Cesarz Naruhito otworzył igrzyska, Naomi Osaka zapaliła znicz. Tokio 2020 w cieniu pandemii

2021-07-23, 16:40  PAP
Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Cesarz Japonii Naruhito oficjalnie otworzył 32. letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie ma kibiców, z wyjątkiem zaproszonych gości, oficjeli oraz przedstawicieli sportowców.

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

Znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio zapaliła tenisistka Naomi Osaka. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie było kibiców.

Polską reprezentację wyprowadzili rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski, którzy byli chorążymi kadry podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio. Po raz pierwszy w historii w biało-czerwonej ekipie funkcję tę pełniły dwie osoby.

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

Sport

Ekstraklasa piłkarska - pierwsza wygrana mistrza Polski

Ekstraklasa piłkarska - pierwsza wygrana mistrza Polski

2019-08-12, 22:00
Iga Baumgart-Witan: mam nadzieję, że na MŚ poprawimy rekord Polski

Iga Baumgart-Witan: mam nadzieję, że na MŚ poprawimy rekord Polski!

2019-08-12, 17:00
Lekkoatletyczne DME - Święty-Ersetic: zabrakło tylko rekordu Polski na 4x400 m

Lekkoatletyczne DME - Święty-Ersetic: zabrakło tylko rekordu Polski na 4x400 m

2019-08-12, 16:00
2. liga piłkarska - porażka Elany Toruń u siebie

2. liga piłkarska - porażka Elany Toruń u siebie

2019-08-12, 15:00
Vital Heynen po awansie siatkarzy: Czuję satysfakcję

Vital Heynen po awansie siatkarzy: Czuję satysfakcję

2019-08-12, 14:00
Działacze Anwilu nie przestają zaskakiwać Kolejny zawodnik z przeszłością w NBA we Włocławku

Działacze Anwilu nie przestają zaskakiwać! Kolejny zawodnik z przeszłością w NBA we Włocławku

2019-08-12, 13:00
Ekstraklasa piłkarska kobiet - kolejna bolesna porażka KKP Bydgoszcz

Ekstraklasa piłkarska kobiet - kolejna bolesna porażka KKP Bydgoszcz

2019-08-12, 12:00
Marcin Lewandowski: Jesteśmy lekkoatletyczną potęgą, znów to udowodniliśmy

Marcin Lewandowski: Jesteśmy lekkoatletyczną potęgą, znów to udowodniliśmy!

2019-08-12, 11:00
1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz spadła w tabeli

1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz spadła w tabeli

2019-08-12, 10:00
Ekstraliga żużlowa - pełne wyniki 13. kolejki i tabela rozgrywek

Ekstraliga żużlowa - pełne wyniki 13. kolejki i tabela rozgrywek

2019-08-12, 09:13
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę