Boniek - Do Anglii polecimy w pełnym składzie

2021-03-20, 16:30  Redakcja/ Polska Agencja Prasowa
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Fot. Archiwum/PAP/Paweł Supernak

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Fot. Archiwum/PAP/Paweł Supernak

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że na mecz eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Londynie reprezentacja Polski uda się w pełnym składzie. To oznacza, że zagra m.in. Robert Lewandowski, co wcześniej wydawało się trudne z powodu ograniczeń dotyczących pandemii. Wiele wskazuje też na to, że do Londynu pojedzie też Arkadiusz Milik

- Do Londynu pojedziemy w pełnym składzie. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Dodatkowe słowa podziękowania dla Kancelarii Premiera - napisał Boniek w piątkowy wieczór na Twitterze.

Kilka dni wcześniej selekcjoner Paulo Sousa i sam prezes PZPN przyznawali, że 31 marca na Wembley może zabraknąć kilku piłkarzy. Chodziło m.in. o Lewandowskiego z Bayernu Monachium i Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin.

W Niemczech obowiązywała bowiem 10-dniowa kwarantanna dla wracających z Wielkiej Brytanii. Tymczasem Bayern już trzy dni później zagra ważny mecz Bundesligi z wiceliderem RB Lipsk.

- W związku z obowiązującymi w Niemczech przepisami istniała obawa, że nasi reprezentanci, którzy na co dzień grają w tym kraju, nie będą mogli wyjechać na mecz do Anglii. Potwierdzam, że premier Mateusz Morawiecki kontaktował się osobiście z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, żeby umożliwić udział naszych piłkarzy w nadchodzącym meczu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Dziś wieczorem Instytut Roberta Kocha, czyli niemiecki organ określający wszystkie obostrzenia, jakie obowiązują w tym kraju, zaktualizował wytyczne. Według nowych rekomendacji i regulacji Wielka Brytania przestała być traktowana przez Niemcy jako obszar najwyższego ryzyka, związanego oczywiście z mutacją koronawirusa - powiedział Jakub Kwiatkowski, menadżer kadry.

- Ta zmiana sprawiła, że przeszkoda uniemożliwiająca wyjazd Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka do Anglii przestała istnieć. Wcześniej kluby niemieckie, bazując na obowiązujących wówczas regulacjach, miały prawo nie zgodzić się na wyjazd naszych piłkarzy do Londynu. Po piątkowej wieczornej aktualizacji przepisów nie ma już tego problemu. Piłkarze mogę wyjechać do Londynu. Oczywiście czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie z Bayernu i Herthy Berlin, ale nie zakładamy absolutnie braku tych zawodników w meczu z Anglią - dodał team menedżer piłkarskiej kadry.

Jak przypomniał, obowiązują trzy kategorie ryzyka dla poszczególnych obszarów.

- Kraje są klasyfikowane według obszarów ryzyka. W najwyższej kategorii była m.in. Wielka Brytania, a teraz spadła do najniższej. Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami niemieckiej federacji (DFB). Później otrzymałem od nich maila, z którego wynika, że w przypadku obszarów z drugiej i trzeciej grupy zawodowi sportowcy, jeśli mają negatywny wynik testów, po powrocie do Niemiec są zwolnieni z kwarantanny - zaznaczył Jakub Kwiatkowski.

Z najnowszych informacji wynika, że w Londynie będzie mógł wystąpić też Arkadiusz Milik z Olympique Marsylia, choć wcześniej zapowiadano, iż kluby francuskiej ekstraklasy i jej zaplecza nie zwolnią swoich piłkarzy na marcowe mecze międzypaństwowe, rozgrywane poza Unią Europejską.

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje od meczu z Węgrami w Budapeszcie 25 marca, w debiucie Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Sport

IV Liga: W czołówce bez zmian Chemik prowadzi, Pogoń i Unia w peletonie [wyniki 16. kolejki]

IV Liga: W czołówce bez zmian! Chemik prowadzi, Pogoń i Unia w peletonie [wyniki 16. kolejki]

2025-11-16, 15:05
Lotka, pasja i rodzinna rywalizacja. Amatorzy badmintona opanowali halę Politechniki Bydgoskiej

Lotka, pasja i rodzinna rywalizacja. Amatorzy badmintona opanowali halę Politechniki Bydgoskiej

2025-11-16, 10:35
Astoria odrodzona po przerwie. Potężna trzecia kwarta dała wyjazdowe zwycięstwo w Pelplinie

Astoria odrodzona po przerwie. Potężna trzecia kwarta dała wyjazdowe zwycięstwo w Pelplinie

2025-11-15, 22:07
BKS Bydgoszcz urwał liderowi seta. Później GKS był już poza zasięgiem

BKS Bydgoszcz urwał liderowi seta. Później GKS był już poza zasięgiem

2025-11-15, 20:27
Bartnik został mistrzem świata Polak wyrównał rekord globu

Bartnik został mistrzem świata! Polak wyrównał rekord globu

2025-11-15, 20:11
Koszykarskie derby dla Anwilu Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta

Koszykarskie derby dla Anwilu! Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta

2025-11-15, 19:38
Olimpia ratuje punkt w ostatniej minucie. Wicelider wymęczył remis w hitowym meczu

Olimpia ratuje punkt w ostatniej minucie. Wicelider wymęczył remis w hitowym meczu

2025-11-15, 18:34
Bez fajerwerków w sobotnich starciach trzecioligowców. Wda bezradna w Czarnkowie, derby województwa na zero

Bez fajerwerków w sobotnich starciach trzecioligowców. Wda bezradna w Czarnkowie, derby województwa na „zero”

2025-11-15, 16:07
Czas na derby naszego regionu w Orlen Basket Lidze Relacja w PR PiK

Czas na derby naszego regionu w Orlen Basket Lidze! Relacja w PR PiK

2025-11-15, 07:45
El. MŚ: Polska znów zremisowała z Holandią. Dobry mecz biało-czerwonych

El. MŚ: Polska znów zremisowała z Holandią. Dobry mecz „biało-czerwonych”

2025-11-14, 23:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę