Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Biznes
Forum Rolnika 2021
2021-09-20, 14:40 Polska Agencja Prasowa

Wsiąść do pociągu - teraz będzie łatwiej. Stacja Zieleń ma dwa nowe perony

Przystanek w Zieleniu to kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego/fot. Pixabay
Przystanek w Zieleniu to kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego/fot. Pixabay
Dwa nowe perony oddano do użytku w Zieleniu (powiat wąbrzeski). To kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego.
Przebudowany peron nr 1 oraz nowy - peron nr 2 są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. To szczególnie istotne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Teraz mają one wygodne dojście do peronu, korzystają z antypoślizgowej nawierzchni oraz ścieżki naprowadzającej z wypukłą fakturą.

Przystanek w Zieleniu to kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego. Podróżni korzystają już z przebudowanych, wygodniejszych peronów w Turznie, Suchatówce i Książkach. Kończą się prace w Gniewkowie, gdzie przygotowywane jest dojście do peronu, montowane ogrodzenie oraz wiata, gabloty i oznakowanie. W Papowie Toruńskim z kolei postępuje przebudowa peronu wyspowego.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace na kolejnych przystankach – w Książkach, Kamionkach Jezioro i Rychnowie Wielkim. - Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego w ramach projektu poprawi się dostęp do kolei łącznie w siedmiu lokalizacjach na 15 peronach - poinformował Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Biznes

2021-10-25, godz. 16:23 Nowoczesne płytki podłogowe z efektem słojów drewna - sprawdź najlepsze płytki ceramiczne inspiracja drewnem [reklama] Płytki podłogowe imitujące drewno to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć klasyczną, „drewnianą podłogę” z praktycznym ... » więcej 2021-10-25, godz. 15:30 Prezydent Rafał Bruski rozlicza Polski Ład. Minister Schreiber odpowiada Bydgoszcz w ramach Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma prawie 35 mln zł. Zdaniem prezydenta miasta Rafała Bruskiego oraz jego zastępcy Michała Sztybla, ... » więcej 2021-10-20, godz. 22:02 Dziura w budżecie Inowrocławia. Zabraknie 7 milionów złotych. Dlaczego? - 7 mln zł może zabraknąć w przyszłorocznym budżecie Inowrocławia z powodu wprowadzenia „Polskiego Ładu” - poinformował prezydent Ryszard Brejza. » więcej 2021-10-20, godz. 20:15 Umowy RPO: przedsiębiorczość, termomodernizacja i nowe obiekty sportowe Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lu ... » więcej 2021-10-20, godz. 13:55 Wybór najlepszych smartwatchy do sportu i na co dzień [reklama] Najlepsze smartwatche nie tylko wyglądają stylowo, ale będą wspierać naszą kondycję, kontrolować aplikacje, dostarczać powiadomienia i pomagać w komunikacji p ... » więcej 2021-10-20, godz. 12:05 Energa-Operator zmodernizowała sieć i stacje elektroenergetyczne w regionie 100 km sieci energetycznych średniego napięcia oraz cztery kluczowe stacje elektroenergetyczne w Kujawsko-Pomorskiem zostały zmodernizowane. Inwestycje firmy ... » więcej 2021-10-19, godz. 17:15 Co dzieje się na rynku pracy? Targi w toruńskim „Gastronomiku” W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu zorganizowane zostały Targi Pracy. Była to możliwość poznania ofert zatrudnienia, rozmowy z doradcą zawo ... » więcej 2021-10-19, godz. 15:59 Jak wprowadzić kolor grafitowy do wnętrza? [reklama] Tajemniczy i elegancki grafit to bardzo modny od kilku sezonów kolor, który nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń i pasuje do wszystkich stylów. Jednak ja ... » więcej 2021-10-19, godz. 14:26 Smak Włoch w Twojej restauracji [reklama] Piec do pizzy jest stanowi niezbędne wyposażenie gastronomii, która zajmuje się tworzeniem aromatycznych, prawdziwie włoskich potraw. To serce każdej pizzerii ... » więcej 2021-10-19, godz. 07:54 Już 225 firm może posługiwać się znakiem - certyfikatem „Made in Toruń”! 14 firm odebrało certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, fir ... » więcej
1234567