Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Leszczyńskiego

Wsłuchaj się w region

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

26 listopada 2022

W programie „Wsłuchaj się w region” nie tylko zaprosimy na koncerty i spróbujemy namawiać do aktywnego wypoczynku w ostatni listopadowy weekend, ale też odwiedzimy kilka ciekawych miejsc na Pomorzu i Kujawach. W cyklu „Lubię tu być” udamy się do Wdeckiego Parku Krajobrazowego – „Parku czystego nieba”, który staje się miejscem uprawiania turystyki astronomicznej! Jest również parkiem, w którym powstała pierwsza w Polsce „Ścieżka Ciszy”. Będą też niespodzianki z najbliższego nam Parku Narodowego Bory Tucholskie. Poza tym odwiedzamy palmiarnię w Parku Solankowym w Inowrocławiu, a w Bydgoszczy będziemy szukać zaginionego złota...

19 listopada 2022

W programie, jak zawsze, zaproszenia na koncerty, do kina i do teatru, propozycje dla osób lubiących wypoczywać aktywnie i dużo słonecznej muzyki! Tym razem opowiemy też o prawdziwych skarbach znalezionych w Bydgoszczy, a w Inowrocławiu przyjrzymy się historii Kujaw. W sobotnie przedpołudnie wybierzemy się również do lasu i zaproponujemy kolejny odcinek cyklu „Dla lasu, dla ludzi”. Bądźcie z nami!

12 listopada 2022

W programie będziemy szukać skarbów i zaginionych miast na Pomorzu i Kujawach. Odwiedzimy też prawdziwe skarby natury. W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy się do Górzna, jednego z najmniejszych miasteczek w Polsce i zaproponujemy naszym słuchaczom wycieczkę po Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Park położony na styku trzech województw jest atrakcyjny o każdej porze roku. Tuż za granicami naszego województwa, od strony północnej, leży Park Narodowy Bory Tucholskie. Tam też będziemy! Nie zabraknie zaproszeń do teatru, kina, na koncerty i propozycji dla kochających aktywny wypoczynek!

29 października 2022

Nasze ostatnie październikowe spotkanie upłynie pod znakiem wypraw w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw oraz zaproszeń na weekendowe imprezy kulturalne. Spróbujemy rowerem spenetrować okolice Koronowa i Zalewu Koronowskiego, ale opowiemy również o skarbach odnalezionych w podtoruńskich Cierpicach. Odwiedzimy też pewien zabytkowy młyn w Grudziądzu. To niezwykły obiekt, który dostanie drugie życie!

22 października 2022

Nie tylko coś dla tych, którzy lubią spektakle teatralne i koncerty, ale także propozycje aktywnego wypoczynku. Może wyprawa nad piękne, o każdej porze, jezioro Gopło i obserwacja przyrody nad największym jeziorem naszego województwa? Oprócz cyklu "Lubię tu być" i wizyty w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia. Wybierzemy się też w okolice Inowrocławia na poszukiwanie skarbów, a tym, którzy lubią wypady rowerowe zaproponujemy wycieczkę trasą łączącą Bydgoszcz z Toruniem.

15 października 2022

Dużo propozycji nie tylko na październikowy weekend. Oprócz zaproszeń kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych mamy też w planach parę wycieczek w teren. Nasz wóz satelitarny zatrzyma się w lesie na terenie Leśnictwa Bielawy. Świętować będziemy Dzień Drzewa! Zaplanowaliśmy też m.in. wyprawę rowerową wzdłuż doliny dolnej Drwęcy, a to jeszcze nie wszystkie nasze propozycje na sobotnie przedpołudnie!

8 października 2022

W programie turystyczne podsumowanie sezonu na Pomorzu i Kujawach. Jednak to, że sezon oficjalnie się zakończył nie oznacza , że będziemy zachęcać do siedzenia w weekend w domu. Wręcz przeciwnie! Przygotowaliśmy wiele propozycji aktywnego wypoczynku oraz wyprawy w ciekawe miejsca regionu. Może wycieczka rowerowa do Koronowa albo wypad w teren w ramach tzw. turystyki militarnej? Tego typu obiektów też jest sporo w naszym województwie i warto poznać ich historię! Będą też zaproszenia na koncerty i imprezy oraz dużo energetycznej muzyki.

1 października 2022

Światowy Dzień Turystyki przypadający 27 września już za nami, no i kończy się sezon turystyczny na Pomorzu i Kujawach. Proponujemy spędzenie pierwszego październikowego weekendu na zwiedzaniu kujawsko-pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Spacerujemy, zwiedzamy i odkrywamy. Zapraszamy jeszcze raz na Kujawy, w Dolinę Dolnej Wisły, na Pałuki,
do Bydgoszczy, Koronowa, do Brodnicy i Chełmna. W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy się też na grzyby do Tucholskiego Parku Krajobrazowego, a podróżując militarnymi szlakami województwa zatrzymamy się w gminie Sicienko.

24 września 2022

Podczas naszego pierwszego już jesiennego spotkania nie deklarujemy siedzenia na kanapie, nie zachęcimy też do oglądania telewizji przy kubku z kawą. Wręcz przeciwnie! Wyjdziemy z domu i będziemy aktywni. Rowerem przez Pałuki, a może samochodem, ale za to w krainę lasów i jezior? Odwiedzimy najmniejsze miasteczko w województwie, czyli Górzno. Będzie też coś dla tych, którzy preferują turystykę militarną. Tych miejsc również nie brakuje na Pomorzu i Kujawach. Dodatkowo w programie zamiast ciepłej herbaty zaproponujemy dużo gorącej muzyki oraz zaprosimy do kina, teatru oraz na koncerty!

17 września 2022

Ostatnie promienie Słońca nad Kanałem Bydgoskim. (jw)
Ostatnie promienie Słońca nad Kanałem Bydgoskim. (jw)
Propozycje aktywnego i kulturalnego wypoczynku we wrześniowy weekend oraz wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Wybierzemy się m.in. do Biskupina na finał XXVII Festynu Archeologicznego, pospacerujemy pierwszą w Polsce Ścieżką Ciszy w Borach Tucholskich, w okolicach Tlenia. Nie zabraknie dużej porcji jeszcze letniej muzyki na sobotnie przedpołudnie!
Kaczki nad Kanałem Bydgoskim wygrzewają się w ostatnich promieniach Słońca. (jw)
1234567