Z rady miasta do władz UKW? Znamy wynik tajnego głosowania senatu
Senat bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pozytywnie zaopiniował kandydaturę Moniki Matowskiej na kanclerza uczelni. O tym, czy przewodnicząca bydgoskiej rady miasta obejmie stanowisko, ostatecznie zdecyduje rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Otwarty konkurs na stanowisko kanclerza UKW, w grudniu zeszłego roku, ogłosił rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. Bernard Mendlik. Do konkursu przystąpiły trzy osoby, wśród nich przewodnicząca bydgoskiej rady miasta, Monika Matowska.
I to jej osobę, w dwuetapowym postępowaniu, komisja konkursowa rekomendowała rektorowi. Teraz kandydaturę Moniki Matowskiej na kanclerza UKW pozytywnie zaopiniował Senat uczelni.
- W tajnym głosowaniu 20 osób było za, 8 przeciw, 2 wstrzymały się od głosu - informuje Joanna Sikora, rzeczniczka UKW. I dodaje, że opinia senatu nie ma charakteru wiążącego, a ostateczna decyzja w sprawie powołania kanclerza należy do rektora. Prof. Bernard Mendlik podejmie ją w najbliższych dniach.
Zobacz także
Internetowa akcja młodego Brytyjczyka, który chce uratować Grecję
2015-07-01, 08:03Ponad 500 tys. euro udało się zebrać w internecie w ciągu dwóch dni młodemu Brytyjczykowi za pomocą finansowania społecznościowego (crowdfundingu). Celem akcji Thoma Feeneya jest zebranie 1,6 mld euro i ocalenie Grecji od zalegania… Czytaj dalej »
Satelita Sentinel-2A już na orbicie
2015-06-23, 19:20Satelita Sentinel-2A, zdolny do wykonywania wysokiej jakości zdjęć w kolorze i podczerwieni, dzięki którym możliwe będzie np. prognozowanie plonów czy monitorowanie katastrof naturalnych, we wtorek został pomyślnie umieszczony na… Czytaj dalej »
Sąd oddalił cywilny pozew przeciw Google o "prawo do zapomnienia"
2015-06-23, 15:58Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił we wtorek pozew cywilny przeciw Google w procesie o 'prawo do zapomnienia' w internecie. Wyrok jest nieprawomocny.Pozew przeciw Google wniósł Leszek L. Domagał się ochrony swoich dóbr osobistych i nienaruszania… Czytaj dalej »
Media publiczne w epoce cyfrowej muszą nadążać za nawykami odbiorców
2015-06-19, 16:22Nadawcy nie mogą obrażać się na widzów, że rezygnują z mediów publicznych; powinni zastanowić się, dlaczego szukają alternatyw - mówił dr Roberto Suarez Candel z Europejskiej Unii Nadawców podczas piątkowej konferencji 'Media… Czytaj dalej »
Władze Kuby rozszerzają dostęp obywateli do bezprzewodowego internetu
2015-06-19, 11:46Komunistyczne władze Kuby poinformowały w czwartek o rozszerzeniu dostępu obywateli do bezprzewodowego internetu m.in. poprzez zwiększenie liczby centrów z dostępem do sieci, a także przez zmniejszenie cen za korzystanie z Wi-Fi. Czytaj dalej »