Pierwsza w sezonie porażka koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń

2020-11-11, 22:58  Bartosz Kustra
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Polski Cukier Toruń przegrał po raz pierwszy w tym sezonie ekstraklasy na własnym parkiecie. W środę musiał uznać wyższość ostatniej drużyny w tabeli - MKS Dąbrowa Górnicza. "Nasza obrona jest słaba" - powiedział koszykarz gospodarzy Bartosz Diduszko. Torunianie przegrali bardzo wyrównany mecz 94:99.

Goście lepiej spisywali się pod koszami (38-30 w zbiórkach), a także mieli znacznie wyższy procent celnych rzutów za dwa punkty. MKS udowodnił, że nie zasługuje, by zamykać tabelę. Co ciekawe, zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał dotychczas dwa z 10 meczów, ale oba w woj. kujawsko-pomorskim, gdyż kilka tygodni temu pokonał włocławski Anwil.

W środę w zespole gości najlepiej punktował Lee Moore - 26, ale dzielnie wspierali go Andrzej Mazurczak - 18 i Sacha Killeya-Jones - 17.

Trener gości Allesandro Magro wskazał, że jego zdaniem jednym z powodów zwycięstwa jego drużyny było dobre dzielenie się piłką. Ocenił, iż 25 asyst w spotkaniu rozgrywanym na wyjeździe to bardzo dobry rezultat.

Pytany o tę kwestię na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Polskiego Cukru Jarosław Zawadka ocenił, że nie ten element był decydujący.

"My także mieliśmy dziś 25 asyst. Nie to zdecydowało o wygranej gości. Przegraliśmy ten mecz, bo rywale zbierali na naszej tablicy i zdobyli 16 punktów +drugiej szansy+. W tym elemencie byliśmy dziś słabsi. Dodatkowo w czwartej kwarcie popełniliśmy siedem strat w kluczowych momentach. Być może wynikało to z tego, że dziś w rotacji zabrakło Keyshawna Woodsa i może trochę zabrakło nam zdrowia" - podkreślił Zawadka.

Zawodnik gospodarzy Bartosz Diduszko przyznał, że obrona zespołu z Torunia jest słaba.

"Dąbrowa to dziś wykorzystała. Rzuciła prawie 100 punktów, z czego 52 +w pomalowanym+. Przegrywamy pojedynki jeden na jeden. (...) Rywale byli na prowadzeniu 9 czy 10 minut, ale liczy się to, kto prowadzi po końcowym gwizdku" - dodał Diduszko.

Zaległy mecz 4. kolejki: Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 94:99 (27:20, 15:25, 28:24, 24:30)

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 23, Donovan Jackson 18, Damian Kulig 18, Obie Trotter 17, Bartosz Diduszko 10, Carlton Bragg Jr 6, Aleksander Perka 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 26, Andrzej Mazurczak 18, Sacha Killeya-Jones 17, Elijah Wilson 11, Michał Nowakowski 8, Vytenis Cizauskas 8, Marek Piechowicz 5, Mikołaj Ratajczak 4, Konrad Dawdo 2, Jakub Motylewski 0, Michał Kroczak 0.

Polski Cukier przegrał po raz pierwszy w tym sezonie na własnym parkiecie. Wcześniej w Arenie Toruń wygrał pięć spotkań.

(PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Belgią i wciąż są w grze o turniej finałowy

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Belgią i wciąż są w grze o turniej finałowy

2019-06-06, 09:28
Ekstraklasa siatkarzy i siatkarek - nowe kontrakty w Pałacu i Chemiku Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy i siatkarek - nowe kontrakty w Pałacu i Chemiku Bydgoszcz

2019-06-05, 15:01
Kongres FIFA - Infantino szefem FIFA na kolejne cztery lata

Kongres FIFA - Infantino szefem FIFA na kolejne cztery lata

2019-06-05, 14:07
Piłkarskie MŚ do lat 20 - mecz 18 finału w Bydgoszczy dla USA. Francja poza turniejem

Piłkarskie MŚ do lat 20 - mecz 1/8 finału w Bydgoszczy dla USA. Francja poza turniejem!

2019-06-05, 08:12
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki przegrały z Serbkami

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki przegrały z Serbkami

2019-06-04, 22:00
Złoto, srebro i brąz. Wioślarze z regionu pochwalili się medalami zdobytymi na mistrzostwach Europy

Złoto, srebro i brąz. Wioślarze z regionu pochwalili się medalami zdobytymi na mistrzostwach Europy

2019-06-04, 20:39
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil wygrał z Polski Cukrem i prowadzi w finale

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil wygrał z Polski Cukrem i prowadzi w finale!

2019-06-04, 20:29
PZPS: Michał Kubiak ukarany naganą i zawieszeniem na sześć meczów

PZPS: Michał Kubiak ukarany naganą i zawieszeniem na sześć meczów

2019-06-04, 19:19
Ekstraliga żużlowa  Jacek Frątczak odchodzi z Torunia

Ekstraliga żużlowa – Jacek Frątczak odchodzi z Torunia

2019-06-04, 18:28
Darmowym autobusem na mecz Anwilu z Twardymi Piernikami

Darmowym autobusem na mecz Anwilu z Twardymi Piernikami

2019-06-04, 15:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę