Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
NCK
2021-05-21, 11:03 Redakcja/olimpiagrudziadz.com

eWinner 2. Liga - Powrót z zaświatów Olimpii. Grudziądzanie nad strefą spadkową

Olimpia Grudziądz wygrywa z Garbarnią Kraków; Fot. Olimpia Grudziądz
Piłkarze Olimpii wygrali w Krakowie z Garbarnią 3:2, mimo, że gospodarze prowadzili już 2:0. Olimpia awansowała tym samym na 14. miejsce w tabeli 2. ligi
Mecz lepiej zaczął się dla Garbarni. Już w 7. minucie błąd defensywy po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne wykorzystał Błażej Radwanek i to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Olimpia szukała swoich szans pod bramką krakowian, ale za każdym razem brakowało szczęścia. W 22. minucie po kontrze lewą stroną płaskie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Michał Fidziukiewicz i było już 2:0. W 32. minucie z rzutu wolnego kontaktową bramkę strzelił Mikołaj Gabor. Biało-Zieloni szli za ciosem i co chwilę atakowali bramkę krakowian. Przyniosło to efekty w 40. minucie, kiedy Jose Embolo wyrównał wynik spotkania.

W drugiej połowie Olimpia konsekwentnie prowadziła grę i szukała swoich szans w kontratakach. W 63. minucie grudziądzanie dośrodkowali z rzutu rożnego, a piłkę z kilku metrów do bramki strzelił kapitan Biało-Zielonych – Piotr Witasik. Garbarnia przejęła inicjatywę i chciała doprowadzić do wyrównania. Bezbłędnie jednak spisywała się defensywa Olimpii i bramkarz Nikodem Sujecki.

Olimpia Grudziądz opuściła strefę spadkową i zajmuje obecnie 14. miejsce. Biało-Zieloni w ostatnich 5 kolejkach zdobyła 12 punktów – 4 zwycięstwa i 1 przegrana (z Górnikiem Polkowice – liderem tabeli).

Garbarnia Kraków 2-3 Olimpia Grudziądz

Błażej Radwanek 7, Michał Fidziukiewicz 22 – Mikołaj Gabor 32, José Embaló 40, Piotr Witasik 63

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak – 11. Daniel Morys (67, 12. Szymon Pająk), 8. Marek Masiuda, 47. Kacper Laskoś (67, 55. Mateusz Surma), 29. Michał Rutkowski – 7. Jakub Górski, 6. Mateusz Duda, 21. Tomasz Kołbon, 15. Grzegorz Marszalik – 9. Błażej Radwanek (81, 13. Bruno Wacławek), 91. Michał Fidziukiewicz.

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki – 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz – 8. Mikołaj Gabor, 23. Michał Graczyk (67, 9. João Criciúma), 19. Grzegorz Gulczyński (73, 6. David Andronic), 11. Omid Popalzay (72, 20. Grzegorz Płatek), 3. Bartosz Widejko – 64. Jakub Nawrocki (67, 16. Oskar Kalenik), 10. José Embaló.

Sport

2021-09-24, godz. 18:35 Basket 25 Bydgoszcz krok od fazy grupowej Pucharu Europy Zespół Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz pokonały w Grecji Eleftherię Moschatou 57:48 w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym Pucharu Europy koszykarek. Rewan ... » więcej 2021-09-24, godz. 11:42 40. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Czekamy! Ponad trzy tysiące osób weźmie udział w sobotnich (25 września), jubileuszowych 40. Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Relacj ... » więcej 2021-09-23, godz. 18:58 Energa Basket Liga - Pierwszy mecz sezonu Twardych Pierników we własnej hali [transmisja] Już w piątek toruńscy koszykarze będą mieli szansę na trzecie zwycięstwo w nowym sezonie. Twarde Pierniki powalczą o ligowe punkty z drużyną GTK Gliwice. Prze ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:00 Przed sezonem Tauron Ligi - Zmiana taktyki nie tylko na parkiecie, czyli nowy Pałac Bydgoszcz Ewolucja i zmiany - tak można podsumować przygotowania do sezonu Pałacu Bydgoszcz. „Po głębokim zastanowieniu uznaliśmy, że musimy coś zmienić - i w strukturz ... » więcej 2021-09-23, godz. 13:10 Medalistki olimpijskie pokazywały dzieciom, jak wiosłować [wideo, zdjęcia] Blisko 200 bydgoskich uczniów wzięło udział w nietypowych zajęciach sportowych, które odbyły się w czwartek w siedzibie klubu wioślarskiego Lotto-Bydgostia. » więcej 2021-09-22, godz. 16:58 Przed sezonem Tauron Ligi - Joker Świecie, czyli kadrowa rewolucja i walka o play-off Drugi rok Jokera Świecie w siatkarskiej elicie ma być przełomowy. Kompletnie przemeblowany skład oraz nowy sztab szkoleniowy mają wprowadzić drużynę do play-o ... » więcej 2021-09-21, godz. 21:00 Mistrzynie sportu i międzypokoleniowe śniadanie z dużą porcją ruchu! [zdjęcia] Ponad dwieście osób wzięło udział w zajęciach edukacyjno - sportowych z cyklu „Śniadanie Mistrzyń - Sport jest Kobietą”, które odbyły się w Wielkiej Nieszawce ... » więcej 2021-09-21, godz. 19:30 Tauron Liga - Transfer Last minute. Brazylijka dołącza do składu Pałacu Letícia Hage została nową zawodniczką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Doświadczona zawodniczka gra na pozycji środkowej i będzie walczyć o miejsce w skł ... » więcej 2021-09-21, godz. 17:00 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski odebrał we wtorek Złotego Buta - nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W sezonie 2020/21 kapita ... » więcej 2021-09-21, godz. 16:24 Energa Basket Liga - Astoria przegrywa drugi mecz w sezonie Nieudana delegacja bydgoskich koszykarzy. Dzięki świetnej skuteczności rzutów za 2 punkty (58%) WKS Śląsk pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 90:81. » więcej