Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Biznes
Forum Rolnika 2022
2022-06-23, 15:49 Reklama

Smartfony dla pasjonatów fotografii - czym się kierować przy wyborze? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
W czasach, gdy każdy nosi przy sobie telefon z aparatem, coraz więcej osób odkrywa pasję do fotografowania. Zdjęcia krajobrazów, portrety czy artystyczne ujęcia najróżniejszych miejsc i sytuacji – to wszystko jest teraz na wyciągnięcie ręki dzięki smartfonom. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak doprowadzić uchwycone chwile do perfekcji, aby cyfrowy obraz pozostał wierny rzeczywistości i zachwycał. Przekonaj się, jak fantastyczne zdjęcia możesz wykonać, wybierając niezawodne sprzęty z oferty Neonet – Samsung Galaxy A52s 5G, Xiaomi Redmi Note 10 czy POCO F3.
Jak rozpoznać najlepszy smartfon z aparatem?

Wybór najlepszego sprzętu może stanowić wyzwanie dla amatora fotografii, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym hobby. Łatwo jest dać się zwieść zachęcająco wyglądającym parametrom prezentowanym w reklamach. Jednak elementy, na jakie powinno się zwrócić uwagę, niejednokrotnie znajdziesz dopiero w specyfikacji aparatu smartfona. Weźmy za przykład Samsunga Galaxy A52s 5G wyposażonego w tylne obiektywy, z których jeden ma aż 64 Mpix. Sama liczba megapikseli to jednak za mało, aby przewidzieć jakość wykonywanych zdjęć – w przypadku tego smartfona ogromne znaczenie mają także oprogramowanie i pozostałe obiektywy o mniejszej liczbie Mpix.

Konstrukcja aparatu

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest budowa soczewek. Jeżeli planujesz wykonywanie zachwycających zdjęć, to postaw na sprzęt z jasnym obiektywem. Tego rodzaju konstrukcja przepuszcza znacznie więcej światła, dzięki czemu materiał światłoczuły we wnętrzu jest lepiej naświetlony, a zdjęcia mają dobry kontrast i żywe barwy. Gwarantuje to więcej możliwości podczas późniejszej obróbki zdjęcia.

Niewątpliwą zaletą będzie także obecność specjalistycznych obiektywów, na przykład szerokokątnego czy makro, dzięki którym łatwiej jest wykadrować bliskie lub odległe elementy. Wspomniany wcześniej Samsung Galaxy A52s 5G ma dodatkowe aparaty z 12 i 5 Mpix wykonujące fantastyczne zdjęcia, co stanowi idealne potwierdzenie tego, że za jakością stoi więcej niż liczba megapikseli.

Jakość obrazu

Często zdarza się, że chcesz uchwycić ważny moment przy słabym oświetleniu czy kiedy fotografowany obiekt znajduje się w ruchu. Aby poradzić sobie z taką sytuacją, warto wybrać sprzęty z dobrą optyczną stabilizacją obrazu (OIS), która pozwala zredukować rozmycia wynikające z drżenia rąk czy wykonywania zdjęcia poruszających się osób. Odpowiednie mechanizmy i algorytmy zaoferują dodatkowe wsparcie, skutecznie mierząc ostrość, aby soczewka skupiła się na odpowiednim punkcie. Niezawodne oprogramowanie oraz lampa flash sprawią także, że nawet zdjęcia wykonywane w nocy będą ostre i właściwie doświetlone.

Format zdjęć i filmów

Ogromne znaczenie ma także rozdzielczość, w jakiej wykonujesz zdjęcia i nagrywasz filmy. Powodem jest oczywiście szczegółowość otrzymanego obrazu – obecnie smartfony powszechnie oferują doskonałą jakość 4K czy nawet 8K. Pozwala to uchwycić każdy element, ale także stanowi wsparcie w czasie późniejszej obróbki. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas telefon musi być wyposażony w odpowiednią ilość pamięci, aby bez przeszkód przechowywać zapisane kadry.

Profesjonalny aparat w Twojej kieszeni

Wybierając urządzenia z oferty Neonet, takie jak Samsung Galaxy A52s 5G, zyskujesz pewność, że każde wykonane smartfonem zdjęcie zachwyci doskonałą jakością obrazu. Uwiecznij najważniejsze chwile, szukaj artystycznych ujęć i ciesz się fantastycznymi możliwościami, jakie dają nowoczesne telefony z aparatami najwyższej jakości.

Biznes

2022-07-01, godz. 15:15 Jak pozyskiwać leady ze strony firmowej? [reklama] Prowadzisz firmę i chcesz zdobyć klientów dzięki swojej stronie www? Przedstawimy Ci kilka najważniejszych zasad pozycjonowania stron, które sprawią, że… » więcej 2022-07-01, godz. 10:34 Jak ograniczyć koszty telekomunikacji w firmie? [reklama] Na telekomunikacji w firmie w 2022 roku można zaoszczędzić, szczególnie w niewielkich firmach. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie infrastruktury telekomunikacyjnej… » więcej 2022-07-01, godz. 07:18 Butik markowym lokalem włocławskiego Śródmieścia Włocławski ratusz rozstrzygnął konkurs „Markowy lokal Śródmieścia”. To plebiscyt, w którym mieszkańcy wybierają najlepszy - ich zdaniem - obiekt… » więcej 2022-06-30, godz. 00:01 Osiem fatalnych błędów podczas procesu rekrutacji [reklama] Błędy podczas procesu rekrutacji zdarzają się nawet profesjonalistom. Wiedza na temat tego, jak ich uniknąć, pozwoli zapobiec zaprzepaszczeniu szansy na… » więcej 2022-06-28, godz. 09:23 Projekt „Ekologiczna gmina” na trasie w regionie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Polskie Radio PiK zapraszają na projekt, dzięki któremu możemy dowiedzieć się… » więcej 2022-06-28, godz. 08:54 Współwłasność domu a ubezpieczenie [reklama] Współwłasność nieruchomości to kwestia, która często jest błędnie interpretowana. Może to prowadzić do nieporozumień, a nawet poważnych problemów… » więcej 2022-06-27, godz. 15:28 Pozycjonowanie stron Bydgoszcz - wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz wypromować swój biznes [reklama] Pozycjonowanie stron Bydgoszcz ‒ zadbaj o widoczność swojego biznesu i ciesz się z większych zysków. Miejsce w TOP10 bezpłatnych wyników Google sprawi… » więcej 2022-06-27, godz. 07:46 Oleje, sery, pierogi. Lokalna żywność bez chemii od rolników z regionu Jeszcze tylko do poniedziałku (27 czerwca) otwarte jest okienko zakupowe Lokalnej Żywności. To ostatnia szansa na zakup świeżych wyrobów prosto od rolników… » więcej 2022-06-26, godz. 10:00 Strajki i tysiące odwołanych lotów. Letnie podróże lotnicze w Europie zagrożone Po dwóch latach pandemii podróże lotnicze w 2022 roku miały wrócić do normy, jednak odwołania lotów, opóźnienia, wielogodzinne kolejki oraz strajki pracowników… » więcej 2022-06-24, godz. 15:01 PESA z Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia [wideo, zdjęcia] Lokomotywa wyprodukowana przez firmę PESA, firmy Arche, PZU i PGNiG otrzymały tegoroczne Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. » więcej
1234567