Sobota, 10 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Michała, Makarego
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
Plichta
2020-11-14, 16:36 PAP

Marsz Niepodległości: ogień w mieszkaniu. Podejrzany zatrzymany

Marsz Niepodległości w Warszawie, 11 listopada, 2020./fot. PAP/Radek Pietruszka
Marsz Niepodległości w Warszawie, 11 listopada, 2020./fot. PAP/Radek Pietruszka
W momencie zatrzymania mężczyzna podejrzany o podpalenie mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie, do którego doszło 11 listopada, podczas Marszu Niepodległości w Warszawie był gotowy do wyjazdu do jednego z krajów Beneluksu - mówi asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
Jak przekazała w sobotę, 14 listopada KSP, zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o podpalenie mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie było możliwe dzięki współpracy policjantów z Warszawy i Białegostoku. - Funkcjonariusze ustalili tożsamość 36-latka między innymi dzięki nagraniom monitoringu" - podała warszawska policja.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w Białymstoku, a w sobotę rano przewieziony do Warszawy. Podczas sobotniej konferencji asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że w najbliższym czasie podejrzany o podpalenie zostanie przekazany do dyspozycji prokuratora.

- Tutaj prokurator będzie decydował o ostatecznym charakterze zarzutów. Natomiast z ustaleń policjantów wynika, że mamy do czynienia z młodym człowiekiem. 36-latek, który ma powiązania ze środowiskiem pseudokibiców, aktywnie w tym środowisku w swoim czasie działał, był wielokrotnie notowany i zatrzymywany - powiedział Mrozek.

Podkreślił, że chodzi tutaj m.in o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, o niszczenie mienia czy udziały w bójkach.

- W momencie, kiedy został zatrzymany był zaskoczony. Prawdę mówiąc, było to zrobione chyba w najbardziej odpowiednim czasie, ponieważ samochód tego mężczyzny był już przygotowany do drogi, był zapakowany jego rzeczami. Ten mężczyzna chciał opuścić Polskę i udać się do jednego z krajów Beneluksu. Takie są informacje, którymi na tę chwilę dysponujemy. O tym, że ten wyjazd mógł nastąpić lada moment świadczy to, że miał przygotowany prowiant i żywność na drogę - mówił Mrozek.

Dodał, że przy zatrzymywaniu mężczyzna nie stawiał oporu, a na miejscu policjanci zabezpieczyli różne materiały kibicowskie, wśród nich również materiały pirotechniczne. Podał też, że 36-latek obecnie przebywa w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych i jest do dyspozycji prokuratury.

Przypomnijmy: w środę, 11 listopada, ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - miał być zmotoryzowany - wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do zamieszek, a także do wspomnianego podpalenia mieszkania (...).

Kraj - świat

2021-04-10, godz. 19:37 TVP pokazała film - załącznik do raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej Raport dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej ma być opublikowany w kwietniu. Jak powiedział przewodniczący sejmowej podkomisji do spraw ponownego zbadania ... » więcej 2021-04-10, godz. 13:16 Prezydent Andrzej Duda modlił się na Wawelu w rocznicę katastrofy smoleńskiej Prezydent Andrzej Duda w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w sobotę rano pojechał na Wawel, na grób Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej. Ws ... » więcej 2021-04-10, godz. 11:50 Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Msza i pogrzeby były transmitowane [zdjęcia] Dziś (10.04.) w podłódzkich Grotnikach odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. W południe, w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona została msza święta za duszę ar ... » więcej 2021-04-09, godz. 19:41 Matura 2021: egzamin wyłącznie w formie pisemnej i w reżimie sanitarnym Egzaminy maturalne odbędą się w terminie; rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni; będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej - poinformował prez ... » więcej 2021-04-09, godz. 17:00 Prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. Temat: pandemia i stan kraju - Zdecydowałem się na zwołanie Rady Gabinetowej, bo jesteśmy w specyficznym momencie walki z pandemią koronawirusa - powiedział w piątek (09.04.) prezydent An ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:15 Zmarł książę Filip - mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II. Miał 99 lat W wieku 99 lat zmarł książę Filip, mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II - poinformował w piątek Pałac Buckingham. » więcej 2021-04-09, godz. 10:58 Już nie tylko lekarze kwalifikują do szczepień. Terminy dla kolejnych roczników Rozporządzenie ministra zdrowia poszerzające dostęp dla nowych zawodów - m.in. pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów czy farmaceutów ... » więcej 2021-04-09, godz. 10:38 28,5 tys. nowych zakażeń w Polsce, 768 osób nie żyje. Koronawirus nie odpuszcza - Mamy 28 487 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia w piątek (9 kwietnia). W Kujawsko-Pomorskie ... » więcej 2021-04-09, godz. 09:44 Minister zdrowia: w piątek znowu wysoka liczba zgonów – około 700 Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że po czwartkowym rekordzie zgonów z powodu COVID-19, w piątek też będziemy mieli do czynienia z wysoką ich liczbą - ... » więcej 2021-04-09, godz. 08:34 5 mln Polaków zaszczepionych pierwszą dawką. Od kwietnia dostawy przyśpieszą Do czwartku w Polsce podano ponad 7 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 - jedną dawkę szczepionki otrzymało ponad 4,9 mln Polaków, a dwie - blisko 2,1 mln. ... » więcej
1234567