Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Noc mroźna, z opadami śniegu. Możliwe oblodzenia
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-16, 09:14 Redakcja/bydgoszcz.pl

Z tego wybiegu psy ze Śródmieścia będą zadowolone. Szczególnie małe!

Okazały psi wybieg na ul. Unii Lubelskiej już jest otwarty. Cześć placu przeznaczono dla małych psów./fot. bydgoszcz.pl
Okazały psi wybieg na ul. Unii Lubelskiej już jest otwarty. Cześć placu przeznaczono dla małych psów./fot. bydgoszcz.pl
Na obszernym terenie zielonym przy ul. Unii Lubelskiej zaszła ważna zmiana. Z ogromnego trawnika wyodrębniona została spora cześć, na której powstała ogrodzona "siłownia" dla psów.
Pierwszy w Śródmieściu plac ćwiczeń dla czworonogów o powierzchni 675 metrów kwadratowych jest wyposażony w strefę sportowo-treningową. Na specjalnie zaaranżowanym torze przeszkód psy mogą pokonywać tunel, równoważnię, skok przez płotki, czy skok w dal. Strefa aktywności jest bogato wyposażona – obejmuje 10 zróżnicowanych urządzeń.

Na wybiegu dla mniejszych piesków znajduje się tunel, pochylnia i równoważnia. Z kolei na wybiegu dla większych psów zamontowane zostały płotki do przeskoków, pochylnie, równoważnia, potrójny przeskok, tunel oraz hydrant z poprzeczką.

Aby psy i ich opiekunowie czuli się bezpiecznie cały teren został ogrodzony. Właściciele czworonogów mogą korzystać z elementów małej architektury. Zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci, jak i psie odchody oraz tablica informacyjna z zasadami obowiązującymi na wybiegu.

Wybieg dla psów przy ul. Unii Lubelskiej jest już ósmym miejscem dedykowanym dla psów w Bydgoszczy. Pozostałe znajdują się na Bartodziejach, Bielawach, Błoniu, Okolu nad Starym Kanałem bydgoskim, Górzyskowie, Kapuściskach i w Myślęcinku.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej 2021-03-04, godz. 19:16 Szczyt ignorancji czy zuchwałość? Zażył narkotyki i pojechał na policję Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stawił się na policyjne przesłuchanie będąc pod wpływem amfetaminy, a przyjechał na komendę samochodem, mimo, że miał zakaz ki ... » więcej 2021-03-04, godz. 18:21 Stu mieszkańców Włocławka może dostać dopłatę do wymiany ogrzewania Włocławianie już mogą składać wnioski o dofinansowanie do wymiany starych pieców. W tym roku Urząd Miasta przeznaczył na ten cel 400 tys. zł, czyli dwa razy w ... » więcej 2021-03-04, godz. 16:16 W trudnym terenie karetka nie dojedzie, a motoambulans tak. Pierwszy w Toruniu! Toruń ma pierwszy motoambulans. Motocykl kosztował 230 tys. zł i został zakupiony ze środków budżetu obywatelskiego na wniosek jednego z mieszkańców.  » więcej 2021-03-04, godz. 14:38 Dwa nowoczesne budynki dla policji. Budują nową komendę w Rypinie [zdjęcia] Nowe budynki Komendy Powiatowej Policji powstają w Rypinie. Budową idzie pełną parą. » więcej 2021-03-04, godz. 13:49 To on założył piękne miasto Bydgoszcz. Imieniny króla Kazimierza Wielkiego [wideo] Bydgoszcz świętuje imieniny króla Kazimierza Wielkiego, założyciela grodu nad Brdą. W tym roku - z powodu pandemii - nie tak uroczyście, jak  w poprzednich la ... » więcej 2021-03-04, godz. 12:51 Specjalna komisja na UMK. Po dyskusji, że zbyt wielu studentów zdaje egzaminy - Nasza reakcja była błyskawiczna. Wyjaśniamy,  co stało się w Collegium Medicum w Bydgoszczy- powiedział Polskiemu Radiu PiK rektor UMK prof. Andrzej Sokala.  » więcej 2021-03-04, godz. 12:08 Kilkuset chorych w szpitalach więcej, 117 respiratorów zajętych. Trzecia fala w regionie 1067 chorych na COVID-19 przebywa obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach. Na 156 respiratorów 117 jest zajętych. Coraz częściej ciężko chorują także osoby m ... » więcej 2021-03-04, godz. 11:29 Posłowie z naszego regionu w Radzie Doradców Politycznych Premiera Posłowie Piotr Król i Bartosz Kownacki -  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu - zostali powołani na doradców politycznych przy Prezesie ... » więcej 2021-03-04, godz. 07:50 Coraz więcej śmieci w gminach powiatu sępoleńskiego. Kto je ma przetwarzać? Sępólno, Więcbork, Kamień i Sośno - chcą mieć własny RIPOK, czyli Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Najbliższa, w Bladowie koło Tucholi ... » więcej
1234567