Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2022-06-29, 09:55 Redakcja

Strajkujący kierowcy MZK mają głos na sesji Rady Miasta Bydgoszczy [link do transmisji]

Na sesji Rady Miasta Bydgoszczy mają się pojawić pracownicy MZK Bydgoszcz./fot. archiwum
Na sesji Rady Miasta Bydgoszczy mają się pojawić pracownicy MZK Bydgoszcz./fot. archiwum
O wystąpienie przed radnymi zabiegali protestujący od piątku pracownicy Miejskich Zakładów Komunikacyjnych i – jak ustaliło Polskie Radio PiK – będą mogli przedstawić swoje stanowisko. Nie wiadomo natomiast, czy na sesji pojawi się ktoś z UMK, by przedstawić argumenty za połączeniem szpitali Biziela i Jurasza, a to drugi z ważnych tematów dzisiejszych obrad.
Sprawa szpitali uniwersyteckich jest na siódmej pozycji w porządku obrad. Na liście tej są także informacje prezydenta o sytuacji finansowej miasta oraz w 31 punkcie wywołująca burzliwe dyskusje przebudowa ulicy Wojska Polskiego w okolicach kładki przy ulicy Boya-Żeleńskiego.

Radni mają też głosować w sprawie udzielenia prezydentowi wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta za ubiegły rok.

Z ostatniej chwili: radni klubu PiS złożyli projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Doraźnej Rady Miasta w sprawie transportu publicznego w Bydgoszczy.

Cały plan sesji: TUTAJ.

Transmisja: TUTAJ.

Wiadomości lokalne

2022-08-19, godz. 09:35 Dzieciom z półkolonii odebrało mowę na zajęciach teatralnych! [wideo] Czy świat bez słów jest możliwy? Sprawdzają to najmłodsi mieszkańcy Ciechocinka, którzy uczestniczą w półkoloniach artystycznych w Miejskim Centrum… » więcej 2022-08-18, godz. 21:28 Siostrzaństwo to motyw główny. Zbliża się festiwal „Lato Wolnej Miłości" Dyskusje, warsztaty, wydarzenia kulturalne - to wszystko złoży się na festiwal „Lato Wolnej Miłości', który po raz czwarty odbędzie się w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-18, godz. 20:40 Historia muralami pisana. Tak będzie w Starym Fordonie, ale najpierw konkurs Cztery murale mają do końca przyszłego roku pokryć zewnętrzne mury Aresztu Śledczego w bydgoskim Starym Fordonie. Miejscowi społecznicy robią wszystko… » więcej 2022-08-18, godz. 19:25 Coraz bliżej do modernizacji instalacji Remondisu przy ul. Inwalidów. Smród zniknie Spółka Remondis Bydgoszcz złożyła wniosek o pozwolenie na budowę w związku z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechaniczno - biologicznego przetwarzania… » więcej 2022-08-18, godz. 17:43 Czy dwa przystanki kolejowe w Bydgoszczy będą miały nowe nazwy? O zmianę nazw przystanków pytał prezydenta miasta w interpelacji radny PiS Jarosław Wenderlich. Chodzi m.in. o fordoński przystanek „Bydgoszcz Akademia'… » więcej 2022-08-18, godz. 17:00 Mieszkańcy gm. Dobrcz w tym roku nie doczekają się tradycyjnych dożynek Trwa spór o dożynki w Dobrczu. Choć już wiadomo, że ze względu na napięty budżet, pandemię i ukraińskich gości impreza w tym roku się nie odbędzie… » więcej 2022-08-18, godz. 16:18 Pomoc wciąż potrzebna i ważne, by pomagać mądrze [wideo] Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy - mówią wolontariusze i apelują do bydgoszczan o dalsze wsparcie. Przypominają, że za kilka dni od wybuchu wojny… » więcej 2022-08-18, godz. 15:20 Nie tylko BIP, prasa i strona internetowa. I US w Bydgoszczy zamieszcza ogłoszenia w popularnym serwisie internetowym Pierwszy Urząd Skarbowy w Bydgoszczy - jako jedyny w Polsce - zaczął zamieszczać ogłoszenia o licytacjach nieruchomości i ruchomości w popularnym, internetowym… » więcej 2022-08-18, godz. 14:18 Dwoje młodych ludzi z Grudziądza zabiło swoje dziecko? Sprawę wyjaśnia prokuratura 17-latka z Grudziądza usłyszała zarzut zabójstwa noworodka i trafiła na trzy miesiące do aresztu. Szczątki dziecka znaleziono w odludnej części miasta… » więcej 2022-08-18, godz. 13:14 „Nowe spojrzenie - nowe możliwości” - podsumowanie efektów programu Projekty skierowane do matek powracających na rynek pracy i wykorzystanie nowych technologii w nauce zawodu czy doradztwie zawodowym - to niektóre pomysły realizowane… » więcej
1234567