Pesa oddała do użytku pięć nowoczesnych pojazdów. Elektryki już na torach! [zdjęcia, wideo]

2022-11-25, 17:30  Redakcja/PAP/Maciej Wilkowski
Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa. Oficjalne przekazanie odbyło się w Toruniu. W Bydgoszczy, Inowrocławiu i we Włocławku zorganizowano prezentacje nowych składów. Niestety, nie obyło się bez poślizgu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem...

W Bydgoszczy skład miał być dostępny od 10:00. O 10:20 wjechał na jeden z peronów ale... był zamknięty i po paru minutach odjechał. Za to na inny peron wjechały aż dwa pojazdy złączone ze sobą. Jeden z nich miał jechać do Inowrocławia. Ale tam o 10:30 nikt pociągu nikt nie zobaczył, bo stał on na peronie w Bydgoszczy. Na dworcu Bydgoszcz Główna zabrakło informacji o prezentacji, nie było także nikogo, kto mógłby coś opowiedzieć o tym pociągu.
Na szczęście na miejscu pojawił się pasjonat komunikacji z Bydgoszczy - Tymon Myga, który przekazał nam swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu składów:

- Jeżeli chodzi o samo wyposażenie, to jest całkiem dobre. Mamy tutaj dużo miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla osób z wózkami i dużą liczbę wyświetlaczy informujących o przejeździe, o trasie. Jest także sporo foteli, natomiast samo wnętrze opisałbym jako dosyć surowe, nawet szpitalne, bo pomimo, iż nasze barwy wojewódzkie są kolorowe, to wnętrze jest szare, można nawet powiedzieć: jałowe (...).



Zakup nowych pojazdów sfinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowa z Pesą została podpisana w październiku. Pociągi kosztowały 180 milionów złotych. W barwach Polregio, gdyż to ten przewoźnik obsługuje w województwie kujawsko-pomorskim kolejowe przewozy pasażerskie na liniach zelektryfikowanych, pojawią się na trasach w całym regionie.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./wideo: Maciej Wilkowski

Bydgoszcz

Region

Ciemnoskóry piłkarz napadł na dwie osoby we Włocławku. Na szczęście policja była blisko

Ciemnoskóry piłkarz napadł na dwie osoby we Włocławku. Na szczęście policja była blisko

2024-10-25, 18:00
Zbiórka na renowację grobowca państwa Jankowskich - taki będzie cel toruńskiej kwesty

Zbiórka na renowację grobowca państwa Jankowskich - taki będzie cel toruńskiej kwesty

2024-10-25, 17:30
W czasie ostatniej powodzi praca dronów była bezcenna, ale nie tylko tak się sprawdzają

W czasie ostatniej powodzi praca dronów była bezcenna, ale nie tylko tak się sprawdzają

2024-10-25, 16:40
Klasy trzy-, czteroosobowe. Gmina Kruszwica chce zlikwidować dwie podstawówki

Klasy trzy-, czteroosobowe. Gmina Kruszwica chce zlikwidować dwie podstawówki

2024-10-25, 15:30
Dwie z balansujących rzeźb zostaną w Bydgoszczy Ma też powstać nowa  kobieca

Dwie z balansujących rzeźb zostaną w Bydgoszczy! Ma też powstać nowa – kobieca

2024-10-25, 14:00
Dzieci chcą być bezpieczne przy szkołach Akcja Streets for kids w Bydgoszczy

Dzieci chcą być bezpieczne przy szkołach! Akcja „Streets for kids” w Bydgoszczy

2024-10-25, 12:51
Atak nożem podczas kłótni w Kwieciszewie. Zraniony mężczyzna jest w ciężkim stanie

Atak nożem podczas kłótni w Kwieciszewie. Zraniony mężczyzna jest w ciężkim stanie

2024-10-25, 10:23
Ekspert: Mamy świadomość zagrożeń w Internecie, a i tak popełniamy błędy [Rozmowa Dnia]

Ekspert: Mamy świadomość zagrożeń w Internecie, a i tak popełniamy błędy [Rozmowa Dnia] 

2024-10-25, 09:01
Śmiertelny wypadek na dk nr 15 w Kwieciszewie. Zderzyły się ciężarówka i osobówka

Śmiertelny wypadek na dk nr 15 w Kwieciszewie. Zderzyły się ciężarówka i osobówka

2024-10-25, 07:21
Oświetlaj, nie oślepiaj Policja i stacje kontroli pojazdów inaugurują kampanię

Oświetlaj, nie oślepiaj! Policja i stacje kontroli pojazdów inaugurują kampanię

2024-10-25, 06:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę