Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Sport
Plichta
2021-05-25, 14:52 Redakcja/olimpiagrudziadz.com

eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

Olimpia Grudziądz przegrała mecz 35. kolejki eWinner 2.Ligi ze Śląskiem II Wrocław 2:4. Zespół utrzymał się na bezpiecznej, 14. pozycji w tabeli.
Napędzeni ostatnimi wygranymi piłkarze Olimpii dobrze rozpoczęli mecz i chcieli zdobyć kolejny komplet punktów. W 12. minucie ich optymizm zgasił jednak bramką kapitan Ślaska – Sebastian Bergier. Kolejne minuty to równa gra z obu stron. Przewagę miała Olimpia, jednak nie zdołała przełożyć tego na wyrównującą bramkę. W 39. minucie goście strzelili po kontrataku drugiego gola. Pierwsza połowa skończyła wynikiem 0:2

Drugą połowę ofensywnie zaczęli Biało-Zieloni. Mimo wielu ataków i przewagi w środku pola, obrona Śląska spisywała się bez zarzutu. W 51. minucie kontaktową bramkę strzelił jednak Jose Embalo. Biało-Zieloni złapali drugi oddech i chcieli doprowadzić do remisu. Goście szybko odpowiedzieli kolejną bramką. W 60. minucie mocnym strzałem z rzutu wolnego bramkarza Olimpii pokonał Adrian Łyszczarz. Grudziądzanie odpowiedzieli bramką Szymona Jarosza, ale to wszystko na co było stać gospodarzy.

Olimpia Grudziądz 2:4 Śląsk II Wrocław

José Embaló 51, Szymon Jarosz 64 – Sebastian Bergier 12, 76, Adrian Łyszczarz 39, 60

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki – 8. Mikołaj Gabor, 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst (90, 7. Najim Romero), 17. Szymon Jarosz (72, 6. David Andronic), 3. Bartosz Widejko – 23. Michał Graczyk (72, 25. Damian Ciechanowski), 16. Oskar Kalenik (65, 64. Jakub Nawrocki), 11. Omid Popalzay – 9. João Criciúma (65, 20. Grzegorz Płatek), 10. José Embaló.

Śląsk II: 1. Bartłomiej Frasik – 6. Igor Maruszak, 8. Bartosz Boruń, 30. Maksymilian Trepczyński, 29. Olivier Wypart, 14. Mateusz Maćkowiak – 19. Adrian Łyszczarz (90, 37. Paweł Fediuk), 10. Mateusz Młynarczyk, 33. Adrian Bukowski, 27. Przemysław Bargiel (90, 24. Ryszard Jakubiak) – 9. Sebastian Bergier (90, 21. Filip Michalski).

Skrót spotkania

Sport

2021-08-01, godz. 19:04 Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy? Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Cellfast Wilki Krosno 37:41 - mecz zakończony po 13 biegach. Pierwszy mecz wygrały Wilki 51:38. » więcej 2021-08-01, godz. 17:11 Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli Rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk pewnie awansowała do olimpijskiego finału w Tokio. Polscy siatkarze pokonali Kanadę 3:0 na zakończenie fa ... » więcej 2021-08-01, godz. 10:03 Siatkówka. Czwarte zwycięstwo Polaków w Tokio! Które miejsce w grupie? Polscy siatkarze pokonali Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 26:16) i zajęli pierwsze miejsce w grupie A turnieju olimpijskiego w Tokio. To było czwarte zwycięstwo w p ... » więcej 2021-08-01, godz. 00:52 IO w Tokio - W sobotę pierwsze złoto Polski, dyskwalifikacja walczącego o medal Myszki Sobota przyniosła reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio pierwsze złoto. Zdobyli je lekkoatleci w sztafecie mieszanej 4x400 m. Walczący o podium ... » więcej 2021-07-31, godz. 15:32 IO w Tokio - Pierwsze złoto Polaków! Mieszana sztafeta 4x400m wygrywa, bijąc rekord Europy! Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miej ... » więcej 2021-07-31, godz. 14:08 Skrzydlaci akrobaci w rywalizacji na toruńskim niebie [zdjęcia] Beczki, pętle i korkociągi - tylko podnieść wzrok i podziwiać! Kilkudziesięciu pilotów w tym pięciu Polaków prezentuje podniebne figury nad Toruniem, rywalizu ... » więcej 2021-07-31, godz. 09:48 IO w Tokio - Myszka zdyskwalifikowany w finałowym wyścigu windsurfingowym Holender Kiran Badloe zdobył złoty medal w olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X. Piotr Myszka został z powodu falstartu zdyskwalifikow ... » więcej 2021-07-31, godz. 09:37 IO w Tokio - W piątek żeglarki na złotym kursie, rekordowa sztafeta, siatkarze w ćwierćfinale Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill wciąż prowadzą w olimpijskich regatach wioślarskich w klasie 470 i są coraz bliżej medalu. W sobotę w Tokio o podium ... » więcej 2021-07-30, godz. 17:06 Polska sztafeta mieszana 4x400 m w finale z rekordem Europy Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński czasem 3.10,44 poprawili rekord Europy i awansowali do finału biegu na 4x400 ... » więcej 2021-07-30, godz. 14:37 eWinner 1. Liga - Polonia Bydgoszcz jedzie o awans do play-off. Transmisja w PR PiK Abramczyk Polonia walczy o play-off plasując się na czwartym miejscu w tabeli. Najbliższy przeciwnik - Cellfast Wilki Krosno - ma dwa punkty więcej i jest w k ... » więcej