Niedziela, 18 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-12-07, 06:47 Magda Jasińska/Redakcja

Nagranie za nagraniem, niestety bez publiczności. Dyrektor o koncertach online

Maciej Puto. Fot. archiwum
Maciej Puto. Fot. archiwum
W Filharmonii Pomorskiej jak na wielkiej taśmie produkcyjnej - nagrywane są kolejne koncerty: „Kolęda Nocka", sylwestrowy czy noworoczny. Wszystkie będzie można oglądać na kanale YouTube instytucji.
Beethoven, Mozart, przeboje filmowe i musicalowe, wielkie hity muzyki klasycznej, aż wreszcie „Kolęda Nocka" w 40. rocznicę prawykonania dzieła, a także kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach.

- Mamy koncertowy zawrót głowy, niestety nie w formie z udziałem publiczności, za czym bardzo tęsknimy - mówi dyrektor Filharmonii Maciej Puto. - Ale przygotowujemy dla publiczności koncerty, które rejestrujemy i które emitowane będą na naszym kanale YouTube. Kilka produkcji, z dwiema już nasi melomani się zapoznali i będą mogli do nich wracać aż do końca sezonu artystycznego, czyli do końca sierpnia 2021.

Melomani już zapoznali się z II Symfonią Beethovena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Pawła Kapuły. - . To dzieło rzadko grane. Koncert jest dostępny już na naszym kanale YouTube, podobnie jak Andrzejkowo-Barbórkowy Capelli Bydgostiensis pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego - mówi dyrektor FP.

Kilka dni temu nagrany został także koncert noworoczny. Szczegółowy program koncertów jest na stronie Filharmonii.
Maciej Puto o koncertach nagrywanych przez Filharmonię

Kultura

2021-04-16, godz. 15:50 Premiera „Zemsty” Fredry w Teatrze im. Horzycy w Toruniu [zdjęcia, wideo] W piątek (16.04.) na scenie toruńskiego Teatru Wilama Horzycy premiera „Zemsty”. - Mamy nadzieję, że być może w maju uda nam się zagrać przed publicznością, a ... » więcej 2021-04-16, godz. 09:10 W Internecie nic nie zginie! I dobrze, gdy trafia tam projekt „Pamięć bydgoszczan"! Projekt „Pamięć bydgoszczan' - Archiwum Historii Mówionej zagościł w mediach społecznościowych. Wspomnienia i relacje mieszkańców oraz osób związanych z miast ... » więcej 2021-04-15, godz. 08:54 Kameralne, powściągliwe, milczące. Obrazy Magdaleny Rucińskiej w bydgoskim bwa Wystawa malarstwa Magdaleny Rucińskiej pt. „Międzyprzestrzeń” otwarta została w bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa. Na razie można oglądać ją tylko online - mat ... » więcej 2021-04-14, godz. 06:25 Emilia Pawłowska o swojej najnowszej płycie „Niebo nad jeziorem" [wideo] Emilia Pawłowska to wokalistka, która ma odwagę sięgać po swoje marzenia. Po ewidentnym sukcesie, jakim okazała się płyta „Czas nas uczy pogody' z ponadczasow ... » więcej 2021-04-11, godz. 10:04 Bronisław Kaper w Klubie Akademii Jazzu. Bydgoski MCK zaprasza Kolejną odsłonę Klubu Akademii Jazzu będzie można zobaczyć w niedzielę (11 kwietnia) na kanale YouTube bydgoskiego MCK-u. » więcej 2021-04-10, godz. 17:55 Bydgoskie Muzeum Telefonów Komórkowych otwiera się wirtualnie! W sobotę (10.04.) o godz. 20, muzeum, które z domowej piwnicy założyciela placówki, przeniosło się na ul. Pomorską 15, zaprasza na, nie bójmy się tego słowa: ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:57 Tylko laureatka grand prix odebrała nagrodę. Finał konkursu rzeźbiarskiego [wyniki] XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego podsumowano w piątek w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Laureatką grand prix została ... » więcej 2021-04-08, godz. 20:26 Do zaczytania jeden krok! Bydgoska biblioteka ma ok. 60 tysięcy ebooków Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy współpracuje z platformą Legimi, na której są setki książek w formie cyfrowej do czytania na tablecie, ... » więcej 2021-04-06, godz. 16:59 O ostatniej płycie Krzysztofa Krawczyka. Audycja w Polskim Radiu PiK W poniedziałek zmarł Krzysztof Krawczyk - ikona polskiej piosenki. O jego śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel ... » więcej 2021-04-06, godz. 07:52 Filmy, koncerty, dyskusje o kulturze w sieci. MCK otwiera platformę Kultureo Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy uruchamia platformę VOD poświęconą kulturze. Będą tam prezentowane treści kulturalne w najwyższej technicznej jakości. » więcej
1234567