Na bydgoskich Kapuściskach powiększają wiaty śmietnikowe. Nie wszystkim się to podoba [zdjęcia]

2022-06-21, 16:45  Katarzyna Bogucka/Redakcja
Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Miała być jedna wiata śmietnikowa na dwa budynki, a będą dwie, w dodatku sporych rozmiarów i bardzo blisko balkonów, na których już teraz ciężko jest przebywać z powodu inwazji much i smrodu.

Na taką sytuacje na osiedlu skarżą się mieszkańcy bloku przy ul. Wojska Polskiego 32 w Bydgoszczy. W tej okolicy problem ze śmieciami przerasta wszystkich i nie jest to sprawa dotycząca tylko bieżącego roku.

– Postawią nam dwa śmietniki o długości 12 metrów, które wejdą w głąb zieleni. Ja przecież nie mieszkam na wysypisku śmieci, ani w slumsach. Ja ze szczurami tu walczę 46 lat! Pełno much, pełno jakiegoś dziadostwa, smrodu. Mój niepełnosprawny mąż może odpocząć tylko na balkonie, no a teraz ze śmietnikami – mówiła lokatorka, pani Bożena.

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność”, która zarządza tym terenem problem analizowała z każdej strony, a wniosek jest taki, że innej lokalizacji być nie może. Dlaczego?

– Są określone warunki, które musi spełnić wiata śmietnikowa. To są odpowiednie odległości od budynków, od okien. Musi być dojazd do drogi publicznej, musi być odpowiednia odległość od klatki. To są rzeczy, które bardzo utrudniają lokalizację. My nie zmieniamy lokalizacji wiaty, my ją przystosowujemy do tego by obsłużyła dwa budynki. Musimy powiększyć wiaty, bo chcemy zmieścić w nich pojemniki na śmieci – mówił Grzegorz Dudziński, prezes RSM „Jedność”.

Więcej w materiale dźwiękowym.

Na bydgoskich Kapuściskach powiększają wiaty śmietnikowe. Nie wszystkim się to podoba (Popołudnie z nami)

Region

Będzie wóz dla toruńskich druhów. Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Będzie wóz dla toruńskich druhów. Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

2024-10-17, 10:04
Kometa Tsuchinshan-ATLAS zaświeciła na pogodnym niebie Obserwujcie, póki jest

Kometa Tsuchinshan-ATLAS zaświeciła na pogodnym niebie! Obserwujcie, póki jest!

2024-10-17, 09:37
Wsiedli na rowery i już wiedzą, które ulice są niebezpieczne. Co na to urzędnicy

Wsiedli na rowery i już wiedzą, które ulice są niebezpieczne. Co na to urzędnicy?

2024-10-17, 08:43
Nie mamy żadnych partyjnych zamiarów. W Inowrocławiu powstało stowarzyszenie

„Nie mamy żadnych partyjnych zamiarów". W Inowrocławiu powstało stowarzyszenie

2024-10-17, 07:56
Naukowo, artystycznie i społecznie: UMK i Toruń zacieśniają współpracę. Jest umowa

Naukowo, artystycznie i społecznie: UMK i Toruń zacieśniają współpracę. Jest umowa

2024-10-17, 07:00
Tłumy na Targach Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Zgłosiło się 18 pracodawców [zdjęcia]

Tłumy na Targach Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Zgłosiło się 18 pracodawców [zdjęcia]

2024-10-16, 20:00
Bezpłatne badanie USG piersi we Włocławku. Lekarze czekają na panie w wieku 18-35 lat

Bezpłatne badanie USG piersi we Włocławku. Lekarze czekają na panie w wieku 18-35 lat

2024-10-16, 19:17
Muzeum Rolnictwa w podtoruńskich Piwnicach To jakiś kosmos Bydgoscy radni protestują

Muzeum Rolnictwa w podtoruńskich Piwnicach? To jakiś kosmos! Bydgoscy radni protestują

2024-10-16, 18:30
Rozdali zupę i paczki żywnościowe. Bydgoski PCK przypomina, że wokół nas są ludzie głodni [zdjęcia]

Rozdali zupę i paczki żywnościowe. Bydgoski PCK przypomina, że wokół nas są ludzie głodni [zdjęcia]

2024-10-16, 17:29
Robot operuje, a lekarze obserwują, komentują. Unikatowe warsztaty w Szpitalu Jurasza [wideo]

Robot operuje, a lekarze obserwują, komentują. Unikatowe warsztaty w Szpitalu Jurasza [wideo]

2024-10-16, 16:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę