Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Eurostandard
2016-11-04, 21:05 Adam Droździk

Październik

30 października 2016

W audycji m.in. muzyka i piosenki z albumu pt. "Parsley" - debiutanckiej płyty modelki i aktorki, a teraz głównie wokalistki, Julii Pietruchy, która opowiadała m.in. o miłości do ukulele i o... spotkaniu z Andrzejem Wajdą. Kolejnym gościem audycji był Czesław Mozil, z którym rozmawiamy o filmie pt. "Szkoła uwodzenia Czesława M.". Mówimy również o filmie pt. "Razem/Osobno" z udziałem uczniów bydgoskiej szkoły Sokrates. W części literackiej audycji, Zdzisław Pająk o swojej książce pt. "Jimi Hendrix. Szaman rocka", a także kolejne spotkanie z cyklem "Książki Pod Lupą", w którym tym razem znalazły się wiersze Zdzisława Antolskiego w tomiku "Ojczyzna papierowych żołnierzyków". Sprawdziliśmy również "Jak działa Google" - o najpopularniejszej przeglądarce napisano kolejną książkę...
Polskie Radio PiK - 30 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 30 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

23 października 2016

W audycji m.in. relacja z gali zamknięcia 14. Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu, spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Allanem Starskim - laureatami Specjalnych Złotych Aniołów za całokształt twórczości, spotkanie z Markiem Kondratem - laureatem Złotego Anioła za niepokorność. W kinach do obejrzenia film pt."Dziewczyna z pociągu". Muzyka z tego filmu w naszej audycji.
Polskie Radio PiK - 23 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 23 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

16 października 2016

W audycji m.in. pożegnanie Andrzeja Wajdy, relacja z Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu, zapowiedź pokazu twórczości Davida Cronenberga w toruńskim kinie Centrum, spotkanie z twórcami filmu "Dziewczyna z pociągu". Muzycznie towarzyszyły nam w pierwszej części audycji utwory z filmu "Ostatnia rodzina". W drugiej literackiej części programu recenzje i konkursy. Polecaliśmy : "Przedsmak śmierci" P.D. James'a, "Ostatatnia noc w Tremore Beach" Mikel'a Santiago, trzecia część sagi Lucyny Olejniczak "Matylda . Kobiety z ulicy Grodzkiej" oraz "Śnieżny wędrowiec" Elisabeth Herrmann . W programie także kolejna odsłona cyklu "Książki pod lupą", tym razem rozmowa o książce pt. "Mężczyzna w białych butach".
Polskie Radio PiK - 16 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 16 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

9 października 2016

W audycji m.in. twórcy produkcji pt. "Wołyń": reżyser - Wojciech Smarzowski, aktorzy: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Adrian Zaremba. Przedstawiliśmy również relację ze specjalnego, przedpremierowego pokazu filmu w bydgoskim kinie "Orzeł". Andrzej Seweryn, Marek Kondrat i Wojciech Smarzowski wśród gości specjalnych i nagrodzonych na Festiwalu Tofifest w Toruniu! Mówiliśmy, kto jeszcze przyjedzie i jakie filmy będzie można zobaczyć. Wśród gości audycji również Arun Milcarz autor niezwykłej książki "Czad. W poszukiwaniu straconego...". O biografii generał Elżbiety Zawadzkiej rozmawialiśmy z autorką książki pt. "Cichociemna. Generał Elżbieta Zawadzka. Zo" - Katarzyną Minczykowską. Było też o dokumencie pt."Koniec świata", nakręconym m.in. przy wsparciu programu Bydgoska Tożsamość Filmowa i o szansach tego filmu w wyścigu o miejsce na tzw. krótkiej liście nominacji oskarowych.
Polskie Radio PiK - 9 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 9 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

2 października 2016

W audycji spotkanie z twórcami filmu "Żywioł. Deepwater Horizon", o którym opowiedzą m.in.: Mark Wahlberg, John Malkovich oraz Kurt Russel. Podamy kolejne szczegóły zapowiadające festiwal filmowy Tofifest w Toruniu. W konkursie do wygrania książki "Beksiński - dzień po dniu kończącego się życia". W części filmowej programu muzyka z filmu "Wspaniała siódemka". W części literackiej recenzje książek "Łemkowie. Losy zaginionego narodu" oraz "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda". W audycji również rozmowa z Robertem Małeckim - pisarzem z Torunia, który zadebiutował książką pt. "Najgorsze dopiero nadejdzie".
Polskie Radio PiK - 2 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 2 października 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2