strony pacjenta, jego kolegów lub rodziny. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze już nie tylko podnoszą wiedzę merytoryczną i praktyczną związaną z wykonywanym zawodem, ale coraz częściej uczą się samoobrony oraz stosowania przymusu bezpośredniego itp.

Jak dodaje, w tym roku wszyscy pracownicy medyczni z WSPR w Bydgoszczy przejdą po raz kolejny cykl szkoleń i warsztatów z policyjnymi instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Region

Ukrył narkotyki w opakowaniach po suplementach diety. Policjanci z Więcborka złapali 39-latka

Ukrył narkotyki w opakowaniach po suplementach diety. Policjanci z Więcborka złapali 39-latka

2024-04-30, 16:26
Ukrywali się, by nie siedzieć w więzieniu. Policjanci z Inowrocławia rozpoznali ich na ulicy

Ukrywali się, by nie siedzieć w więzieniu. Policjanci z Inowrocławia rozpoznali ich na ulicy

2024-04-30, 15:35
Nie dla quadów, ognisk i śmieci. W majówkę lasy będą pod specjalną kontrolą

„Nie” dla quadów, ognisk i śmieci. W majówkę lasy będą pod specjalną kontrolą

2024-04-30, 13:16
Jedynka na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie

„Jedynka” na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie

2024-04-30, 12:19
Komendanci zamieniają się miejscami. Zmiany szefów policji w Bydgoszczy i Toruniu

Komendanci zamieniają się miejscami. Zmiany szefów policji w Bydgoszczy i Toruniu

2024-04-30, 11:31
Jedziemy na majówkę O atrakcyjnych miejscach regionu w Rozmowie Dnia

Jedziemy na majówkę! O atrakcyjnych miejscach regionu w „Rozmowie Dnia”

2024-04-30, 09:00
Jak powinna przebiegać obwodnica podtoruńskich Łysomic Trwają konsultacje [mapa]

Jak powinna przebiegać obwodnica podtoruńskich Łysomic? Trwają konsultacje [mapa]

2024-04-30, 06:51
Krajniak będzie starostą inowrocławskim, Piniewski  jego zastępcą Porozumienie zawarte

Krajniak będzie starostą inowrocławskim, Piniewski – jego zastępcą? Porozumienie zawarte

2024-04-29, 21:10
Hala sportowo-widowiskowa w Kowalu otwarta Kosztowała 12 mln złotych

Hala sportowo-widowiskowa w Kowalu otwarta! Kosztowała 12 mln złotych

2024-04-29, 21:07
Bydgoskie VII LO wkroczyło w XXII wiek. Budynek po termomodernizacji [wideo, zdjęcia]

Bydgoskie VII LO wkroczyło w „XXII wiek”. Budynek po termomodernizacji [wideo, zdjęcia]

2024-04-29, 20:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę