Na bydgoskich Kapuściskach powiększają wiaty śmietnikowe. Nie wszystkim się to podoba [zdjęcia]

2022-06-21, 16:45  Katarzyna Bogucka/Redakcja
Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Wiaty, które stoją dość blisko okien i balkonów są powiększane. Mieszkańcy obawiają się większego smrodu i szczurów. Fot. Nadesłane

Miała być jedna wiata śmietnikowa na dwa budynki, a będą dwie, w dodatku sporych rozmiarów i bardzo blisko balkonów, na których już teraz ciężko jest przebywać z powodu inwazji much i smrodu.

Na taką sytuacje na osiedlu skarżą się mieszkańcy bloku przy ul. Wojska Polskiego 32 w Bydgoszczy. W tej okolicy problem ze śmieciami przerasta wszystkich i nie jest to sprawa dotycząca tylko bieżącego roku.

– Postawią nam dwa śmietniki o długości 12 metrów, które wejdą w głąb zieleni. Ja przecież nie mieszkam na wysypisku śmieci, ani w slumsach. Ja ze szczurami tu walczę 46 lat! Pełno much, pełno jakiegoś dziadostwa, smrodu. Mój niepełnosprawny mąż może odpocząć tylko na balkonie, no a teraz ze śmietnikami – mówiła lokatorka, pani Bożena.

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność”, która zarządza tym terenem problem analizowała z każdej strony, a wniosek jest taki, że innej lokalizacji być nie może. Dlaczego?

– Są określone warunki, które musi spełnić wiata śmietnikowa. To są odpowiednie odległości od budynków, od okien. Musi być dojazd do drogi publicznej, musi być odpowiednia odległość od klatki. To są rzeczy, które bardzo utrudniają lokalizację. My nie zmieniamy lokalizacji wiaty, my ją przystosowujemy do tego by obsłużyła dwa budynki. Musimy powiększyć wiaty, bo chcemy zmieścić w nich pojemniki na śmieci – mówił Grzegorz Dudziński, prezes RSM „Jedność”.

Więcej w materiale dźwiękowym.

Na bydgoskich Kapuściskach powiększają wiaty śmietnikowe. Nie wszystkim się to podoba (Popołudnie z nami)

Region

Uszkodzili instalację świąteczną w Brodnicy. Wandalom grozi do pięciu lat więzienia

Uszkodzili instalację świąteczną w Brodnicy. Wandalom grozi do pięciu lat więzienia

2024-12-12, 09:51
Z regionu do Pragi już od niedzieli. Co warto zobaczyć w Czechach poza stolicą [Rozmowa Dnia]

Z regionu do Pragi już od niedzieli. Co warto zobaczyć w Czechach poza stolicą? [Rozmowa Dnia]

2024-12-12, 09:01
W Łysomicach pod Toruniem doszczętnie spłonęło auto dostawcze. Ładunkiem były farby

W Łysomicach pod Toruniem doszczętnie spłonęło auto dostawcze. Ładunkiem były farby

2024-12-12, 08:26
PKP PLK przekonują, że dąb wycięty w Ciechocinku byłby przeszkodą dla ruchu. Co na to konserwator

PKP PLK przekonują, że dąb wycięty w Ciechocinku byłby przeszkodą dla ruchu. Co na to konserwator?

2024-12-12, 07:51
Rower miejski bez stacji dokujących Bydgoszcz bierze pod uwagę takie rozwiązanie

Rower miejski bez stacji dokujących? Bydgoszcz bierze pod uwagę takie rozwiązanie

2024-12-12, 06:45
Bydgoszcz ma mieć swoją ulicę w Warszawie Potrzeba jeszcze zgody rady dzielnicy

Bydgoszcz ma mieć swoją ulicę w Warszawie! Potrzeba jeszcze zgody rady dzielnicy

2024-12-11, 21:11
Jak rząd działa na rzecz dużych miast Posłowie PiS: Środków na inwestycje nie ma

Jak rząd działa na rzecz dużych miast? Posłowie PiS: Środków na inwestycje nie ma

2024-12-11, 20:47
Maciej Czerniak o Grand Press: Mam nadzieję, że da impuls, żeby uregulować lukę prawną

Maciej Czerniak o Grand Press: Mam nadzieję, że da impuls, żeby uregulować lukę prawną

2024-12-11, 20:11
Co z bezpłatnymi przejazdami dla seniorów w Inowrocławiu Wojewoda uchylił uchwałę

Co z bezpłatnymi przejazdami dla seniorów w Inowrocławiu? Wojewoda uchylił uchwałę

2024-12-11, 18:21
O ponad 26 mln zł za mało. Tak szpital w Inowrocławiu ocenia propozycję umowy z NFZ

O ponad 26 mln zł za mało. Tak szpital w Inowrocławiu ocenia propozycję umowy z NFZ

2024-12-11, 17:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę