Sobota, 16 października 2021 r.   Imieniny: Gawła, Ambrożego
Ministerstwo Zdrowia: 3236 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 44 osoby z COVID-19
Ministerstwo Zdrowia: 3236 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 44 osoby z COVID-19
Ministerstwo Zdrowia: 3236 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 44 osoby z COVID-19
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
NCK

Wsłuchaj się w region

Dolina Dolnej Wisły/fot. pit1233, Wikipedia
Dolina Dolnej Wisły/fot. pit1233, Wikipedia
Audycja w każdą sobotę w godz. 10.00-12.00. W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

16 października 2021

Nie dajmy się jesieni i nie siedźmy w domach! My wybierzemy się na grzyby w Bory Tucholskie, będziemy też fotografować przyrodę i jeździć rowerem Szlakiem Borowej Ciotki! Poza tym, że zaproponujemy sporo atrakcji dla wypoczywających aktywnie, nie zapomnimy również o tych, którzy wolą czas wolny spędzić na koncercie, w teatrze czy też w kinie. Zabierzemy też naszych słuchaczy do szkoły- ale takiej średniowiecznej i opowiemy o tym, że w Chełmnie prawie powstał uniwersytet.

9 października 2021

Jesień na Pomorzu i Kujawach może być bardzo przyjemna! Oprócz zaproszeń na koncerty i spektakle teatralne zaproponujemy także wyprawy w teren. Rowerem lub pieszo udamy się nad Gopło w okolice Kruszwicy, a w cyklu "Lubię tu być" zabierzemy naszych słuchaczy do Twierdzy Grudziądz i do Twierdzy Chełmno. Jak zwykle, nie zabraknie również sporej porcji optymistycznej muzyki na sobotnie przedpołudnie!
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 9.10.2021

2 października 2021

Pierwszy weekend października, to przede wszystkim dużo kultury. Ten weekend to też niepowtarzalna okazja dla starszych mieszkańców, na których czekają promocje w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z Kulturą”. A do tego przejdziemy się na spacer podczas parady psów adoptowanych, pójdziemy na łyżwy i pobiegniemy po zdrowie.

25 września 2021

No i mamy jesień, ale początek jesieni może być bardzo przyjemny!
W programie propozycje dla aktywnych oraz zaproszenia na imprezy kulturalne, konkurs ze znajomości regionu i dużo jeszcze letniej muzyki. Naszych Słuchaczy zabierzemy m.in. na wycieczkę w do Kruszwicy i do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, a rowerem pojedziemy w okolice Barcina. Nasz wóz satelitarny odwiedzi Grudziądz i wielkie biegowe święto, czyli 40. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 25.09.2021

11 września 2021

Zaprosimy na Festyn Archeologiczny do Biskupina oraz Dożynki Gminne do Koronowa. Odwiedzaimy uczestników Terenowej Masakry w Myślęcinku. Zachęcimy do udziału w Brodnickiej Uczcie Teatralnej, a także w pewnej charytatywnej akcji. Zaprasza Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 11.09.2021

4 września 2021

Chociaż wakacje się już skończyły, to jednak pierwszy wrześniowy weekend wcale nie musi być nudny! Zapraszamy na kolejną wyprawę rowerową szlakami Pomorza i Kujaw. Odwiedzimy też Kruszwicę oraz udowodnimy, że do Brodnicy warto pojechać także po wakacjach. Będą informacje koncertowe z regionu oraz relacje z bardzo smacznego święta! Nasz wóz satelitarny znajdzie się w centrum tego, co regionalne i tradycyjne, ale przede wszystkim pyszne! Będziemy w podbydgoskich Strzelcach Dolnych na "XXI Święcie Śliwki".

28 sierpnia 2021

Ostatni weekend sierpnia na Pomorzu i Kujawach zapowiada się niesamowicie i koncertowo, a w sobotni poranek i przedpołudnie zaprosimy naszych słuchaczy m.in. do Świecia na "Blues na Świecie Festival" i do Inowrocławia na "Ino-Rock Festival". Żeby też trochę osłodzić koniec wakacji wybierzemy się na "Festiwal Czekolady" w Strzelnie, ale będą również rodzinne zaproszenia do JuraParku w Solcu Kujawskim. Rowerem wybierzemy się na Szubiński Szlak Rowerowy, a w cyklu "Lubię tu być" odwiedzimy jedną z wiosek tematycznych regionu, Wioskę Grzybową. Nie zabraknie też dużej porcji wakacyjnej jeszcze, muzyki!
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 28.08.2021

21 sierpnia 2021

Będziemy na Zjeździe Kawalerzystów oraz na trasie zmagań uczestników zawodów triathlonowych. Zaprosimy państwa na koncert "Pod wspólnym niebem". W cyklu "Dla lasu dla ludzi" podpowiemy, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, ale też aktywnie spędzić czas.

14 sierpnia 2021

W naszej audycji „Wsłuchaj się w region” jak zwykle przedstawiliśmy kulturalne i sportowe zapowiedzi na weekend i najbliższe dni. Zachęcaliśmy do aktywnego wypoczynku. Z cyklu „Lubię tu być” z Andrzejem Krystkiem odwiedziliśmy Krajeński Park Krajobrazowy. W naszym konkursie pt. „Wsłuchaj się i rozpoznaj” sprawdziliśmy wiedzę Słuchaczy na temat Kujaw i Pomorza. Do sobotniej wędrówki po regionie zaprosiła Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 14.08.2021
Już niedługo sejmiki i poleci do ciepłych krajów (jw)

7 sierpnia 2021

W audycji „Wsłuchaj się w region” będziemy na kulturalnej fecie w Chełmnie. W ten weekend miasto zakochanych gości uczestników kolejnej odsłony imprezy pod nazwą "Perspektywy - 9 Hills Festival". Zachęcimy do udziału w Spacerach Tematycznych po Toruniu. Sprawdzimy jak aktywnie spędzić czas w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Wybierzemy sie rowerem do Sicienka. Do sobotniej wędrówce po regionie zaprasza Małgorzata Burchardt.
12345