Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.   Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
Polskie Radio PiK » Kultura
Eurostandard
2021-01-03, 14:52 Magda Jasińska/Redakcja

Tak architekci widzą gmach po rozbudowie. Nowy album Filharmonii Pomorskiej

Rozbudowana Filharmonia Pomorska według zwycięskiego projektu krakowskiej pracowni Kozień Architekci/fot. Archiwum
Rozbudowana Filharmonia Pomorska według zwycięskiego projektu krakowskiej pracowni Kozień Architekci/fot. Archiwum
"Tożsamość zapisana architekturą i muzyką" Fot. M. Jasińska
"Tożsamość zapisana architekturą i muzyką" Fot. M. Jasińska
Filharmonia Pomorska wydała album „Tożsamość zapisana architekturą i muzyką", który jest pokłosiem konkursu architektonicznego na rozbudowę instytucji.
W wydawnictwie znajdziemy nie tylko wszystkie nadesłane prace, ale także rys historyczny, autorskie inspiracje w nowych polskich realizacjach dla kultury i opis przebiegu konkursu. Wszystko okraszone pięknymi fotografiami i rysunkami.

- Konkurs ogłosiliśmy w listopadzie 2019 roku, jego rozstrzygnięcie odbyło się w maju 2020 roku - opowiada Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej. - Zgłosiło się 13 pracowni architektonicznych, z których do współpracy zaprosiliśmy osiem - nie tylko z Polski, ale i Europy. Wygrała pracownia z Krakowa, która była najlepsza nie tylko zdaniem sędziów konkursowych, ale także pracowników Filharmonii - opowiada. - Wygrała koncepcja, która oddaje największy szacunek przeszłości. To, co zaproponowała pracownia Kozień Archiktekci jest dopełnieniem tego, co już jest. Nie tylko nie zakłóca instniejącego gmachu, ale jeszcze bardziej go eksponuje - mówi dyrektor.

Mecenasem Filharmonii jest „Enea".
Relacja Magdy Jasińskiej (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2021-06-13, godz. 18:39 Recitale na świecie, miliony odsłon na YouTube. Jakub Orliński śpiewa w Bydgoszczy Na recital wokalny uznanego polskiego kontratenora - Jakuba Józefa Orlińskiego zaprasza w poniedziałek (14 czerwca) bydgoska Filharmonia Pomorska. » więcej 2021-06-13, godz. 15:46 „Schubert szeptem”. Pianoforte zabrzmi na toruńskim Festiwalu Cichej Muzyki Trochę cicho, trochę głośno w Toruniu startuje w niedzielę (13 czerwca) XI edycja Festiwalu Cichej Muzyki. W programie zaplanowano pięć koncertów, które odbyw ... » więcej 2021-06-13, godz. 12:45 Premiera baletu „Szepty i cienie" w Operze Nova przyjęta owacyjnie To był wyjątkowy wieczór w Operze Nova. Po kilku miesiącach przerwy na widowni zasiadła publiczność - co prawda w ograniczonej liczbie, choć nie było tego sły ... » więcej 2021-06-11, godz. 18:10 Otwierali po raz drugi, bo warto! Muzeum Twierdzy Toruń [zdjęcia] Muzeum Twierdzy Toruń oficjalnie otwarte po raz drugi. Nowy oddział Muzeum Okręgowego gotowy jest już od listopada 2020 roku. » więcej 2021-06-11, godz. 17:37 Konkurs „Zabytki naszego regionu” rozwiązany. Tym razem wspominano lata szkolne Klaudia Putynkowska wygrała XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”, organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-10, godz. 16:04 Weekend ze Strawińskim. Toruńska orkiestra na zakończenie sezonu [program] „Pietruszka”, „Ognisty Ptak”, „Święto wiosny” - podczas toruńskiego weekendu z Igorem Strawińskim nie zabraknie najbardziej znanych utworów tego kompozytora. ... » więcej 2021-06-09, godz. 14:46 Dwanaście razy był na Festiwalu Camerimage. Teraz odbierze nagrodę za całokształt Jost Vacano został laureatem festiwalu Camerimage 2021. Znany niemiecki autor zdjęć otrzyma nagrodę za całokształt twórczości. » więcej 2021-06-09, godz. 12:20 Dzień Archiwów: nasze to dźwiękowy zapis historii Pomorza i Kujaw [film] Dziś obchodzimy Dzień Archiwów, a jedno z bardziej niezwykłych znajduje się w zasobach naszego radia. - Świętujemy 86-lecie istnienia Polskiego Radia PIK i je ... » więcej 2021-06-09, godz. 09:48 Majewski i Nosowska, czyli „Kawka z gwiazdami". Trwa Ino Pop Festiwal W środę (9 czerwca) na pytania gości Ino Pop Festiwalu będzie odpowiadać między innymi Szymon Majewski - polski dziennikarz i prezenter radiowy. Spotkania na ... » więcej 2021-06-09, godz. 09:06 Magia tańczących postaci na operowej scenie. Premiera tryptyku „Szepty i cienie” Najnowsza premiera bydgoskiej Opery Nova - trzyczęściowy wieczór baletowy „Szepty i cienie” - po prezentacji online, w sobotę (12 czerwca) pokazany zostanie p ... » więcej
1234567