Czwartek, 26 maja 2022 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2022-05-11, 09:08 Reklama

Niezbędne akcesoria podczas wiosennych porządków [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Wiosna zbliża się już wielkimi krokami, a wraz z nią wiosenne porządki. Żeby właściwie móc posprzątać nasz dom, będziemy potrzebowali nie tylko odpowiedniej ilości detergentów i wolnego czasu, ale także rozmaitych urządzeń i sprzętów, które znacznie ułatwią cały proces. Dzisiaj zwrócimy uwagę na to, w jaki sposób można zrobić domowe detergenty pomocne w sprzątaniu oraz jakie urządzenia mogą się okazać niezbędne przy gruntownych porządkach. Zapraszamy do czytania!
Odkurzacz workowy – co dla alergików?

Chociaż wiosna większości z nas kojarzy się z powracającym ciepłem i odżywającą przyrodą, to niektórzy mogą mieć na ten temat mieszane uczucia. Mowa tutaj o alergikach, którzy z całą pewnością także cieszą się z powrotu ciepła, jednak w pełnym zadowoleniu mogą przeszkadzać im pyłki i inne alergeny. One także powracają wraz z ciepłymi miesiącami, więc planując wiosenne porządki, warto zaopatrzyć się w takie urządzenia, które pomogą w sprzątaniu bez objawów uczulenia.

Dobrze w tym kontekście sprawdzają się odkurzacze workowe, jak chociażby odkurzacz workowy D82 marki Electrolux. Dlaczego stanowi on dobry wybór dla osób, które cierpią na alergie? Z bardzo prostej przyczyny – w przeciwieństwie do odkurzaczy bezworkowych ten model nie musi być opróżniany po każdym użyciu. Użytkownik będzie musiał wyciągnąć worek z odkurzacza dopiero wtedy, kiedy ten się zapełni, tym samym rzadziej narażając się na kurz i pyłki latające w powietrzu. Z tego powodu odkurzacz workowy to świetny wybór dla każdego alergika.

Ponadto model D82 to bardzo cichy sprzęt – mówiąc konkretniej, jest to najcichszy model marki Electroulx, który podczas pracy generuje jedynie 57 decybeli. Chociaż wiosenne porządki to jedna z sytuacji, kiedy nasi domownicy i sąsiedzi łatwiej wybaczą hałasy, to zdecydowanie nie warto nadużywać ich cierpliwości.

Domowe detergenty, czyli eko sprzątanie

Kolejną rzeczą, o jakiej warto pomyśleć podczas planowania wiosennego sprzątania, są domowe detergenty. Ich użycie jest bardziej ekologiczne niż wybór produktów sklepowych, co więcej, mogą one kosztować znacznie mniej. Tym samym stanowią one rozwiązanie nie tylko dobre dla planety, ale także naszego portfela.

Jakie są najpopularniejsze detergenty, które można przyrządzić z domowych składników? Zdecydowanie przyda nam się ocet, sok z cytryny i soda oczyszczona. Wszystkie te produkty znajdziemy niemalże w każdej kuchni, a ich użycie jest niesamowicie skuteczne.

W celu przygotowania domowego detergentu weźmy jeden z wymienianych wcześniej produktów i wymieszajmy go z wodą. W przypadku octu i cytryny można zastosować proporcje jeden do jednego, natomiast w przypadku sody oczyszczonej najczęściej zaleca się od dwóch do trzech łyżek sody na szklankę wody. Tak przygotowany detergent może nam służyć niemal do wszystkiego. Możemy nim umyć meble, szyby czy sprzęty AGD.

Soda oczyszczona ma także inną właściwość – można użyć jej do prania mebli i dywanów na sucho. W jaki sposób można to zrobić? Przygotujmy kilka opakowań sody i rozsypmy je na zabrudzoną powierzchnię dywanu czy kanapy. Dla lepszego efektu materiał możemy delikatnie zwilżyć wodą, ale nie jest to wymagane. Po odczekaniu dwóch godzin całość możemy odkurzyć i cieszyć się odświeżoną powierzchnią. W odkurzaniu kanap czy kudłatych dywanów także świetnie sprawdzi się odkurzacz workowy Electrolux D82 – ma on specjalną ssawkę, dostosowaną nawet do najbardziej nietypowych powierzchni.

Mycie podłóg i szyb to nie wszystko

Wielu z nas wiosenne porządki kojarzą się typowo z myciem okien i wszystkich podłóg. Pamiętajmy jednak, że ten czas można wykorzystać też na inne prace, na które zazwyczaj nie mamy czasu podczas codziennego biegu. Przy planowaniu wiosennych porządków, dobrze będzie ustalić jakiś plan działania, który pomoże nam się zorganizować.

Warto zadbać chociażby o nasze sprzęty. Podczas wiosennych porządków można przykładowo rozmrozić lodówkę, co zdecydowanie się jej przyda i przedłuży jej żywotność. Po rozmrożeniu lodówki także możemy użyć domowych detergentów – w tym wypadku najlepiej sprawdza się sok z cytryny, który będzie w stanie odpowiednio wyczyścić wszystkie zakamarki naszej chłodziarki i zostawi w niej przyjemny zapach.

Biznes

2022-05-25, godz. 16:15 Miasto Bydgoszcz musi oddać spółce PESA 17 mln zł! Termin spłaty mija 26 maja Jeszcze niedawno Bydgoszcz chlubiła się zakładami szynowymi PESA jako firmą o międzynarodowym prestiżu, ważnym pracodawcą i płatnikiem podatków. Teraz… » więcej 2022-05-25, godz. 12:26 Będzie zamrażanie i konfiskata majątków oligarchów i przestępców obchodzących sankcje wobec Rosji? KE zaproponowała dodanie naruszeń sankcji wobec Rosji do wykazu przestępstw UE. Ma to zapewnić, że majątek osób i podmiotów naruszających środki ograniczające… » więcej 2022-05-25, godz. 11:05 Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim już działa. Cały czas szukają pracowników [zdjęcia] Nawet 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo - tyle może obsłużyć uruchomione niedawno Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim, które po… » więcej 2022-05-24, godz. 18:06 Trudne czasy dla Bydgoszczy. Obniżka ratingu miasta Agencji Fitch Szykują się trudne czasy dla Bydgoszczy - ocenia skarbnik miasta i energetyk miejski. Piotr Tomaszewski i Tomasz Bońdos z pesymizmem patrzą w przyszłoś… » więcej 2022-05-23, godz. 20:46 Kto dzwonił? Zawsze sprawdzaj nieznane numery [reklama] Od momentu wielkich technologicznych rewolucji doszliśmy do tego, w którym każdy z nas ma małe urządzenie, w którym mieści się wszystko, w kieszeni. Przez… » więcej 2022-05-23, godz. 17:08 Najlepsi skarbnicy miast i gmin nagrodzeni. Troje z nich liczy pieniądze w regionie! - Skarbnik miejski to niewdzięczna funkcja. Bardzo często trzeba mówić „nie', ale satysfakcja z inwestycji przeprowadzonych mimo trudności jest ogromna… » więcej 2022-05-23, godz. 15:37 Hamulec nawala? Jest zakaz jazdy. ITD kontroluje autobusy [wideo, zdjęcia] Autobusy wożące pasażerów po regionie pod lupą kujawsko-pomorskiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Kontrole prowadzono w Bydgoszczy, Toruniu i we Wł… » więcej 2022-05-23, godz. 15:24 Ślubny budżet. Jak go ustalić i dlaczego to takie ważne? [reklama] Organizacja ślubu i wesela to spore wyzwanie. Wiążą się z nim także dość wysokie koszty, na których poniesienie musi być przygotowana każda młoda para… » więcej 2022-05-18, godz. 12:09 Ile kosztuje ubezpieczenie Porsche Cayenne? [reklama] Kierowcy Porsche Cayenne płacą sporo za ubezpieczenie OC. Wynika to między innymi z dużej mocy silnika, doskonałych osiągów oraz specyfiki samochodów typu… » więcej 2022-05-17, godz. 07:45 Wracają loty do Krakowa. Do Warszawy lecimy siedem dni w tygodniu Po rocznej przerwie znowu będzie można polecieć z Bydgoszczy do Krakowa. Loty do stolicy Małopolski odbywać się będą we wtorki i soboty. Pierwszy - 18… » więcej
1234567