Wtorek, 05 lipca 2022 r.   Imieniny: Marii, Antoniego
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK
Plichta

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

1 lipca 2022 - Wieczór z... TINA TURNER!

Pierwszy piątek i pierwszy weekend lipca zabrzmi w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK gorącymi hitami jednej z najpopularniejszych artystek na świecie! Przeniesiemy się do Barcelony i posłuchamy obszernych fragmentów koncertu TINY TURNER, który odbył się 5 października 1990 roku. Koncert w stolicy Katalonii przed 75-tysięcznym audytorium fanów TYNY, był częścią ogromnej trasy koncertowej promującej album „Foreign Affair”. W ramach swojej trzeciej trasy „Foreign Affair Tour” TINA TURNER wystąpiła aż 121 razy na scenach w Europie! Od 27 kwietnia do 4 listopada 1990 roku koncerty „Królowej Rocka” obejrzały ponad 3 miliony widzów! W ten sposób TINA TURNER pobiła europejski rekord, który należał do legendarnego zespołu The Rolling Stones.

W „Koncertowym Radiu PiK” czerpać będziemy z zapis występu TINY TURNER na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie, który ukazał się na wydawnictwie „Tina Turner - Live From Barcelona 1990 - Do You Want Some Action?" Jeśli zaczynać koncertowy lipiec na kujawsko-pomorskiej antenie, to tylko przebojowo! A hity TINY TURNEE zna każdy! W tej temperaturze mogą jednak porwać ze zdwojoną siłą :)
5 i 6 października 1990 rou na Estadi Olympic w Barcelonie, jak również w trakcie całej „Foreign Affair Tour” TINIE TURNER towarzyszył zespół w składzie:
  • James Ralston – gitara, wsparcie wokalne
  • John Miles – gitara, wsparcie wokalne
  • Bob Feit – gitara basowa
  • Jack Bruno – perkusja
  • Timmy Capello – perkusja, instrumenty klawiszowe, saksofon, wsparcie wokalne
  • Ollie Marland – instrumenty klawiszowe, wsparcie wokalne
  • Kenny Moore – fortepian, wsparcie wokalne
  • Lejeune Richardson – chórki
  • Annie Behringer – chórki.
Na wieczór z oklaskami dla TINY TURNER, a być i wspólnym śpiewem oraz tańcami zaprasza Dariusz Gross.