Środa, 16 czerwca 2021 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Eurostandard

Co w regionie piszczy?

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

19 czerwca 2021

U progu wakacji zapraszamy na czterogodzinną wyprawę po Pomorzu i Kujawach! Zaproponujemy odwiedzenie miejsc, w których warto spędzić urlop, ale nie zabraknie też zaproszeń do udziału w imprezach plenerowych i kulturalnych. W cyklu „Lubię tu być” wybierzemy się na kujawsko-pomorskie szlaki rowerowe, a w cyklu „Dla lasu, dla ludzi” odwiedzimy podwłocławskie lasy i udowodnimy, jak bardzo las jest przyjazny dla mieszkańców naszego regionu.W ramach wycieczek do najmniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego tym razem zatrzymamy się w Jabłonowie Pomorskim i w Radzyniu Chełmińskim. Jak zwykle zaserwujemy też naszym słuchaczom dużą porcję już wakacyjnej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.

12 czerwca 2021

Odliczamy już czas do wakacji, urlopów i wyjazdów, ale już w sobotni poranek i przedpołudnie znajdziemy sporo atrakcji przygotowanych na czerwcowy weekend w regionie! Koncerty w ramach Dni Inowrocławia czyli Ino Pop Festiwal, a może dla odmiany spływ jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie- czyli Brdą? Imprezy kulturalne a może wycieczka rowerowa z Torunia do Chełmna? Propozycji spędzenia wolnego czasu na Pomorzu i Kujawach będzie dużo, ale nie zabraknie też też letniej muzyki na weekend!

5 czerwca 2021

W środku długiego weekendu zaproponujemy coś dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie, ale też dla osób tęskniących do wydarzeń kulturalnych. W cyklu "Lubię tu być" tym razem popłyniemy przez Bory Tucholskie pięknym szlakiem kajakowym Wdy, a rowerem wybierzemy się na nadwiślańskie ścieżki rowerowe. W ramach naszych wypraw do najmniejszych miast regionu odwiedzimy Kowal. Oprócz wyprawy do miasteczka, w którym urodził się król Kazimierz Wielki zatrzymamy się również w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce. Będzie też dużo muzyki na długi weekend i konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 5.06.2021

29 maja 2021

Nie trzeba wielkich pieniędzy, aby wyjechać na weekend w naszym regionie. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zabytków, czy atrakcji przyrodniczych, okaże się, że praktycznie w każdej części Kujawsko-Pomorskiego mamy miejsca, w których możemy interesująco spędzić czas.
Zabierzemy Was do naszych ulubionych zakątków. Wszystkie miejsca bowiem sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Skupimy się na tych mniej znanych, które świadczą o niezwykłym pięknie i różnorodności naszego regionu.

22 maja 2021

W audycji jak zawsze klika atrakcyjnych wycieczek po Pomorzu i Kujawach, dużo propozycji dla wypoczywających aktywnie, ale też coś dla tych, którzy wolą cieszyć się odmrożeniem... w kulturze! Naszych Słuchaczy zabieramy w okolice Golubia-Dobrzynia i w Bory Tucholskie do miejscowości Gołąbek. Odwiedzamy też Krajeński Park Krajobrazowy i rowerem pojedziemy szlakiem zwanym „Naszyjnikiem Północy”. W cyklu „Lubię tu być” zatrzymamy się w Tleniu, a w nowym cyklu „Dla lasu, dla ludzi” opowiemy o znaczeniu pszczół w przyrodzie i o działaniach leśników chroniących te pracowite owady. Zaprasza Dariusz Gross.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 22.05.2021
Polskie Radio PiK - 22.05.2019 - Dla lasu, dla ludzi cz. 1

15 maja 2021

Oprócz Bydgoszczy, Torunia i Włocławka w tej audycji w trakcie naszej wycieczki po Pomorzu i Kujawach odwiedzimy m.in. Inowrocław, Świecie, Sępólno Krajeńskie, Golub-Dobrzyń i Żnin. Na szlaku najmniejszych miast regionu tym razem zatrzymamy się w Skępem. Będziemy też w Muzeum Komórek, ale zerkniemy również na stare, klasyczne samochody. Jeżeli ktoś woli rower, to rowerem właśnie wybierzemy się na Pałuki. Odpoczywającym aktywnie podpowiemy jak i gdzie wypocząć, czekającym na propozycje kulturalne doradzimy dokąd się wybrać, a dla wszystkich mamy dużo muzyki dodającej energii w sobotni poranek i przedpołudnie! Zaprasza Dariusz Gross.

8 maja 2021

Czterogodzinna wycieczka po Pomorzu i Kujawach oraz duża porcja wiosennej muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie. Naszym słuchaczom zaproponujemy m.in. odwiedzenie Izbicy Kujawskiej oraz wyprawę na Pojezierze Brodnickie. W cyklu "Lubię tu być", jedna z najnowszych atrakcji Torunia, czyli Muzeum Twierdzy Toruń, ale będą również propozycje spędzenia wolnego czasu w innych miastach naszego regionu. Nie zabraknie też czegoś dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie i konkursu ze znajomości Pomorza i Kujaw.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 8.05.2021

1 maja 2021

I oto nadeszła wyczekiwana „majówka”. Obostrzenia związane z pandemią pokrzyżowały jednak plany wielu Polakom. Niemożliwe jest spędzenie kilku wolnych dni z noclegiem w kraju. Bez przeszkód można jednak wybrać się na jednodniową wycieczkę i spędzić „majówkę” na łonie natury w najpiękniejszych miejscach Kujaw i Pomorza. W audycji „Wsłuchaj się w region” podpowiadamy, gdzie można miło spędzić tegoroczny weekend majowy. Mówimy o projekcie „Zanocuj w lesie” i doradzimy, co trzeba wiedzieć i o czym pamiętać, żeby legalnie zorganizować nocleg „na dziko” w Lasach Państwowych. Odwiedzamy przy okazji leśne ścieżki edukacyjne i sprawdzamy, czy znają Państwo regionalne tańce. Oczywiście proponujemy krótki kurs. A jeśli pogoda nie okaże się „majowa”, można pograć w „planszówki”. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

24 kwietnia 2021

To cztery godziny z ożywczą muzyką i z odkrywaniem uroków Pomorza i Kujaw! Tym razem odwiedzimy m.in. prawdziwą perłę wśród miast, czyli Chełmno i położony na północy województwa Łasin.

W cyklu ''Lubię tu być'' wybierzemy się na wyprawę kajakową jednym z najpiękniejszych szlaków w Europie, szlakiem Brdy. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowaliśmy też wycieczkę rowerową w zakola Wisły. Nie zabraknie kulturalnych zaproszeń on-line i innych propozycji spędzenia wolnego czasu, z różnych miast regionu.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 24.04.2021

17 kwietnia 2021

Bociana i sarenkę udało się nam sfilmować w okolicach Szubina (jw0
Bociana i sarenkę udało się nam sfilmować w okolicach Szubina (jw0
Nasza sobotnia czterogodzinna wycieczka po Pomorzu i Kujawach oprócz optymistycznej muzyki będzie miała też kilka interesujących przystanków w ciekawych miejscach regionu. W Grudziądzu słynącym z militariów odwiedzimy niezwykłą budowlę w Lesie Rudnickim, a potem odpoczniemy na ławeczce wiedzy. Dla odmiany w południowej części województwa zaprosimy do Dobrzynia nad Wisłą, ale zaproponujemy też wiosenną wyprawę do rezerwatu Jezioro Rakutowskie. Będziemy też jeździć rowerem, lecz nie takim zwykłym, tylko cargo. Tym, którzy chcą być aktywni w czasie pandemii, nie ruszając się z dom, podpowiemy jak wykorzystać domowe sprzęty do ćwiczeń.
Bocian i sarenka w okolicach Szubina (jw)
123