Pesa oddała do użytku pięć nowoczesnych pojazdów. Elektryki już na torach! [zdjęcia, wideo]

2022-11-25, 17:30  Redakcja/PAP/Maciej Wilkowski
Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa. Oficjalne przekazanie odbyło się w Toruniu. W Bydgoszczy, Inowrocławiu i we Włocławku zorganizowano prezentacje nowych składów. Niestety, nie obyło się bez poślizgu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem...

W Bydgoszczy skład miał być dostępny od 10:00. O 10:20 wjechał na jeden z peronów ale... był zamknięty i po paru minutach odjechał. Za to na inny peron wjechały aż dwa pojazdy złączone ze sobą. Jeden z nich miał jechać do Inowrocławia. Ale tam o 10:30 nikt pociągu nikt nie zobaczył, bo stał on na peronie w Bydgoszczy. Na dworcu Bydgoszcz Główna zabrakło informacji o prezentacji, nie było także nikogo, kto mógłby coś opowiedzieć o tym pociągu.
Na szczęście na miejscu pojawił się pasjonat komunikacji z Bydgoszczy - Tymon Myga, który przekazał nam swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu składów:

- Jeżeli chodzi o samo wyposażenie, to jest całkiem dobre. Mamy tutaj dużo miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla osób z wózkami i dużą liczbę wyświetlaczy informujących o przejeździe, o trasie. Jest także sporo foteli, natomiast samo wnętrze opisałbym jako dosyć surowe, nawet szpitalne, bo pomimo, iż nasze barwy wojewódzkie są kolorowe, to wnętrze jest szare, można nawet powiedzieć: jałowe (...).



Zakup nowych pojazdów sfinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowa z Pesą została podpisana w październiku. Pociągi kosztowały 180 milionów złotych. W barwach Polregio, gdyż to ten przewoźnik obsługuje w województwie kujawsko-pomorskim kolejowe przewozy pasażerskie na liniach zelektryfikowanych, pojawią się na trasach w całym regionie.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./wideo: Maciej Wilkowski

Bydgoszcz

Region

Hodowcy prezentowali efekty swojej pracy. Wystawa Gołębi Rasowych w Bydgoszczy

Hodowcy prezentowali efekty swojej pracy. Wystawa Gołębi Rasowych w Bydgoszczy

2024-12-01, 20:29
Uwaga na drogach, będzie mglisto Jest ostrzeżenie IMGW dla całego województwa

Uwaga na drogach, będzie mglisto! Jest ostrzeżenie IMGW dla całego województwa

2024-12-01, 18:17
W asyście ratowników przepłynęli Wisłę wpław. Mikołajkowe morsowanie we Włocławku

W asyście ratowników przepłynęli Wisłę wpław. Mikołajkowe morsowanie we Włocławku

2024-12-01, 16:47
Policja o potrąceniu sześciolatki na pasach w Żninie. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Policja o potrąceniu sześciolatki na pasach w Żninie. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

2024-12-01, 14:36
Mikołaje opanowały toruńską Starówkę Bieg na rzecz dzieci z domów dziecka [wideo]

Mikołaje opanowały toruńską Starówkę! Bieg na rzecz dzieci z domów dziecka [wideo]

2024-12-01, 13:10
Wygłosił świetną mowę sądową. Policjant z Chełmży na podium ogólnopolskich zawodów

Wygłosił świetną mowę sądową. Policjant z Chełmży na podium ogólnopolskich zawodów

2024-12-01, 10:51
Branża gier jest w odwrocie Kryzys dotknął tę branżę. Festiwal Indyków w murach UKW [zdjęcia]

Branża gier jest w odwrocie? „Kryzys dotknął tę branżę”. Festiwal Indyków w murach UKW [zdjęcia]

2024-11-30, 17:49
Jesień to nie tylko grzybobranie. Różnorodne szyszki dają lasom kolejne życie

Jesień to nie tylko grzybobranie. Różnorodne szyszki dają lasom kolejne życie

2024-11-30, 13:21
Zimowe szaleństwo we Włocławku jeszcze w listopadzie. Ratusz otworzył miejskie lodowisko

Zimowe szaleństwo we Włocławku jeszcze w listopadzie. Ratusz otworzył miejskie lodowisko

2024-11-30, 12:08
Prezydent Inowrocławia odpowiada spółce Qemetica. Mówi o atmosferze nacisku [oświadczenie]

Prezydent Inowrocławia odpowiada spółce Qemetica. Mówi o atmosferze nacisku [oświadczenie]

2024-11-30, 10:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę