Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Spółdzielnia
2016-09-04, 13:44 Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Sierpień

28 sierpnia 2016

Polskie Radio PiK - 28 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 28 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

21 sierpnia 2016

W audycji m.in. Stanisław Srokowski o swojej książce "Nienawiść" - to zbiór opowiadań, na podstawie którego Wojciech Smarzowski nakręcił film "Wołyń". Recenzje znakomitych książek, w tym autobiografii Magdaleny Zawadzkiej. W części filmowej programu: Mila Kunis o roli w komedii pt. "Złe Mamuśki", nasz redakcyjny kolega Piotr Majewski o swoim projekcie, który zaprezentuje podczas Bella SkyWay Festival w Toruniu, a muzycznie - przy okazji 58 urodzin Królowej muzyki pop - Madonna z filmu "Dick Tracy".
Polskie Radio PiK - 21 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 21 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

14 sierpnia 2016

6-letni Piotr Nawrocki wygrał casting do roli w najnowszym filmie w reżyserii Marcina Sautera. Fot. PR PiK
6-letni Piotr Nawrocki wygrał casting do roli w najnowszym filmie w reżyserii Marcina Sautera. Fot. PR PiK
W audycji pojawił się młody, bo 6-letni bydgoszczanin - Piotruś Nawrocki, który zagra u boku Karoliny Gruszki i Adama Woronowicza, w filmie reżyserii bydgoskiego reżysera Marcina Sautera, pt. "Tak jest dobrze". Młody aktor opowiadał o castingu i pierwszych próbach na planie. Kompozytor, pianista i aranżer Piotr Salaber, opowiedział o muzyce do filmu pt. "Kobiety bez wstydu". Na ciekawych literatury czekały recenzje świetnych książek - można było wygrać m.in. "Maklak, oczami córki" - historię życia uwielbianego, polskiego aktora Zdzisława Maklakiewicza, widzianą oczami córki Marty. Zapowiedzieliśmy też imprezę, która przywróci na kilka dni do życia dawną bydgoska księgarnię "Współczesną" przy ulicy Gdańskiej 5. W audycji pojawiły się kompozycje Piotra Salabera do filmu "Kobiety bez wstydu", a także ciekawe brzmienia i świetny głos wokalistki zespołu The Internet.
Polskie Radio PiK - 14 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 14 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

7 sierpnia 2016

W części filmowej pierwszej w sierpniu audycji przedstawiliśmy rozmowę z Łukaszem Maciejewskim, krytykiem filmowym. Mówiliśmy o najnowszym filmie Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". Była też relacja z VII Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej a także spotkanie z twórcami filmu "Hel". Muzycznie towarzyszyły nam fragmenty ścieżek dźwiękowych do filmów "Złe mamuśki" oraz "Ben Hur". W części literackiej audycji zaprezentowaliśmy rozmowę z Anną Karpińską, toruńską pisarką o jej najnowszej książce pt. "Przekonaj mnie, że to Ty". Tradycyjnie zabrzmiały też recenzje książek, tym razem "Dziwna myśl w mojej głowie" Orhan'a Pamuk'a oraz "Kosem. Matka Sułtanów" autorstwa Solmaz Kamuran. Sięgneliśmy również po kolejny odcinek serii "Książki pod lupą.
Polskie Radio PiK - 7 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 7 sierpnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2