Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Biznes
2022-06-24, 15:01 PAP

PESA z Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia [wideo, zdjęcia]

Wizualizacje od producenta
Wizualizacje od producenta
Wizualizacje od producenta
Wizualizacje od producenta
Wizualizacje od producenta
Wizualizacje od producenta
Lokomotywa wyprodukowana przez firmę PESA, firmy Arche, PZU i PGNiG otrzymały tegoroczne Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia.
Jak poinformował podczas piątkowej audycji prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz, w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie” zwycięzcą została wodorowa lokomotywa manewrowa SM42 6Dn firmy PESA; w kategorii „Filantrop polski” - Arche; w kategorii "Dobry Zarząd" - PZU; a „Firma Ekologiczna” - PGNiG.

Przedstawiając tegorocznych zwycięzców Surmacz powiedział, że lokomotywa SM42 6Dn to pierwsza w Polsce i druga na świecie lokomotywa z innowacyjnym napędem wodorowym. Producentem jest PESA. Projekt powstał we współpracy z PKP SA i PKN Orlen SA.

Arche - jak wyjaśnił - to przykład „systemowego i kompleksowego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy”. Wskazał, że Arche wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej zorganizowały specjalne sztaby kryzysowe, część osób od razu zamieszkała w sieci hoteli firmy Arche. Obecnie firma organizuje stałe pobyty dla gości z Ukrainy poza swoimi hotelami.

– Grupa PZU w 2021 r. wypracowała blisko 3,34 mld zł zysku netto. To najwyższy wynik grupy od 12 lat - stwierdził Surmacz. Największy polski ubezpieczyciel zebrał też w ub.r. rekordową w swej historii składkę w wysokości 25,1 mld zł.

PGNiG - polski koncern stworzył specjalny badawczy program wodorowy „Wodór – Czyste Paliwo dla Przyszłości (Hydrogen – Clean Fuel for the Future)”. Jak tłumaczył Surmacz, składa się na niego kilka projektów – od produkcji zielonego wodoru poprzez jego magazynowanie i dystrybucję, do wykorzystania w energetyce przemysłowej. – Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze PGNiG rozbuduje działalność analityczną, by stać się pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie laboratorium badającym czystość wodoru - dodał.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2022 to ranking wyróżniający „najdynamiczniej rozwijające się polskie firmy i przedsiębiorstwa, które szczególnie w ostatnim, trudnym czasie miały największy wpływ na wsparcie i rozwój krajowej gospodarki”.
Prezes zarządu Pesa Bydgoszcz S.A. Krzysztof Zdziarski powiedział, że lokomotywa pozwala na wykonywanie prac w sposób przyjazny dla środowiska
Wideo od firmy PESA
Wideo od firmy PESA

Biznes

2022-08-12, godz. 11:10 Audiobooki i ebooki w Twoim telefonie [reklama] Wszechobecna rewolucja cyfrowa dziejąca się na naszych oczach objęła swoim działaniem smartfony. Gwałtownie rosnąca wielkość pamięci telefonów umożliwia… » więcej 2022-08-11, godz. 11:54 Jak wygląda sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki w 2022 roku? [reklama] Sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki notuje aktualnie większe zyski niż kiedykolwiek. Okazuje się, że nowy system rozliczeń z prosumentami, który… » więcej 2022-08-11, godz. 08:18 Badanie: Polacy coraz częściej pracują po godzinach i to... za darmo Polacy coraz częściej zostają w pracy po godzinach; badania wykazują, że pracownicy tygodniowo wykonują średnio 5 h 48 minut dodatkowej pracy za darmo -… » więcej 2022-08-11, godz. 06:50 Cenowe tąpnięcie na stacjach benzynowych. Ulga dla portfela W drugim tygodniu sierpnia benzyna 95 staniała o 33 gr/l; jej cena spadła poniżej 7 zł. To cenowe tąpnięcie na stacjach - ocenili analitycy e-petrol.pl… » więcej 2022-08-10, godz. 10:45 Do banków napływają setki tysięcy wniosków o ustawowe wakacje kredytowe Około 850 tys. wniosków o wakacje kredytowe złożono we wszystkich bankach - powiedział w środę (10 sierpnia) prezes Związku Banków Polskich Krzysztof… » więcej 2022-08-10, godz. 08:59 Laptop gamingowy do 5.000,00 zł - ranking polecanych modeli [reklama] Laptopy gamingowe to najwyższej klasy sprzęty, stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników. Najbardziej zaawansowane, innowacyjne technologie zwykle… » więcej 2022-08-08, godz. 16:10 KOWR: tegoroczne plony zbóż mogą być wyższe, niż w 2021 r. Tegoroczne plony zbóż ozimych i jarych mogą być wyższe, niż w roku ubiegłym, co pozwoli na uzyskanie dobrych zbiorów pomimo zmniejszenia powierzchni uprawy… » więcej 2022-08-06, godz. 07:33 Zadbaj o zdrowy sen z komfortowym wyposażeniem sypialni [reklama] Zdrowy sen jest podstawą naszego funkcjonowania. Jednak niełatwo zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu. Przeczytaj o tym, dlaczego warto przyjrzeć się… » więcej 2022-08-05, godz. 14:40 Przeniesienie numeru na kartę to minimum formalności [reklama] Dzień, dwa, no, góra trzy! Tyle trwa przeniesienie numeru na kartę. To naprawdę minimum formalności. Dlatego, kiedy na rynku pojawi się nowa, ciekawa oferta… » więcej 2022-08-04, godz. 09:02 Darmowy VPN - czy to bezpieczne? [reklama] Mało jest rzeczy, tak bardzo przekonujących do wyboru jakiegoś produktu czy usługi, jak słowo “za darmo”. Niestety, wraz z tym bardzo rzadko idzie odpowiednia… » więcej
1234567