Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Biznes
BSM - Trzciniec
2020-10-12, 13:10 Michał Jędryka

Jan K. Ardanowski: Rolnicy są zdenerwowani, ale wieś można udobruchać

Jan Krzysztof Ardanowski./fot. PR PiK/ archiwum
Jan Krzysztof Ardanowski./fot. PR PiK/ archiwum
Wydłużenie vacatio legis dla hodowli zwierząt futerkowych, odejście od ograniczeń uboju rytualnego i ograniczenie uprawnień organizacji pro–zwierzęcych do kontroli hodowców - takie zmiany w tzw. „piątce dla zwierząt" proponuje Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
- To nie jest kompromis, to jest jedyne logiczne wyjście z sytuacji. Wieś można jeszcze udobruchać. Wszyscy rolnicy, niezależnie od tego, jaką produkcję mają, są zdenerwowani, bo widzą, że rolnictwo, i oni to widzą - pan Moskal (Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości, szef Forum Młodych PiS - przyp. red.) pojęcia o tym nie ma, nie wiem, czy on kiedykolwiek złotówkę z realnego rynku zarobił - tylko rolnicy to rozumieją, że rolnictwo jest systemem naczyń połączonych. Każdy dział produkcji jest powiązany z innymi - mówił Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa i rozwoju wsi w Rozmowie Dnia Polskiego radia PiK.

Cała Rozmowa Dnia - TUTAJ
Fragment Rozmowy Dnia - Jan Krzysztof Ardanowski

Biznes

2021-04-21, godz. 20:04 Koszula męska czy bluza? Co wybrać? [reklama] Wybór między koszulą a bluzą męską nie jest całkiem oczywisty. W niektórych przypadkach lepsza będzie koszula, w innych bluza, w jeszcze innych decyzję podejm ... » więcej 2021-04-21, godz. 15:21 Materace Gniezno - na co zwrócić uwagę przy zakupie? [reklama] Zakup materaca to jedna z tych decyzji, która ma ogromny wpływ na zdrowie i jakość codziennego życia. Szacuje się, że każdej nocy dorosły człowiek przesypia o ... » więcej 2021-04-21, godz. 12:56 Idealne sukienki na letni rodzinny wyjazd [reklama] Wiosenno-letnie miesiące sprzyjają rodzinnym wyjazdom. Bez względu na to czy jest to krótki wypad za miasto czy też dłuższe wojaże, oprócz dokładnego przemyśl ... » więcej 2021-04-20, godz. 15:50 Jakie ubezpieczenie AC wybrać? [reklama] Jednym z obowiązków posiadacza pojazdu mechanicznego, jest wykupienie i cykliczne odnawianie polisy ubezpieczenia OC. Chroni ona jego budżet w przypadku spowo ... » więcej 2021-04-20, godz. 14:36 Zapłacili, więc bydgoska spółka ProNatura znowu przyjmuje odpady z Torunia Spółka ProNatura poinformowała w mediach społecznościowych, że otrzymała wymagane płatności od toruńskiego kontrahenta i w związku z tym wznawia odbieranie śm ... » więcej 2021-04-20, godz. 12:45 Trzy kondygnacje, nowoczesne rozwiązania. Zbudują dworzec od nowa Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały we wtorek umowę ws. budowy dworca kolejowo-autobusowego we Włocławku. Realizacja inwestycji wartej 25,7 mln zł ma rusz ... » więcej 2021-04-20, godz. 12:00 Jak poprawić swój scoring w BIK przed wzięciem pożyczki? [reklama] Nim otrzymamy pożyczkę, bank dokładnie sprawdzi, czy jesteśmy w stanie ją spłacić. W tym celu zwróci się do Biura Informacji Kredytowej (BIK), gdzie zgromadzo ... » więcej 2021-04-19, godz. 16:03 Po pandemii mniej restauracji w galeriach, więcej przy ulicach handlowych - Przeciągająca się pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny w centrach handlowych mogą spowodować, że gastronomia będzie szukała dla siebie alternatywnych l ... » więcej 2021-04-17, godz. 20:00 Piwowarski przemysł w Bydgoszczy: Mazurska Manufaktura będzie warzyć Inwestor zakłada, że browar zostanie uruchomiony jesienią tego roku. A latem na rynek wrócić ma piwna marka kojarzona z miastem nad Brdą. Browar powstanie w s ... » więcej 2021-04-16, godz. 21:43 Rząd zdecydował o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień - przekazał w piątek na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. Doda ... » więcej
1234567