Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
2016-01-01, 17:59 Bogumiła Wresiło

Archiwum audycji

Tutaj publikować będziemy zapis każdego z naszych spotkań, dla wszystkich zainteresowanych powrotem do nich, bądź zwyczajnie nie mogących w nich uczestniczyć...

17 stycznia 2019

W audycji Bogumiły Wresiło spotkanie z Kingą Dębską, reżyserką filmu "Zabawa zabawa". Wspominaliśmy również zmarłego 15 stycznia br. operatora Wiesława Zdorta, który współpracował z Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Kieślowskim, Jerzym Kawalerowiczowm i Stanislawem Bareją.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 17.01.2019

10 stycznia 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z Jakubem Gierszałem - aktorem, który już w czerwcu odsłoni swoją "Katarzynkę" w Alei Piernikowej Gwiazd. Zapowiedzieliśmy także premierowe filmy: "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej, "Underdog" Macieja Kawulskiego oraz "Powrót Bena" i "Mój Piękny syn". Muzycznie towarzyszyła nam ścieżka dźwiękowa z filmu "Roma" Alfonso Cuarona.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 10.01.2019

3 stycznia 2019

W pierwszej w 2019 roku audycji w cyklu "Dwie strony ekranu" Iwona Mszytowska-Rzeszotek zapraszała Słuchaczy na spotkanie z bohaterami dwóch komedii, które w czasie świąt pojawiły się w kinach. O filmie "Teraz albo nigdy" opowiadały Jennifer Lopez oraz Vanessa Hungens. Spotkaliśmy się także z bohaterami filmu "Pech to nie grzech". Wśród nich: Maria Dębska, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak czy Mikołaj Roznerski. Wspominaliśmy także Kazimierza Kutza, którego pogrzeb odbył się tydzień temu w Katowicach. Muzycznie sięgaliśmy po płytę do filmu "Żegnaj Christopher Robin". Ten film nie doczekał się niestety polskiej premiery na dużym ekranie, ale pojawił się już na małym ekranie i aktualnie do obejrzenia w telewizji albo internecie. Przejmująca historia, która kryje się za sukcesem Kubusia Puchatka. Muzykę do filmu napisał Carter Burwell.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 03.01.2019