Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Kultura
Spółdzielnia
2021-02-19, 16:40 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Stara się o „Podwyżkę", przeszkadzają mu natrętne myśli. Premiera w Toruniu

Spektakl powstaje na dużej scenie, ale zobaczymy go na platformie Zoom/fot. Marta Siwicka
Spektakl powstaje na dużej scenie, ale zobaczymy go na platformie Zoom/fot. Marta Siwicka
Jak zasłużyć na awans społeczny i finansowy? Czy warto poświęcać siebie w imię niesatysfakcjonującej i marnie płatnej pracy? Na te inne pytania odpowiada najnowsza produkcja Teatru im. Horzycy w Toruniu.
- Główny bohater spektaklu na podstawie „Podwyżki” Georgesa Pereca postanawia wyjść z impasu bycia niezauważanym trybikiem w ogromnej korporacji i stara się o podwyżkę. Na drodze ku temu stoją jego natrętne myśli, które czynią zadanie nieznośnie trudnym. Nakręcająca się karuzela absurdów i przeciwności nie zmienia jego determinacji. Z godnością podnosi się z kolan i podejmuje kolejną próbę – czytamy w opisie spektaklu. Realizatorzy – jak zapowiadają – tworzą „nowy rodzaj doświadczenia interaktywnego”, w którym widz ogląda spektakl z perspektywy głównego bohatera.

Spektakl wyreżyserowała Pamela Leończyk, muzyka - Magdalena Sowul, występują - Małgorzata Abramowicz, Wojciech Jaworski, Maria Kierzkowska, Julia Sobiesiak-Borucka, Paweł Tchórzelski i Arkadiusz Walesiak.

Spektakl powstaje na dużej scenie, ale zobaczymy go na platformie Zoom. Premiera „Podwyżki" w sobotę (20 stycznia) o godz. 17.00 z udziałem publiczności, która będzie miała możliwość wpływu na rozwój wydarzeń. Spektakl będzie można zobaczyć także w 21 lutego o godz. 17.00 oraz 26, 27 i 28 lutego o godz. 19.00.
Rozmowa z aktorami Julią Sobiesiak i Wojciechem Jaworskim
Mówi reżyserka spektaklu Pamela Leończyk
Relacja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2021-03-04, godz. 09:13 Rolnicy, graficy, tatuaże i malarze w Persie. Nowa galeria w Toruniu [zdjęcia] Galeria Ceglana to nowa oferta Klubokawiarni Pers w Toruniu. Od początku pandemii, miejsce to diametralnie zmieniło swoją ofertę, dostosowując się do aktualny ... » więcej 2021-03-03, godz. 18:00 Filharmonia Pomorska: Capella Bydgostiensis i Piotr Pławner - w podwójnej roli Podczas kolejnego koncertu Filharmonii Pomorskiej z udziałem publiczności, Piotr Pławner wystąpi w środę (03.03.), o godz. 19, jako solista, i jako dyrygent C ... » więcej 2021-03-03, godz. 08:15 Kolejny krok do powstania ECF Camerimage w Toruniu. Konkurs na koncepcję architektoniczną Ogłoszony został konkurs na koncepcję architektoniczną budynku Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. » więcej 2021-03-02, godz. 19:40 Stypendia dla artystów i promotorów kultury przyznane Fotograf, tancerka, muzycy, plastycy, promotorzy kultury i zaangażowani w opiekę nad zabytkami - czternaścioro utalentowanych artystów odebrało z rąk marszałk ... » więcej 2021-03-02, godz. 08:37 Ethniesy, Przeczytani, Animocje. Bydgoski MCK zaprasza na Wiosnę Festiwali Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy, Festiwal literatury Przeczytani oraz przegląd najlepszych i najciekawszych filmów animowanych na Festiwalu Ani ... » więcej 2021-03-01, godz. 17:18 Konkurs na projekt Centrum Filmowego Camerimage. Żydowicz: „To ma być arcydzieło!” Międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu ogłosiły wspólnie Instytucja Ku ... » więcej 2021-02-28, godz. 20:32 Masterclass Jakuba Józefa Orlińskiego i Michała Biela. Kurs w Akademii Muzycznej Mimo niedawno ukończonych zaledwie 30 lat już jest światowej sławy kontratenorem. Jakub Józef Orliński przyjechał do bydgoskiej Akademii Muzycznej wraz ze zna ... » więcej 2021-02-28, godz. 18:49 Szymon Nehring, Wojciech Rajski i Beethoven. Spotkanie po koncercie w Filharmonii „Beethoven i nie tylko” - tak zatytułowano piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Pomorskiej. Zabrzmiały dwie kompozycje w tonacji Es-dur - V Koncert fort ... » więcej 2021-02-27, godz. 20:15 Antystereotypowa wystawa w toruńskiej „Wozowni” Różowy gabinet rektorski na uczelni - trudno to sobie wyobrazić, ale taki właśnie powstał w Galerii Sztuki Współczesnej „Wozownia” w Toruniu. To wystawa Iwony ... » więcej 2021-02-27, godz. 18:15 Kto będzie kierować sceną Teatru im. Horzycy w Toruniu? 10 osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru W. Horzycy w Toruniu. Nowy dyrektor obejmie stanowisko od przyszłego sezonu. Ma kierować zespo ... » więcej
1234567