Poniedziałek, 24 września 2018 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Audycja z 20 września 2018

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek relacje z Gdyni, gdzie trwa właśnie 43. Festiwal Filmów Fabularnych. Jennifer Garner opowiadała o udziale w filmie pt. "Smak zemsty. Peppermint", który aktualnie oglądać można w kinach. Spotkaliśmy się z Kafką Jaworską, która mówiła o zbliżającym się festiwalu "Tofifest" w Toruniu. Pochodzący z Torunia Dawid Janicki zdradził kulisy produkcji filmu pt. "Broad Peak", którego bohaterem będzie Maciej Barbeka. Na planie jeszcze jeden artysta z toruńskim rodowodem, Piotr Głowacki. Muzycznie towarzyszyła nam ścieżka dźwiękowa z serialu "Gra o Tron", który zdobył tytuł najlepszego serialu dramatycznego,wygrywając tym samym Emmy Awards.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 20.09.2018

Audycja z 13 września 2018

Od 14 września w kinach premierowo "Czarne bractwo. BlacKkKlansman " w reżyserii Spike'a Lee. W Magazynie Filmowym Bogumiły Wresiło zabrzmiały piosenki, do których reżyser zrealizował teledyski. Gośćmi audycji "Dwie Strony Ekranu" byli: Adam Piasecki i Krzysztof Nowicki, organizatorzy Festiwalu Filmowego "Przeźrocza". Wśród gości tegorocznego festiwalu pojawi się m.in. Jacek Bławut, autor zdjęć do filmu Krzysztofa Kieślowskiego "Dekalog X".
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 13.09.2018

Audycja z 6 września 2018

W Magazynie Filmowym "Dwie Strony Ekranu", Iwona Muszytowska-Rzeszotek zapraszała na spotkanie z bohaterkami filmu "Rozpruci na śmierć". O swoich rolach opowiadały Melissa McCarthy oraz Elizabeth Banks. Michał Żebrowski zaprosił najmłodszych Słuchaczy na film "Biały kieł". Mówiliśmy także o filmie "303. Bitwa o Anglię". Muzycznie towarzyszyła nam ścieżka dźwiękowa z filmu "Bez litości 2", której autorem jest Harry Gregson-Williams.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 06.09.2018

1 września 2018

W audycji Bogumiły Wresiło tym razem: Remigiusz Zawadzki z bydgoskiego kina "Orzeł" o naborze na treatment/nowelę filmową scenariusza o Bydgoszczy lub z Bydgoszczą w tle, w ramach kolejnej edycji Bydgoskiej Tożsamości Filmowej. Aktor Piotr Adamczyk i reżyser Denis Delić o premierowej produkcji "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Muzycznie towarzyszyły nam kompozycje z filmu pt. "Deadpool 2", produkcja jakiś czas temu gościła na polskich ekranach, a na płycie znalazły się wielkie hity m.in. Cher, Dolly Parton czy Petera Gabriela.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 01.09.2018
12