Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2021-09-21, 08:00 Moniak Kaczyńska/Redakcja

Urząd Marszałkowski: „Połączeń kolejowych ma być więcej niż dotychczas"

Czy wynik kolejowego przetargu na Kujawach i Pomorzu zadowoli podróżnych z regionu? Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Czy wynik kolejowego przetargu na Kujawach i Pomorzu zadowoli podróżnych z regionu? Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
- Chodzi nam o polepszenie dostępu do usług komunikacji kolejowej - tak o ogłoszonym niedawno przetargu na przewozy kolejowe w regionie mówi Artur Czapiewski z Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
- Tych pociągów, według opracowanego do postępowania rozkładu jazdy, jest więcej. Są połączenia, które w bieżącym roku nie były realizowane. Tutaj trzeba powiedzieć przede wszystkim o wznowieniu i przywróceniu pociągu z Torunia do Lipna, jak również o komunikacji kolejowej do Kutna - zapowiada Artur Czapiewski z Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

- Jest to duże postępowanie, obejmuje 10 pakietów - dodaje Olgierd Sobkowiak, z wydziału zamówień publicznych Urzędu Marszałkowskiego. - Jest to rozwiązanie, którego do tej pory nie stosowaliśmy. I z tego co się orientuję, w skali kraju też nikt do tej pory nie zdecydował się na takie posunięcie. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie nowatorskie. Na razie oczekujemy na potencjalne pytania, co do których jesteśmy przekonani, że na pewno wpłyną - mówi Olgierd Sobkowiak.

Oferty w przetargu można składać do 18. października. Projekt wart jest ponad miliard złotych. Przewoźnicy będą wozić pasażerów po torach województwa kujawsko-pomorskiego od 12 grudnia przez najbliższych 9 lat.
Mówi Artur Czapiewski
Olgierd Sobkowiak

Wiadomości lokalne

2022-05-22, godz. 14:01 Studenckie święto po chrześcijańsku. Na scenie zagra Luxtorpeda! Juwenalia po chrześcijańsku organizuje bydgoska Bazylika. Od poniedziałku do niedzieli zaprasza na wieczorne spotkania, przede wszystkim ludzi młodych. » więcej 2022-05-22, godz. 12:03 Potrzebna jest odzież, chemia domowa i jedzenie. Pomoc dla uchodźców w Fordonie Nowy punkt dla uchodźców czynny będzie od poniedziałku w bydgoskim Fordonie. Otwiera go Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej… » więcej 2022-05-22, godz. 10:00 Oferty, projekty i porady specjalistów - Targi Mieszkanie Dom i Ogród w Bydgoszczy Wystawcy, ale także eksperci, którzy odpowiedzą na pytania związane np. z budową domu czy aranżacją ogrodu. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym… » więcej 2022-05-22, godz. 06:00 Kulinarna podróż dookoła świata, czyli Festiwal Food Trucków w Brodnicy Restauracje na kółkach zatrzymały się przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Na Festiwalu Food Trucków serwowane są smaki z najróżniejszych stron świata:… » więcej 2022-05-21, godz. 20:46 Wierzą, że tańcem wybudzą kolejnych „śpiochów”. Dlatego tańczyli zumbę W Toruniu odbył się 8. Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Fundacji „Światło”. » więcej 2022-05-21, godz. 20:30 Pokazali na co ich stać. Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych W Toruniu odbyła się 11. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W kilkunastu konkurencjach rywalizowało kilkaset osób. Nie liczył się wiek, płeć i stopień… » więcej 2022-05-21, godz. 18:50 Podciąganie, wspinanie i przeciąganie - plenerowy tor przeszkód Przed Halą Widowiskowo-Sportową „Łuczniczka” w Bydgoszczy pojawił się tor przeszkód OCR. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 17:30 Teatralne święto w Toruniu - inauguracja Festiwalu „Kontakt” Spektakl „Pieśni bez słów” w wykonaniu aktorów ze Szwajcarii zainaugurował 26. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu. W programie pokazanych… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy w Bydgoszczy. Raj dla miłośników roślin Pamiętają o ogrodach... organizatorzy i uczestnicy dwudniowego Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego. Wydarzenie odbywa się w Bydgoszczy, przed halą widowiskowo-sportową… » więcej 2022-05-21, godz. 15:06 Bibliotekarze otrzymali nagrody! Sprawdzamy kogo wyróżniono? [lista] Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych… » więcej
1234567