Wtorek, 18 czerwca 2019 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

17 czerwca 2019 - Oklaski dla... MYASTA!

Trzeci poniedziałek czerwca w koncertowym cyklu Polskiego Radia PiK, zabrzmi retransmisją występu formacji MYASTA, zarejestrowanego 1 kwietnia br. w toruńskim Hard Rock Pub Pamela. Zespół wystąpił na klubowej scenie otwierając swoją energetyczną muzyką wieczór z Sidneyem Polakiem. MYASTA to prawdziwie regionalny zespół - ośmiu muzyków tworzących skład grupę reprezentuje Chełmno, Bydgoszcz i Toruń.

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. "Połączyliśmy siły muzyczne dwóch miast i doszło do eksplozji dźwięku" - wspominają artyści. Muzyka formacji MYASTA to wypadkowa gustu muzycznego każdego z członków grupy. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, rap, ska. Każdy z muzyków tworzących zespół ma za sobą doświadczenia w różnych składach związanych mniej lub bardziej z muzyka reggae.

W repertuarze grupy można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej, jak i żywe skoczne brzmienia mówiące o radości życia i jego trudach, które bez trudu rozkołyszą każdego odbiorcę. Teraz czas przetestować Słuchaczy! :)
MYASTA w trouńskim Hard Rock Pub Pamela - 1 kwietnia 2019. Fot. Jessica David
MYASTA w trouńskim Hard Rock Pub Pamela - 1 kwietnia 2019. Fot. Jessica David
W rozmowie z Wiktorią Gołuńską, Michał "Majki" Kowalski - wokalista zespołu MYASTA - powiedział - "Od początku naszym założeniem było, aby się nie ograniczać do roots reggae, tylko łączyć style, a nawet gatunki. Każdy z nas na co dzień słucha różnej muzyki. To się przenosi do "próbowni". Dlatego w naszym brzmieniu nie brakuje pierwiastków rapu czy rocka. Czasem ciężko jest to wszystko pogodzić, ale staramy się szukać kompromisów. Zdarza się, że zostawiamy jakiś motyw na chwilę, aby wrócić do niego po jakimś czasie z nowym spojrzeniem. Z reguły udaje się znaleźć to czego szukamy".

Oto, jak Michał "Majki" Kowalski podsumował występ formacji MYASTA na scenie toruńskiego klubu...:

"Koncert w Hard Rock Pub Pamela wspominamy bardzo dobrze. Począwszy od gościnności gospodarza klubu, poprzez współpracę z akustykami, a na gorącej publice kończąc. Mieliśmy małą obawę, jak to będzie, bo z przyczyn niezależnych od nas powstało opóźnienie. Jednak od pierwszych dźwięków poczuliśmy, że ludzie są z nami. To był taki koncert, jakiego każdy muzyk mógłby sobie życzyć. Roztańczona i rozśpiewana publika daje wiele radości i satysfakcji. To był bardzo udany koncert!"
MYASTA w trouńskim Hard Rock Pub Pamela - 1 kwietnia 2019. Fot. Jessica David
MYASTA w trouńskim Hard Rock Pub Pamela - 1 kwietnia 2019. Fot. Jessica David
"Osiem osób jeden cel". Tak brzmi nasze hasło. Dotyczy to nie tylko muzyki, która jest na pierwszym planie, ale też tego co dzieje się "od kuchni". W takiej grupie faktycznie bywa trudno, ale "co osiem głów, to nie jedna". Największym wyzwaniem bywa to, że czasami zwyczajnie nie mieścimy się na scenie. Szczególnie kiedy gramy w niedużych klubach - mówi wokalista zespołu, Michał "Majki" Kowalski.

1 kwietnia 2019 r. formacja MYASTA wystąpiła na scenie toruńskiego Hard Rock Pub Pamela w składzie:
  • Michał "Majki" Kowalski - wokal
  • Mariusz Mitura - perkusja
  • Dominik Gryń - bass
  • Szymon Kubiak - gitara
  • Adam Kowalski - puzon
  • Paweł Nowicki - trąbka
  • Michał Koźlik - instrumenty klawiszowe
  • Marcin Pankowski - perkusjonali
Do wysłuchania retransmisji koncertu oraz do oklasków dla zespołu MYASTA zaprasza Dariusz Gross.