Środa, 28 lipca 2021 r.   Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Polskie Radio PiK » Sport
2021-05-02, 16:11 Redakcja/olimpiagrudziadz.com

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

Jose Embaló zdobył decydującą bramkę z Motorem Lublin. Fot. Olimpia Grudziądz/ Łukasz Szalkowski
Ostatnia w tabeli Olimpia Grudziądz wygrała ważny mecz 31. kolejki z przedostatnią Olimpią Elbląg. Choć grudziądzanom udało się przełamać passę porażek, nadal zajmują ostatnie miejsce i muszą walczyć o utrzymanie.
Spotkanie walczących o utrzymanie ekip obfitowało w strzały i kartki i trzymało w napięciu od samego początku do końca. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla grudziądzan. Już w 3. minucie strzałem z rogu pola karnego wynik otworzył Jose Embalo. Grudziądzanie chcieli szybko podwyższyć wynik spotkania, ale dobrze spisywała się defensywa drużyny z Elbląga.

W 37. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Patryk Burzyński z Olimpii Elbląg. Agresywna gra z obu stron utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Mimo osłabienia, w drugiej połowie zaatakowali goście. Defensywa Olimpii Grudziądz spisywała się pewnie. Niestety, w 58. minucie strzał Surdykowskiego nieszczęśliwie sparował Nikodem Sujecki. Piłka trafiła Mikołaja Gabora, który zaliczył samobójcze trafienie i mieliśmy wyrównanie.

Kolejne minuty to ataki z obu stron, ale cały czas przeważali grudziądzanie. W 68. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mikołaj Gabor, który posłał piłkę w samo okienko bramki przyjezdnych. Chwilę później drugą żółtą kartę w tym spotkaniu zobaczył Marcin Bawolik i obie drużyny kończyły spotkanie w 10. W 84. minucie swoją drugą bramkę w meczu dołożył Jose Embalo i ustalił wynik meczu.

Olimpia Grudziądz 3-1 Olimpia Elbląg

José Embaló 3, 84, Mikołaj Gabor 68 – Mikołaj Gabor 58 (s)

Olimpia G.: 33. Nikodem Sujecki – 32. Robert Obst, 66. Piotr Witasik, 17. Szymon Jarosz – 8. Mikołaj Gabor (70, 25. Damian Ciechanowski), 19. Grzegorz Gulczyński, 16. Oskar Kalenik (79, 70. Marko Zawada), 23. Michał Graczyk, 3. Bartosz Widejko – 10. José Embaló, 9. João Criciúma (70, 20. Grzegorz Płatek).

Olimpia E.: 27. Andrzej Witan – 8. Michał Ressel, 2. Tomasz Lewandowski, 6. Patryk Burzyński, 5. Kamil Wenger – 7. Sebastian Kamiński (85, 88. Filip Sobiecki), 94. Wojciech Zyska (85, 15. Aleksander Waniek), 22. Klaudiusz Krasa, 11. Orest Tkaczuk (42, 16. Tomasz Sedlewski), 9. Marcin Bawolik – 28. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: João Criciúma, Obst, Witasik, Kalenik – Tkaczuk, Burzyński, Lewandowski, Bawolik.
czerwone kartki: Patryk Burzyński (37. minuta, Olimpia E., za drugą żółtą), Marcin Bawolik (77. minuta, Olimpia E., za drugą żółtą).

Wypowiedzi trenerów po meczu Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg:

Sport

2021-07-28, godz. 18:45 IO w Tokio - W środę pierwszy polski medal, drugie zwycięstwo siatkarzy, Myszka walczy o podium Rywalizujące w wioślarskiej czwórce podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w finale i zd ... » więcej 2021-07-28, godz. 14:22 Polska - Wenezuela 3:1! Drugie zwycięstwo Polaków w Tokio Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) w meczu 3. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To drugie zwycięstwo na igrzys ... » więcej 2021-07-28, godz. 13:15 Energa Basket Liga - Twarde Pierniki z dwoma nowymi zawodnikami James Eads III i Trevor Thompson dołączają do Twardych Pierników Toruń. Dla obu zawodników będzie to debiutancki sezon w polskiej lidze. Kontrakty zostały pod ... » więcej 2021-07-28, godz. 08:49 Ogromna radość w Toruniu! Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo] Były łzy wzruszenia w toruńskiej przystani AZS. Polskie wioślarki w czwórce podwójnej wywalczyły srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. » więcej 2021-07-28, godz. 07:05 Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio! Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Srebro w wyścigu czwórek podwójnych kobiet zdobyła osada, w której składzie są dwie zawodni ... » więcej 2021-07-28, godz. 06:05 Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18 Ponad tysiąc zawodników z całej Polski rywalizować będzie o mistrzowskie tytuły na stadionie we Włocławku. W środę (28 lipca) w mieście rozpoczną się 53. Mist ... » więcej 2021-07-27, godz. 22:54 PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz przegrał z Motorem Lublin w meczu 13. rundy PGE Ekstraligi 56:33. Lublinianie zapewnili sobie awans do play-off, a GKM po ... » więcej 2021-07-27, godz. 19:32 IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków Polska ekipa nadal pozostaje bez medalu igrzysk w Tokio. We wtorek najbliższa podium była taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk, która przegrała walkę o brąz. Z ... » więcej 2021-07-27, godz. 08:45 Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo] Anwil Włocławek zakontraktował dwóch młodych zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Jonah Mathews ma być jednym z liderów obwodowych, a Austin Davies częścią pod ... » więcej 2021-07-26, godz. 18:15 Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny Klub koszykarski Astoria Bydgoszcz rozszerzył swoją nazwę o kolejnego sponsora tytularnego. Ogłoszono to w poniedziałek na tarasie Młynów Rothera na bydgoskie ... » więcej