Sobota, 10 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Michała, Makarego
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2020-11-16, 07:06 Maciej Wilkowski

Komu nie należy się zasiłek opiekuńczy, gdy dziecko nie chodzi do szkoły?

Zasiłek opiekuńczy w listopadzie - ZUS wyjaśnia, komu się należy./fot. Pixabay
Zasiłek opiekuńczy w listopadzie - ZUS wyjaśnia, komu się należy./fot. Pixabay
Nie każdy otrzyma dodatkowy zasiłek opiekuńczy w listopadzie. Kto nie może liczyć na to świadczenie?
O szczegółach mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS:

- Zasiłku nie otrzymają pracownicy zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujący zadania medyczne w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID -19, z uwagi na to, że szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom takich rodziców, z klas 1-3. Podobnie rodzice, którzy mimo otwarcia placówki, sami zdecydują, że zostawią dziecko w domu, zasiłku nie otrzymają, jak również w sytuacji, gdy drugi rodzic może zaopiekować się dzieckiem, ponieważ jest bezrobotny bądź przebywa na urlopie rodzicielskim czy wychowawczym - zasiłek w takim wypadku także się nie należy.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do ukończenia 8 lat, jak i nad starszymi dziećmi, jeśli mają odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasiłku można uzyskać m.in. w placówkach ZUS-u, z którymi można kontaktować się telefonicznie czy internetowo.
Mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS

Dla rodziny

2021-04-10, godz. 09:15 Lekcja życia rodzinnego. W Sępólnie zaczyna się od mieszkania treningowego Codzienne życie, prozaiczne sprawy: gotowanie, sprzątanie, kwestie urzędowe, zarządzanie pieniędzmi, budowanie relacji. Nie każdy - z różnych powodów - to pot ... » więcej 2021-04-09, godz. 08:06 Zoo czynne, ogród botaniczny też. Tylko Park Rozrywki czeka na koniec obostrzeń Przez cały czas, przy obostrzeniach epidemicznych, w bydgoskim Myślęcinku działa Ogród Zoologiczny. Można też wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego. » więcej 2021-04-07, godz. 09:11 Wyrosną nowe lasy! W szkółkach już czekają miliony sadzonek Ponad 7 tysięcy hektarów lasu powstanie w tym roku w regionie. Szkółki leśne wyhodowały w tym celu prawie 86 milionów sadzonek, także drzew liściastych, by db ... » więcej 2021-04-05, godz. 20:57 „Drogowskaz" wskaże msze i nabożeństwa w całej Polsce. Ściągnij aplikację Aplikacja „Drogowskaz', uruchomiona kilka lat temu jako aplikacja mobilna archidiecezji poznańskiej, niebawem ma wskazywać lokalizacje kościołów oraz godziny ... » więcej 2021-04-05, godz. 12:17 W zoo ukryli jaja z nazwami ptaków. Poniedziałek Wielkanocny w Myślęcinku Do Ogrodu Zoologicznego w bydgoskim Myślęcinku można wybrać się na poszukiwania jaj, a do botanika - na szukanie wiosny. Polecamy spacery w Wielkanocny Ponied ... » więcej 2021-04-05, godz. 10:55 Stado dzików na placu zabaw. Zwierzęta wybrały się na świąteczny spacer [wideo] Nietypowi goście pojawili się w Poniedziałek Wielkanocny na toruńskim Rubinkowie. Po osiedlu - między blokami - paradowało stado dzików.  » więcej 2021-04-04, godz. 14:32 Mama, tata, babcia, dziadek i Wielkanoc na działce! Może Wielkanoc na łonie natury? Od czasu epidemii renesans przeżywają działki. Wiele osób w ogrodach urządziło sobie własne centra rozrywki. » więcej 2021-04-03, godz. 16:35 Mądrzejsze od kury? Jajko jest genialne! I smaczne nie tylko od święta! Jajko kurze to cud natury. Popatrzmy chociażby na jego kształt. To idealny łuk. Tak idealny, że kwoka siedząca na jajkach nigdy ich nie zgniecie. Tak idealny, ... » więcej 2021-04-03, godz. 08:46 Jajka i łupiny po cebuli to jeden z lepszych patentów na pisanki! [zdjęcia] To już ostatni moment na przygotowanie tradycyjnych pisanek! Co dom, to inny obyczaj kolorowania jajek. Swój patent na piękne ozdoby wielkanocne ma rodzina Za ... » więcej 2021-03-31, godz. 12:05 Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia. Uratował go jeden z mieszkańców Ospały bóbr pojawił się o świcie na ulicach Inowrocławia. Mieszkaniec, który go zobaczył, zawiadomił policję. Patrol miał na oku zwierzę do czasu przyjazdu we ... » więcej
1234567