Czwartek, 25 lutego 2021 r.   Imieniny: Wiktora, Cezarego
Polskie Radio PiK » Biznes
dobremeblez.pl
2020-11-24, 08:45 Redakcja

Turzno, Książki, Suchatówka i 12 innych peronów. Małe dworce do remontu

Przebudowa peronu trwa m.in. na dworcu w Turznie/fot. Jan Chmielewski, Wikipedia
Przebudowa peronu trwa m.in. na dworcu w Turznie/fot. Jan Chmielewski, Wikipedia
W Turznie i Książkach podróżni będą wygodniej wsiadać do pociągów z dostępniejszych peronów. To kolejne prace przy przebudowie przystanków między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim.
Rozpoczęła się przebudowa peronów w Turznie (powiat toruński) oraz Książkach (powiat wąbrzeski). W miejscu starych peronów budowane są nowe, wyższe konstrukcje, co ułatwi podróżnym korzystanie z pociągów. Będą pochylnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dla pasażerów niewidomych i niedowidzących przygotowane zostaną ścieżki naprowadzające i oznakowanie w alfabecie Braille’a. Zamontowane zostaną nowe wiaty, ławki oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Orientację w podróży poprawi czytelne oznakowanie oraz gabloty z rozkładami jazdy.
 
Na przystanku Suchatówka (powiat inowrocławski) jest podobny zakres prac. Wykonawca montuje ścianki nowego peronu. Następnie przygotowana będzie nawierzchnia oraz zamontowane ławki i wiaty. Na sąsiadującym z przystankiem przejeździe kolejowo-drogowym podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa. Zabudowane zostaną rogatki i zamontowane oświetlenie.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych w woj. kujawsko-pomorskim to część ogólnopolskiego projektu za 100 mln zł współfinansowanego ze środków UE. W naszym regionie prace obejmą 15 peronów, na trasie między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Wygodny dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych zapewniony będzie także na stacjach i przystankach: Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń. Zakończenie prac przewidziano do końca 2022 r.

Biznes

2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej 2021-02-23, godz. 18:31 Konfederacja: pogrążonym przedsiębiorcom powinny pomóc samorządy Rządowe decyzje, w związku z pandemią koronawirusa, coraz bardziej obciążają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządy - mówią bydgoscy działacze Konfederacj ... » więcej 2021-02-23, godz. 15:32 Polska pomoc dla przedsiębiorców jedną z większych w Europie? - Myślę, że wyrobiliśmy przeświadczenie, że przedsiębiorcy w wyjątkowych sytuacjach, jak pandemia, mogą liczyć na pomoc państwa - powiedział we wtorek w Ciech ... » więcej 2021-02-23, godz. 08:38 Fałszywe maile do klientów. ZUS: Nie wysyłamy informacji o rozliczeniach ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulo ... » więcej 2021-02-21, godz. 20:19 Zostaw 1% podatku w Bydgoszczy. Czeka na to wiele organizacji [lista] Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. UM w Bydgoszczy zachęca do oddawania 1% swojego podatku na rzecz bydgoskich ngo’sów. A jeśli mieszkasz ... » więcej 2021-02-21, godz. 16:04 Nie działa internetowy system sprzedaży biletów PKP Intercity Nie działa internetowy system zakupu biletów na pociągi PKP Intercity. Przewoźnik zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych takich jak IC Mobile Navigator ... » więcej 2021-02-20, godz. 09:04 Na tę maszynę można liczyć. Sprawnie wymieni miedziaki na banknoty [zdjęcia,wideo] W bydgoskim oddziale Narodowego Banku Polskiego stanęła samoobsługowa maszyna, w której klienci mogą wymienić monety na banknoty, czyli w szybki sposób pozbyć ... » więcej 2021-02-18, godz. 17:35 Uczniowie z certyfikatem. Szkolenie w Zespole Szkół w Kościelcu „Twoja wiedza - twoja przyszłość. Organizacja usług cateringowych” to hasło szkolenia realizowanego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu. » więcej 2021-02-18, godz. 15:31 Pekao: polski przemysł pozostaje na ścieżce wzrostu Na początku roku widać dalszy wzrost aktywności polskiego przemysłu, który pozostaje na ścieżce wzrostu - ocenia Bank Pekao. Duże wahania rocznej dynamiki pro ... » więcej 2021-02-17, godz. 20:54 E-wizyty dotyczące emerytur i rent także w języku migowym. Nowa oferta ZUS Od 16 lutego osoby głuche i niedosłyszące mogą porozmawiać z ekspertem ZUS przez Internet także w języku migowym. » więcej
1234567