Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-06-29, 07:45 Redakcja

Kilka sal koncertowych, akademik i podziemny parking. Budują kampus dla muzyków

Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej/fot. bydgoszcz.pl
Rozpoczęła się budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej. To jedna z największych inwestycji na terenie Bydgoszczy.
Trwające obecnie prace na placu budowy umożliwią wykonanie płyty fundamentowej. Odpowiada za nie firma Unibep. - Wiosną zrealizowano szereg prac związanych z przygotowaniem terenu do budowy. W ostatnich tygodniach rozpoczęły się natomiast prace poprzedzające wykonanie wykopu, w którym powstaną fundamenty gmachu – tłumaczy bydgoski ratusz. - Dużym wyzwaniem jest sąsiedztwo dawnej glinianki, dlatego od strony zbiornika wbito w grunt stalowe ścianki szczelne.

Prace przy ścianach zabezpieczających prowadzone są również od strony ul. Kamiennej. - Wykonawca gromadzi poza tym niezbędne zbrojenie, które wykorzysta w trakcie prac nad potężną płytą fundamentową o grubości dochodzącej miejscowo nawet do 1,5 m. Częściowo - po obwodzie budynku - oprze się ona na wbijanych ściankach szczelnych. Podziemna konstrukcja budynku wraz ze ścianami szczelinowymi, stanowić ma sztywną żelbetową skrzynię – tłumaczą bydgoscy urzędnicy.

Na kondygnacji -2 znajdować ma się między innymi parking podziemny i pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji -1 zaplanowano dolny poziom pięciu sal muzycznych: prób, kameralnej, koncertowej, teatralno-operowej i organowej. Nowy gmach będzie miał łącznie osiem kondygnacji i pomieści także sale dydaktyczne i dom studenta.

Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej zajmie teren o powierzchni około 3 hektarów pomiędzy ulicą Kamienną i Chodkiewicza. Prace budowlane wraz z wyposażeniem obiektu planowo mają zakończyć się w 2026 roku. Pochłoną blisko 400 mln zł - pieniądze pochodzą z budżetu państwa.

Wiadomości lokalne

2022-08-16, godz. 21:05 Całe życie poświęciła medycynie. Medal marszałka dla stulatki Anny Raczyńskiej Choć nie było łatwo, spełniła marzenie i ukończyła medycynę na zakonspirowanym uniwersytecie. Pracowała zawodowo jeszcze w wieku 82 lat. Marszałek Piotr… » więcej 2022-08-16, godz. 20:14 Były ordynariusz diecezji toruńskiej w Radzie Naukowej Książnicy w Toruniu Biskup senior Andrzej Suski dołączył do Rady Naukowej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Nominację wręczył mu marszałek województwa Piotr Całbec… » więcej 2022-08-16, godz. 19:24 Pijani na rowerach. Policjanci nie wierzyli, gdy zrobili kontrolę trzeźwości Funkcjonariusze ruchu drogowego z Wąbrzeźna zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów, którzy na widok radiowozu zeskoczyli z jednośladów. Jeden z nich miał… » więcej 2022-08-16, godz. 18:27 Po tym, jak odkryli mury kościoła i drogę sprzed 500 lat, archeolodzy nadal kopią [wideo] Miejski konserwator zabytków zdecyduje, co dalej z murami ewangelickiego kościoła, odkrytego przy ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy. W centrum miasta znaleziono… » więcej 2022-08-16, godz. 17:25 Zalane piwnice i garaże. Burze z gradem nad naszym regionem Burze i ulewy przechodzą we wtorkowe popołudnie nad województwem kujawsko-pomorskim. Straż Pożarna otrzymała już 170 zgłoszeń, a spływają kolejne. » więcej 2022-08-16, godz. 13:50 11 lat po śmierci przewodniczącego Samoobrony. Konfederacja chce komisji śledczej Działacze Konfederacji chcą powołania komisji śledczej w sprawie śmierci Andrzeja Leppera. Bydgoscy członkowie ugrupowania zaapelowali o poparcie tego pomysłu… » więcej 2022-08-16, godz. 12:50 Інформація для України: Програма втручання в працевлаштування біженців… Сьогодні ми поговоримо про програму екстреного працевлаштування українських біженців… » więcej 2022-08-16, godz. 12:15 Weekend na drogach regionu nie był bezpieczny. Policjanci apelują o ostrożność Śmierć czteroosobowej rodziny spod Piły wracającej z wakacji to jedna z tragedii, do których doszło w długi weekend na drogach naszego regionu. W sumie… » więcej 2022-08-16, godz. 11:30 Były biskup toruński dołączył do Rady Naukowej Książnicy Kopernikańskiej Biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski wszedł do Rady Naukowej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Nominację wręczył marszałek województwa… » więcej 2022-08-16, godz. 10:00 Skarbówka podliczyła regionalne wpłaty z 1 procenta. Kto dostał najwięcej? 48 i pół miliona złotych przekazali mieszkańcy regionu organizacjom pożytku publicznego rozliczając się z fiskusem za 2021 rok. To kwota wyższa o 6 milionów… » więcej
1234567