Piątek, 22 marca 2019 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
2016-01-01, 17:59 Bogumiła Wresiło

Archiwum audycji

Tutaj publikować będziemy zapis każdego z naszych spotkań, dla wszystkich zainteresowanych powrotem do nich, bądź zwyczajnie nie mogących w nich uczestniczyć...

21 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. orkiestra pod dyrekcją Hansa Zimmera. Największe przeboje muzyki filmowe tego kompozytora, zebrane na niezwykłej, koncertowej płycie - "The World of Hans Zimmer". Gościem audycji była Grażyna Błęcka-Kolska. 19 marca aktorka spotkała się członkami Klubu Miłośników Filmu "Mozaika" w Bydgoszczy. Słuchaczom opowiedziała o roli w "Ułaskawieniu" Jana Jakuba Kolskiego oraz o uważności w aktorstwie.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 21.03.2019

14 lutego 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek ponownie o jednej z najważniejszych informacji, jaką jest przeniesienie festiwalu Camerimage z Bydgoszczy do Torunia. Zabrzmiały wypowiedzi i deklaracje jakie w ubiegłym tygodniu padły podczas sesji toruńskiej Rady Miasta. Wspomnieliśmy także o premierze najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego pt. "Kurier", który już od 15 marca obejrzeć można w kinach. Mówiliśmy także o szansach na powstanie filmu o generał Elżbiecie Zawackiej – ogłoszony został właśnie konkurs na scenariusz do takiego obrazu. Zaprosiliśmy Słuchaczy na romantyczną polską komedię pt. "Całe szczęście". Muzycznie sięgnęliśmy raz jeszcze po płytę z muzyką, która powstała z inspiracji filmem "Roma".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 14.03.2019

7 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło: szczegółowy program 7. urodzin bydgoskiego kina "Orzeł". Gościem programu był bydgoszczanin, student reżyserii w katowickiej "filmówce", Rafał Waraczewski, który opowiedział o filmowej niespodziance, jaką twórcy Bydgoskiej Kroniki Filmowej szykują na urodziny "Orła". Muzycznie powrót do krążka "Tomasz Raczek. W kinie vol.2".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 7.03.2019