Świecie nad Wisłą chce pomóc uchodźcom
Gmina Świecie nad Wisłą jako jedna z nielicznych w kraju chce pomóc uchodźcom.
Mieszkanie komunalne i pracę mają tu znaleźć dwie rodziny z dziećmi. W sumie ma to być 8 osób.
Mieszkanie komunalne i pracę mają tu znaleźć dwie rodziny z dziećmi. W sumie ma to być 8 osób.
Aż 3,5 miliona złotych trafi do gmin i powiatów z regionu na modernizację szatni przy obiektach sportowych. Czytaj dalej »
Jaka jest przyszłość pomocy społecznej? O planowanych zmianach w przepisach rozmawiano w Sępolnie Krajeńskim. Odbyło się tam spotkanie z wiceministrą… Czytaj dalej »
Do tej pory blisko 2 tysiące mieszkańców skorzystało z m-PSZOKów w Bydgoszczy. Dzięki nim nie trzeba jechać do stacjonarnego punktu i zwracać opony lub… Czytaj dalej »
Pomysł utworzenia interwencyjnego patrolu, zajmującego się zwierzętami, nie jest nowy. Strażnicy miejscy przyznają, że takiej jednostki brakuje. Czytaj dalej »
Marszałkowską pasiekę na dachu urzędu w Toruniu tworzy pięć uli, żyje w nich ok. 120 tys. pszczół. Czytaj dalej »
Przed Sądem Okręgowym w Toruniu odbyło się przesłuchanie świadków w procesie, w którym austriackie biuro projektowe Baumschlager Eberle domaga się od… Czytaj dalej »
Prezydent - na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji - nadał tytuł nadinspektora Jakubowi Gorczyńskiemu, komendantowi wojewódzkiemu policji… Czytaj dalej »
Cztery niskopodłogowe swingi trafią do Torunia z bydgoskiej Pesy. Zakup został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy. Jeden skład kosztuje ok 13 mln z… Czytaj dalej »
Jedna osoba została ranna w zderzeniu osobówki z pociągiem w miejscowości Gradowo, pod Piotrkowem Kujawskim. Do szpitala trafiła 42-letnia kobieta. Z miejsca… Czytaj dalej »
Policjantom nie udało się ustalić osoby, która porzuciła psy czy też dotrzeć do właścicieli poszczególnych zwierząt - dowiedziało się Polskie Radio… Czytaj dalej »