WYDARZENIA


Warsztaty terapeutyczne - Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu ul. Suwalska 49 w terminie od 7.10. do 31.12.2023r.

2023-10-18
mat. organizatora

mat. organizatora

Dom Niebieskich Serc - jest to miejsce stworzone przez rodziców działających w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu. Dom powstał z myślą o przyszłości swoich dorastających dzieci, obecnie nastolatków. Znajduje się na osiedlu Bielawy, pośród innych domów. Powierzchnia domu to 500 m. W domu wydzielone jest 6 oddzielnych mieszkań dla przyszłych dorosłych, także część wspólna-salon, pomieszczenia terapeutyczne i gospodarcze. Dom zbudowany zgodnie z trendem deinstytucjonalizacji opieki dla osób zależnych poprzez powołanie małych wspólnot domowych.
Od wakacji prowadzone są tam warsztaty terapeutyczne oraz zajęcia opiekuńcze-w ramach dwóch projektów dofinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego:
1. Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością w Domu Niebieskich Serc
2.Niebieskie podwórko – wsparcie osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.

Właśnie te działania chcielibyśmy promować. Spotkania odbywają się w każda sobotę w godzinach 10-13. Natomiast w tygodniu Dom Niebieskich Serc jest miejscem spotkań Grupy Wsparcia dla matek dzieci w spektrum, także miejscem spotkań integrujących nasze rodziny.
Jesteśmy zdania że warto pokazać nasz Dom jako przestrzeń, w której osoby w spektrum autyzmu uczą się samodzielności.
W projekcie nr 1 nasza młodzież zdobywa umiejętności takie jak: koszenie trawy, pielęgnowanie rośli, sprzątanie, także rozwija umiejętności komunikacyjne w sali komputerowej (komunikacja alternatywna). Natomiast projekt nr 2 powstał jako odpowiedz na pandemię-dzieci spędzaja czas na świeżym powietrzu, w naszym przestrzennym ogrodzie, angażując wszystkie zmysły (zajęcia sensoryczne i kreatywne)

Wioska Św. Mikołaja - zima pełna przygód w JuraParku, ul. Sportowa 1, Solec Kujawski w dniach od 25 listopada 2023r. do 28 stycznia 2024r.

2023-11-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Zima pełna przygód w JuraParku Solec!

JuraPark Solec przygotował moc atrakcji na zimowo-świąteczny czas. Zima za oknem nie musi oznaczać spędzania czasu w domowym zaciszu przed telewizorem - może być pełna niesamowitych przygód i aktywności. Co czeka na odwiedzających krainę dinozaurów o tej porze roku?
Spotkanie ze Św. Mikołajem to obowiązkowy punkt programu podczas wycieczki do JuraParku Solec. W bajkowej Chacie będziecie mogli przeżyć wyjątkowe spotkanie, o jakim marzy każde dziecko (i nie tylko!). Radosne elfy porwą Was do wspólnej zabawy i wraz z nimi będziecie mogli przygotować świąteczne dekoracje podczas warsztatów kreatywnych.

W JuraParku czekać będą na Was także bohaterowie filmu “Epoka lodowcowa” w kinie emocji podczas świątecznego seansu “Mamuciej Gwiazdki”. Siadając w fotelu, dowiecie się, czy udało im się otrzymać prezenty.

Zimowe kino znajdziecie w niesamowitym miejscu, jakim będzie Muzeum z Epoki Lodowcowej - pełne ciekawostek, historii i odkryć. Dowiecie się, jak wyglądało życie na Ziemi, gdy rządziły nią dinozaury i czy coś z tamtych czasów przetrwało do dziś.

Zimą nie może zabraknąć jazdy na sankach, a w JuraParku czekać będzie snowtubing! To doskonała alternatywa, gdy za oknem jeszcze brakuje śniegu, a nie możecie doczekać się ulubionych sportów zimowych. Wskoczycie do specjalnie przygotowanych pontonów i będziecie mogli szaleć do woli!

Każdy, kto uwielbia zimowe spacery, będzie mógł odwiedzić ścieżkę z dinozaurami oraz zamki Polski w Miniaturze. A jeśli lubicie wyzwania - ten spacer możecie przemierzyć, rozwiązując świąteczną grę terenową z nagrodami.

Św. Mikołaj w Solcu Kujawskim ma też swoich małych pomocników poza psotnymi elfami, a są to kolorowe skrzaty, których bajkową zagrodę dostrzeżecie bez problemu.

W JuraParku pojawią się też nowi mieszkańcy, a będą nimi wesołe kózki i owieczki w zagrodzie ze zwierzątkami, które będziecie mogli nakarmić specjalnie przygotowanymi dla nich smakołykami.

Cały JuraPark zamieni się w bajkową, zimową krainę, w której spełniają się dziecięce marzenia, a świąteczny klimat czuć już od wejścia.

Wszystkie atrakcje (poza warsztatami) dostępne są w cenie biletu zimowa przygoda!

Szczegóły na www.juraparksolec.pl

Impreza edukacyjna "Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" - Hala Sportowo-Widowiskowa "Immobile Łuczniczka", ul. Toruńska 59, Bydgoszcz - 06.12.2023r.

2023-11-27
mat. organizatora

mat. organizatora

"Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" to impreza cykliczna, organizowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, skierowana do dzieci w wieku szkolnym w terenu całej Diecezji Bydgoskiej, która ma za zadanie aktywizację dzieci, zapewnienie im niecodziennej rozrywki połączonej z edukacją i pozytywnymi formami spędzania wolnego czasu. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakimi młodzież może mieć kontakt w domu, w szkole, na ulicy czy w sieci/

BYDGOSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI, FUNDACJA ŚWIATŁO-ŻYCIE OŚRODEK W BYDGOSZCZY, BYDGOSZCZ UL. OSSOLIŃSKICH 2, BAZYLIKA 06.01.2024r. godz.11.30

2023-12-04
mat. organizatora

mat. organizatora

Wydarzenie będzie okazją do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Trzech Króli. Pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach odpowiadających wydarzeniom opisanym w Ewangelii. Królowie pojadą na koniach i wielbłądzie. Wielbłąd Gacek po raz kolejny przyjedzie do Bydgoszczy z mini zoo w Horodyszczu (woj. Lubelskie). Atrakcyjność wizualną orszaku z pewnością podnoszą stroje królewskie oraz kolorowe stroje orszaków. Organizatorzy przygotowują też dla uczestników ok 6 tys. papierowych koron. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi.

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Serce Słyszy Serce" 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

2023-11-13
mat. organizatora

mat. organizatora

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych, jest jednodniową imprezą z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych, odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Dzieci i młodzież niepełnosprawna z różnych placówek oświatowych i szkół zaprezentuje przygotowany utwór taneczny, wokalny lub instrumentalny, pantomimę, inscenizację teatralną. Wszyscy uczestnicy będą wyróżnionymi i nagrodzonymi artystami – amatorami. Otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, dla występujących artystów i gości odbędzie się słodki poczęstunek.

W trakcie imprezy zostaną wręczone wyróżnienia ,, Przyjaciel Niepełnosprawnych 2023” , przyznane za działalność dla dobra dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu poprzez włączanie ich w nurt życia społecznego, promowanie ich działalności artystycznej oraz integrowanie ze środowiskiem lokalnym.

IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy, Dom Kultury w Strzelnie, Rynek Miejski 8-10.12.2023r.

2023-12-01
mat. organizatora

mat. organizatora

Bieżący rok był pełen różnorakich imprez, wydarzeń czy konkursów, których byliśmy organizatorem bądź też partnerem. Z pewnością pamiętają Państwo o niedawnym, trzecim już Festiwalu Czekolady w Strzelnie, półkoloniach dla dzieci i młodzieży, konkursach muzycznych czy też recytatorskich. Dlatego też ponownie wzięliśmy na swoje barki organizację IV Wielkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który chcemy zorganizować z Wami i dla Was!

SOLAR SYSTEM - vol. 2: TERRA. Cykl realizacji audiowizualnych (premiera) - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 75/77 - 09.12.2023

2023-11-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Projekt realizacji serii „kopernikańskich” produkcji audiowizualnych wspiera Gmina Miasta Toruń. Za produkcję odpowiada Fundacja Artystyczna Kosmos.

Fundacja Artystyczna Kosmos jest tworzona przez zespół wykwalifikowanych artystów i animatorów kultury, którzy od samego początku istnienia fundacji, a także jeszcze wcześniej indywidualnie, podejmują działania artystyczne i kulturalne. Prezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - Anna Ruta Pilewicz - jest artystką wizualną i pedagogiem sztuki, Rafał Iwański - wiceprezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos jest perkusjonistą (m.in. w bydgosko-toruńskim zespole ||ALA|MEDA||) i twórcą muzyki elektroakustycznej, natomiast kulturoznawca Mateusz Matyasik - członek zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - zajmuje się tworzeniem filmów, materiałów audiowizualnych oraz fotografii.

Konferencja naukowa:„Represje władzy komunistycznej wobec społeczeństwa polskiego w latach 1944-1990”, Delegatura Bydgoska Instytutu Pamięci Narodowej, Bydgoszcz, ul. Wincentyny Teskowej 1; 12-13.12.2023r.

2023-11-30
mat. organizatora

mat. organizatora

Konferencja ma upamiętniać, podsumować stan wiedzy i wskazać nowe obszary badawcze nie tylko zbrodni komunistycznych popełnionych w okresie stanu wojennego i w latach osiemdziesiątych XX wieku, ale także w latach wcześniejszych, zwłaszcza w okresie stalinowskim. W bieżącym roku mija 70. rocznica śmierci okrutnego satrapy Józefa Stalina, co może być okazją do przypomnienia i nowej analizy zbrodni popełnianych w czasach stalinowskich w Polsce.

Targi Pracy Offerty, HSW Immobile Łuczniczka Bydgoszcz, ul. Toruńska 23.11.2023r.(zakończone)

2023-11-16
mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

Targi Pracy Offerty to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w województwie kujawsko-pomorskim. Od 2007 roku organizatorem spotkań jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, skupiające przedstawicieli 6 uczelni wyższych: Collegium Medicum UMK, Akademii Kujawsko-Pomorskiej, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu WSB Merito Bydgoszcz i Wyższej Szkoły Gospodarki. Projekt jest jedynym tego typu eventem organizowanym przez największe – publiczne i niepubliczne uczelnie działające w Bydgoszczy - co od lat czyni go unikalnym na skalę regionu.

Każdego roku Offerty odwiedza około 5 tysięcy osób. Na płycie Łuczniczki czeka na nich kilkudziesięciu wystawców – pracodawców, przedstawicieli urzędów, służb, konsultantów i doradców. Nowych pracowników szuka wiele branż - między innymi bankowość i finanse, firmy logistyczne i produkcyjne, branża IT, największe sieci handlowe, instytucje publiczne oraz coraz popularniejsze w naszym mieście centra nowoczesnych usług wspólnych dla biznesu. Wiele firm od lat rekrutuje swoich pracowników podczas Offert, ale każdego roku do grona tego dołączają kolejni. Choć do targów pozostał jeszcze miesiąc lista wystawców jest imponująca – do największych firm, jak Pojazdy Szynowe PESA, Cukiernia Sowa, FRoSTA, Unilever, NEUCA, Mondi, Kaufland czy Jeronimo Martins Polska, dołączają agencje pośrednictwa pracy, urzędy i instytucje – między innymi, policja, wojsko i służba więzienna.
Podobnie, jak w latach poprzednich nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, warsztatów i spotkań z fachowcami, którzy doradzą jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, czy jak zbierać zawodowe doświadczenie, by zostać zauważonym przez pracodawców. Będzie też okazja, by skonsultować swoje CV z ekspertami i wykonać profesjonalny makijaż wraz ze zdjęciem do CV. Na odwiedzających czekają imprezy towarzyszące i szereg pokazów – ratownictwa medycznego, samoobrony, sztuk walki.
Mieszkańców miasta i regionu, a w szczególności mieszkanki – organizatorzy zapraszają na debatę pt. „Kariera jest kobietą”. Podczas spotkania, przedstawiciele firm i eksperci, odkrywać będą przez nimi pomysły i rozwiązania, dzięki którym pracującym mamom łatwiej jest godzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym.
Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy i w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.
Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne, a więcej szczegółów na stronie www.offerty.byd.pl i na profilu na FB www.facebook.com/BiuraKarier

Ranking Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2023, City Hotel, 3 Maja 6, Bydgoszcz, 01.12.2023r.(zakończony)

2023-11-30
mat. organizatora

mat. organizatora

Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

W tym roku będziemy organizowali II edycję Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy.
Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa kujawsko-pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.
Wyniki Rankingu zostaną przedstawione podczas uroczystej Gali, która planowana jest na 1 grudnia 2023 r.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę