Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05  Polska Agencja Prasowa
Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Srebro w wyścigu czwórek podwójnych kobiet zdobyła osada, w której składzie są dwie zawodniczki z naszego regionu: Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń i Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły.

Po srebrny medal sięgnęły też Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Sajdak. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

- Finał czwórki podwójnej kobiet był ostatnią szansą na zdobycie medalu przez polskich wioślarzy w Tokio. Spełniły się nasze marzenia. Tym bardziej się cieszę, że w składzie osady była torunianka - powiedział prezes toruńskiego AZS UMK Henryk Boś. W jego ocenie stawka finałowa w tej konkurencji była niezwykle mocna i wszystkie sześć osad stać było na zajęcie miejsca na podium. - Wierzyłem jednak w nasze dziewczyny. Finisz był wspaniały, zwieńczony srebrnym medalem. Dziękuję wszystkim zawodniczkom - mówił prezes Boś, który podobnie jak wszystkie osoby zgromadzone w środowy poranek w toruńskiej przystani AZS nie krył łez.

Mówiąc o zawodniczce ze swojego klubu Katarzynie Zillmann podkreślił, że tylko sportowcy z mocnym charakterem osiągają w sporcie sukces. - Tacy ludzie mają swoje zdanie, swój charakter. Są trudni, ale osiągają sukcesy. I taka właśnie jest Kaśka. Nasza Kaśka - mówił.

Łamiącym się głosem doświadczony prezes AZS UMK przypomniał, że to drugi medal olimpijski w wioślarstwie zawodników z tego klubu. - Teraz sięga po niego wioślarka. Jedynakiem do tej pory był Łukasz Pawłowski (srebrny medalista z Pekinu z 2008 roku w czwórce bez sternika wagi lekkiej) - mówił. Sam Pawłowski ocenił, że jest to niesamowite święto dla toruńskiego sportu, dla środowiska wioślarskiego w tym mieście. - Jak dziś pamiętam, jakie to uczucie zdobyć medal olimpijski. Nie wiem, jak Kasia to odczuwa, ale sądzę, że bardzo podobnie jak my w Pekinie. Właśnie patrzę jak stają na podium, jak się cieszą. Piękne chwile - mówił.

Pięć lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca czwórka podwójna zajęła trzecie miejsce, ale w nieco innym składzie: Monika Ciaciuch (obecnie Chabel), Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald (obecnie Sajdak), Joanna Leszczyńska.

Sport

Mityng w Zagrzebiu - Marcin Lewandowski na drugim miejscu na 800 metrów

Mityng w Zagrzebiu - Marcin Lewandowski na drugim miejscu na 800 metrów

2019-09-04, 15:23
MŚ koszykarzy 2019 - trzeci mecz i trzecie zwycięstwo Polacy z kompletem triumfów w 2. rundzie

MŚ koszykarzy 2019 - trzeci mecz i trzecie zwycięstwo! Polacy z kompletem triumfów w 2. rundzie!

2019-09-04, 13:15
Ekstraklasa koszykarzy - amerykańskie wzmocnienie Polskiego Cukru Toruń

Ekstraklasa koszykarzy - amerykańskie wzmocnienie Polskiego Cukru Toruń

2019-09-04, 10:00
Run Budlex for Women - trwają zapisy, w sobotę bezpłatny trening

Run Budlex for Women - trwają zapisy, w sobotę bezpłatny trening

2019-09-04, 08:14
ME siatkarek 2019 - Polki powalczą o półfinał z Niemkami Wielkie emocje w środowy wieczór

ME siatkarek 2019 - Polki powalczą o półfinał z Niemkami! Wielkie emocje w środowy wieczór!

2019-09-04, 07:00
MŚ koszykarzy 2019 - wtorkowe wyniki i tabele

MŚ koszykarzy 2019 - wtorkowe wyniki i tabele

2019-09-03, 21:21
Vuelta a Espana 2019 - Roglic wygrał czasówkę i został liderem. Awans Majki

Vuelta a Espana 2019 - Roglic wygrał czasówkę i został liderem. Awans Majki

2019-09-03, 18:37
Czas na kolejne mecze Polaków w eliminacjach. Brzęczek: Jeszcze niczego nie osiągnęliśmy.

Czas na kolejne mecze Polaków w eliminacjach. Brzęczek: Jeszcze niczego nie osiągnęliśmy.

2019-09-03, 16:30
Medaliści MŚ w wioślarstwie wrócili do Polski. Zostali powitani w Warszawie

Medaliści MŚ w wioślarstwie wrócili do Polski. Zostali powitani w Warszawie

2019-09-03, 15:00
MŚ koszykarzy 2019  Taylor: wysłaliśmy wiadomość - hej, tutaj jest Polska

MŚ koszykarzy 2019 – Taylor: wysłaliśmy wiadomość - hej, tutaj jest Polska

2019-09-03, 13:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę