Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Kultura
Eurostandard
2021-06-16, 19:21 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Redakcja

Toruń świętuje. Na afiszu mnóstwo koncertów, warsztatów, animacji [program]

Prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiada program tegorocznego Święta Torunia./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiada program tegorocznego Święta Torunia./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Afisz Święta Miasta w Toruniu
Afisz Święta Miasta w Toruniu
Zawody strażaków, mobilne koncerty, rycerskie festyny - w Toruniu już w najbliższą niedzielę (20.06.) zaczyna się Święto Miasta. Będzie okazja nie tylko do rodzinnej zabawy czy poznania historii miasta, ale też do zaszczepienia się.
Punkt szczepień powstanie na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego 26 i 27 czerwca. Najważniejszym wydarzeniem święta miasta będzie odsłonięcie kolejnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.

Tegoroczna Katarzynka dedykowana jest wszystkim, którzy angażowali się w walkę z pandemią. - To oni na nią zasłużyli. Wiem, to jest tylko symbol, ale symbol nasz, toruński. Dla wszystkich, którzy pracowali w ochronie zdrowia, ale także pomagali w ramach wolontariatu, byli darczyńcami w ramach jakichś służb mundurowych - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

To będzie punkt kulminacyjny świata miasta, zdominowanego przez wydarzenia muzyczne. Będą co najmniej dwa koncerty dziennie.

Więcej w materiale Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek.

Program: TUTAJ
Materiał Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej 2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej
1234567