Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
2016-01-01, 17:59 Bogumiła Wresiło

Archiwum audycji

Tutaj publikować będziemy zapis każdego z naszych spotkań, dla wszystkich zainteresowanych powrotem do nich, bądź zwyczajnie nie mogących w nich uczestniczyć...

18 lipca 2019

Audycję Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek zdominuje „Spiderman”. Na ekranach kin nowe przygody „pajączka” więc sięgnęliśmy właśnie po płytę z muzyką do nowej produkcji Sony i Marvela. Sprawdziliśmy jakie filmy zakwalifikowały się do Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni i co zobaczymy na zbliżającym się Festiwalu „Nowe Horyzonty”. Zaprosiliśmy państwa na filmy pt. „Moja gwiazda”, „Spider Man. Daleko od domu” oraz na bardzo oczekiwany polski film pt. „Fighter”. W związku z realizacją przez Władysława Pasikowskiego trzeciej części „Psów”, pojawił się wątek muzyczny i słowny z tego obrazu. Mówiliśmy także o tym jakie kosmiczne filmy i dlaczego będzie można obejrzeć w kinie Centrum w Toruniu i Kinie Orzeł w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 18.07.2019

11 lipca 2019

Niedawno gościł w Bydgoszczy. Justo Dieguez, mistrz Keysi - metody walki w bliskim dystansie, opowiadał nam o pracy z aktorami i choreografii walk do takich filmów jak "Mission Impossible III" czy "Quantum of Solance". Polski Instytut Sztuki Filmowej zaprasza na cykl "Kino Niepodległej" – najważniejsze filmy stulecia w siedmiu polskich miastach, w tym w Bydgoszczy. Muzycznie w audycji Bogumiły Wresiło zabrzmiał zespół THE BEATLES, a to przy okazji muzycznej komedii weekendu, filmu pt. "Yesterday".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 11.07.2019

4 lipca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek m.in. spotkanie z twórcami filmu "Anna". O produkcji opowiadał reżyser Luc Besson oraz aktorzy: Sasha Luss, Helen Mirren oraz Luce Evans. W audycji także spotkanie z Magdaleną Wichrowską - krytyczką filmową, która opowiedziała o filmach jakie zobaczymy podczas dwóch wakacyjnych toruńskich projektów: "Movie Mówi Project" oraz Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura". Zabrzmiała też ścieżka dźwiękowa z filmu Luca Bessona "Leon zawodowiec", którą - jak do filmu "Anna" - skomponował Éric Serra.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 04.07.2019
12