Czwartek, 21 stycznia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-12-01, 08:45 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Pociągi nie pojadą przez Śliwice? Linia 201 do likwidacji, 215 wróci ze szkołą

Radni pytali też o zmiany w przyszłorocznym rozkładzie jazdy pociągów – m.in. w powiecie tucholskim/fot. Pixabay
Radni pytali też o zmiany w przyszłorocznym rozkładzie jazdy pociągów – m.in. w powiecie tucholskim/fot. Pixabay
- Nadal nie została podpisana umowa z Polregio na obsługę przewozów kolejowych w przyszłym roku, ale rozmowy są na finiszu - odpowiadała na pytania radnych wojewódzkich wicemarszałek Aneta Jędrzejewska. Dyskusja dotyczyła też likwidacji połączeń kolejowych w powiecie tucholskim.
Polregio ma umowę do 15 grudnia i chce od nowego roku zwiększenia stawki za pociągokilometr. - Rozmowy na temat nowej umowy trwają – tłumaczyła Aneta Jędrzejewska podczas sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

Radni pytali też o zmiany w przyszłorocznym rozkładzie jazdy – m.in. w powiecie tucholskim. - Linia przez Śliwice i inne miejscowości ma zostać zlikwidowana. Czy samorząd wojewódzki będzie zabiegał, by komunikację kolejową na północy województwa, a szczególnie w powiecie tucholskim utrzymać? - pytał radny Marek Witkowski z PiS.

- Jeżeli chodzi o linię 201 (Wierzchucin – Lipowa Tucholska), to średnio jeździło nią od 10 do 19 osób. To są dane z 2018 roku, gdy normalnie mieszkańcy dojeżdżali do pracy – odpowiadała wicemarszałek. - Zdecydowaliśmy się na wycofanie tych pociągów, natomiast nie zostawiamy mieszkańców bez pomocy.

Wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka Kłopotek informuje na Facebooku, że „ma zapewnienie Pana Marszałka, że połączenia na linii 215 zostaną przywrócone tak szybko, jak młodzież i dzieci wrócą do szkół, co nastąpi miejmy nadzieję po 17 stycznia”. - Zostanie uruchomionych 5 par połączeń. Jednocześnie linia 201, po rozmowach i licznych negocjacjach, głównie ze względu na znikome obłożenie zostanie zamknięta – potwierdza Agnieszka Kłopotek. - W zamian zostanie uruchomiony dla mieszkańców gminy Śliwice oraz innych ościennych gmin transport autobusami lub busami, w zależności od potrzeb. Te zmiany zostały uzgodnione z wójtami zainteresowanych gmin – zaznacza.
 
Mówią radny Marek Witkowski z PiS i wicemarszałek Aneta Jędrzejewska

Wiadomości lokalne

2021-01-21, godz. 21:45 Kosztowna pamiątka po przejechaniu na czerwonym? Tak będzie w Bydgoszczy Na dwóch bydgoskich skrzyżowaniach mają się pojawić rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. » więcej 2021-01-21, godz. 20:35 Dwa nowe lodołamacze wypłynęły na Zalew Włocławski „Orkan” i „Sokół” - tak nazywają się nowe lodołamacze, które po raz pierwszy wypłynęły na zbiornik wodny we Włocławku. Dwie nowoczesne jednostki zbudowano w s ... » więcej 2021-01-21, godz. 17:29 Michał Zaręba z nagrodą „Kryształowy Detektor 2020”. Za realizację misji Rada Programowa Polskiego Radia PiK uhonorowała naszego redakcyjnego kolegę za „realizację misji radia publicznego oraz podejmowanie ważnych problemów społecz ... » więcej 2021-01-21, godz. 16:34 Smutny żywot „Mateusza”. Stowarzyszenie musi opuścić swoją siedzibę w Toruniu Zamiast placówki pomagającej wyjść na prostą więźniom, kompleks turystyczny umożliwiający twórcze poznawanie kosmosu. » więcej 2021-01-21, godz. 13:20 Kolejowy dworzec z inkubatorem przedsiębiorczości. Tak będzie w Tucholi Tucholski dworzec kolejowy nabiera blasku. Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji tej zabytkowej budowli. Za rok na poddaszu budynku powstanie inkubator przed ... » więcej 2021-01-21, godz. 12:15 Droga do wojska w hiszpańskim rytmie. Orkiestra wojskowa bez sztampy W Bydgoszczy trwa niecodzienny projekt. Orkiestra Wojskowa łączy siły z Akademią Muzyczną. Żołnierze i studenci nagrywają wspólny utwór... Wszystko po to, aby ... » więcej 2021-01-21, godz. 11:25 Babcie i dziadkowie w statystyce. Przy okazji ich święta Rola babci i dziadka wciąż się zmienia. Przez pandemię, wielu z nich nie może od miesięcy spotykać się ze swoimi wnukami, dla własnego dobra, by nie zarazić s ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:53 Ponad 7 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Co dziesiąte w Kujawsko-Pomorskiem Wykryto 7152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej, bo 874 z nich na Mazowszu; zmarło 419 osób - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-21, godz. 10:45 Martwe łabędzie z ptasią grypą. Pierwszy przypadek w tym roku Trzy łabędzie, które znaleziono martwe na terenie powiatu toruńskiego, były zarażone wirusem ptasiej grypy. To pierwszy w tym roku w województwie kujawsko-pom ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:06 Co z mobilnymi punktami szczepień? Sprawa będzie wyjaśniana Niektóre placówki służby zdrowia, mimo deklaracji, nie zorganizowały mobilnych punktów szczepień. Alarmowali o tym zaniepokojeni słuchacze Polskiego Radia PiK ... » więcej
1234567