10-lecie Jednostki Strzeleckiej 4050 Włocławek, 7.01.2023r.(zakończone)

2022-12-16, 09:43  Krystyna Kuras
mat. organizatora mat. organizatora

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Stowarzyszenie proobronne: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa, 7 stycznia 2023 roku obchodzić będzie jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Włocławscy strzelcy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich miłośników strzelectwa, militariów, kultury jak i biegów. Całość przedsięwzięcia odbywać będzie się pod patronatem honorowym Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Strzelcy podzielili swój dzień na kilka części, w ramach których każda osoba, która przybędzie 7 stycznia do Włocławka znajdzie coś dla siebie:

1. Dla blisko 80 miłośników strzelectwa przygotowane zostały zawody strzeleckie o puchar Dowódcy Jednostki.

2. Pięciokilometrowy bieg na orientację o puchar Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych jest kolejną propozycją zawodów sportowych przygotowanych przez stowarzyszenie. Tym razem blisko 50 biegaczy będzie mogło zmierzyć się z przygotowaną 5 kilometrową trasą rozlokowaną na terenie byłego poligonu wojskowego, w ramach której zawodnicy będą musieli odnaleźć blisko 10 rozlokowanych punktów (znaczników).

3. Wielki Piknik Militarny to kolejne wydarzenie, które zlokalizowane będzie w miejscu realizacji zawodów strzeleckich jak i startu organizowanego biegu. W ramach pikniku organizatorzy przewidzieli wystawę sprzętu militarnego w tym sprzętu ciężkiego będącego w dyspozycji różnych Jednostek Wojskowych z terenu całego kraju, pokaz sprzętu lekkiego, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

3. Koncert Galowy w Centrum Kultury Browar B w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W czasie realizowane koncertu zostanie złożone przyrzeczenie strzeleckie przez nowo wstępujących strzelców w szeregi stowarzyszenia, a także podsumowana dotychczasowa 10-letnia działalność Jednostki Strzeleckiej.

Zobacz także