Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Kultura
2021-06-16, 10:16 Magda Jasińska/Redakcja

Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra

Zarejestrowany koncert w toruńskich Jordankach jest dostępny na kanale YouTube. Fot. www.facebook.com/miroslawbalbuza
Zarejestrowany koncert w toruńskich Jordankach jest dostępny na kanale YouTube. Fot. www.facebook.com/miroslawbalbuza
Żuki i Rock Symphony Orchestra pod dyrekcją Marka Czekały wykonują repertuar legendarnej grupy The Beatles i to wszystko można zobaczyć na ekranach komputerów.
„Historia Rocka Symfonicznie” to koncertowy materiał edukacyjny wideo o muzyce rockowej zespołu Żuki oraz Rock Symphony Orchestra pod batutą i w odnowionych aranżacjach Marka Czekały.

Pierwsza część obejmuje wybrane informacje o grupie muzycznej The Beatles, ilustrowane symfonicznymi wersjami coverów ich przebojów.

Dedykowana jest w podziękowaniu za osiągnięcia i z okazji 60-lecia muzyki legendarnej grupy rockowej The Beatles oraz 40-lecia powstania Żuków.

Żuki od 1987 roku profesjonalnie w różnych projektach popularyzują głównie kulturę muzyczną brytyjskiego i polskiego rock'a oraz własne utwory, dotychczas w 16 krajach.
W dorobku fonograficznym posiadają autorskie płyty.

Materiał zrealizowano w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, na zlecenie Funduszu Wsparcia Kultury i Instytut Muzyki i Tańca ze środków przeciwdziałania COVID-19.

Dziś (16 czerwca) ten sam skład zagra piosenki z klasyki rocka w Fabryce Lloyda podczas Gali Orłów Budownictwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej 2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej
1234567