Czwartek, 26 maja 2022 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Biznes
2022-05-11, 09:37 Reklama

Jak wykorzystać pozycjonowanie lokalne i stać się regionalnym Liderem w swojej branży? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Pozycjonowanie kojarzy się z drogą usługą, która zarezerwowana jest dla sklepów i większych firm. Ale małe, lokalne przedsiębiorstwa również powinny zadbać o swoją widoczność w wyszukiwarce internetowej. Wiele zapytań wpisywanych przez użytkowników to zapytania o lokalne usługi w najbliższym sąsiedztwie.
Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:
• czym jest pozycjonowanie lokalne?
• jakie daje korzyści firmom działającym lokalnie
• jak znaleźć się wysoko w lokalnych wynikach wyszukiwania?

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne, to działania zmierzające do poprawienia widoczności witryny w wynikach wyszukiwania (najczęściej w wyszukiwarce Google) na zapytania o charakterze lokalnym (czyli np. fraza + miasto). Widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania zależy od wielu czynników, z których część pokrywa się ze standardowym pozycjonowaniem (optymalizacja witryny, pozyskiwanie linków z mocnych domen), jednak nacisk kładziony jest przede wszystkim na "lokalność". W optymalizacji treści należy uwzględnić frazy związane z lokalizacją, uwypuklić adres siedziby firmy i mapę, korzystać z geotagów. Bardzo ważny jest również profil firmowy w usłudze Google Moja Firma (Google My Business), który wyświetla się często na samej górze wyników wyszukiwania (oraz w mapach Goggle - Google Maps) zapytań lokalnych, a potencjalni klienci często w niego zaglądają, aby sprawdzić opinie o firmie i wskazówki dojazdu do biura.

Korzyści z pozycjonowania lokalnego

Jeżeli mamy typowo lokalny biznes, pozycjonowanie lokalne może być głównym źródłem naszego sukcesu. Zapewnienie wysokiej widoczności strony internetowej naszej firmy w wynikach wyszukiwania, wsparta dobrze zoptymalizowaną wizytówką firmową w Google Moja Firma, a dodatkowo lokalną kampanią Google Ads może zapewnić nam dominację na pierwszej stronie wyświetlającej się użytkownikom i sprawić, że nasza marka zostanie zapamiętana, a my staniemy się regionalnym liderem w swojej branży.

Lokalne SEO - samemu czy z agencją?

SEO lokalne, podobnie jak standardowe pozycjonowanie strony, czy pozycjonowanie regionalne, to nie jest łatwe zadanie. W pozycjonowaniu lokalnym ważna jest odpowiednia optymalizacja strony internetowej, poszukiwanie portali internetowych odnoszących się do danego regionu, aby pozyskać z nich linki, ciągłe dbanie o treści w wizytówce Google i wiele innych działań. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, a w szczególności czasu, warto zlecić to zadanie specjalistom, a samemu skupić się na rozwijaniu swojej działalności. Dobrze wybrana agencja SEO (jak na przykład https://getnoticedagency.pl/pozycjonowanie/pozycjonowanie-lokalne) zapewni na wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania na frazy lokalne i przypływ potencjalnych klientów, których pozostanie nam tylko odpowiednio zagospodarować i przywiązać do swojej marki.

Biznes

2022-05-25, godz. 16:15 Miasto Bydgoszcz musi oddać spółce PESA 17 mln zł! Termin spłaty mija 26 maja Jeszcze niedawno Bydgoszcz chlubiła się zakładami szynowymi PESA jako firmą o międzynarodowym prestiżu, ważnym pracodawcą i płatnikiem podatków. Teraz… » więcej 2022-05-25, godz. 12:26 Będzie zamrażanie i konfiskata majątków oligarchów i przestępców obchodzących sankcje wobec Rosji? KE zaproponowała dodanie naruszeń sankcji wobec Rosji do wykazu przestępstw UE. Ma to zapewnić, że majątek osób i podmiotów naruszających środki ograniczające… » więcej 2022-05-25, godz. 11:05 Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim już działa. Cały czas szukają pracowników [zdjęcia] Nawet 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo - tyle może obsłużyć uruchomione niedawno Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim, które po… » więcej 2022-05-24, godz. 18:06 Trudne czasy dla Bydgoszczy. Obniżka ratingu miasta Agencji Fitch Szykują się trudne czasy dla Bydgoszczy - ocenia skarbnik miasta i energetyk miejski. Piotr Tomaszewski i Tomasz Bońdos z pesymizmem patrzą w przyszłoś… » więcej 2022-05-23, godz. 20:46 Kto dzwonił? Zawsze sprawdzaj nieznane numery [reklama] Od momentu wielkich technologicznych rewolucji doszliśmy do tego, w którym każdy z nas ma małe urządzenie, w którym mieści się wszystko, w kieszeni. Przez… » więcej 2022-05-23, godz. 17:08 Najlepsi skarbnicy miast i gmin nagrodzeni. Troje z nich liczy pieniądze w regionie! - Skarbnik miejski to niewdzięczna funkcja. Bardzo często trzeba mówić „nie', ale satysfakcja z inwestycji przeprowadzonych mimo trudności jest ogromna… » więcej 2022-05-23, godz. 15:37 Hamulec nawala? Jest zakaz jazdy. ITD kontroluje autobusy [wideo, zdjęcia] Autobusy wożące pasażerów po regionie pod lupą kujawsko-pomorskiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Kontrole prowadzono w Bydgoszczy, Toruniu i we Wł… » więcej 2022-05-23, godz. 15:24 Ślubny budżet. Jak go ustalić i dlaczego to takie ważne? [reklama] Organizacja ślubu i wesela to spore wyzwanie. Wiążą się z nim także dość wysokie koszty, na których poniesienie musi być przygotowana każda młoda para… » więcej 2022-05-18, godz. 12:09 Ile kosztuje ubezpieczenie Porsche Cayenne? [reklama] Kierowcy Porsche Cayenne płacą sporo za ubezpieczenie OC. Wynika to między innymi z dużej mocy silnika, doskonałych osiągów oraz specyfiki samochodów typu… » więcej 2022-05-17, godz. 07:45 Wracają loty do Krakowa. Do Warszawy lecimy siedem dni w tygodniu Po rocznej przerwie znowu będzie można polecieć z Bydgoszczy do Krakowa. Loty do stolicy Małopolski odbywać się będą we wtorki i soboty. Pierwszy - 18… » więcej
1234567