Pierwsza w sezonie porażka koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń

2020-11-11, 22:58  Bartosz Kustra
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Polski Cukier Toruń przegrał po raz pierwszy w tym sezonie ekstraklasy na własnym parkiecie. W środę musiał uznać wyższość ostatniej drużyny w tabeli - MKS Dąbrowa Górnicza. "Nasza obrona jest słaba" - powiedział koszykarz gospodarzy Bartosz Diduszko. Torunianie przegrali bardzo wyrównany mecz 94:99.

Goście lepiej spisywali się pod koszami (38-30 w zbiórkach), a także mieli znacznie wyższy procent celnych rzutów za dwa punkty. MKS udowodnił, że nie zasługuje, by zamykać tabelę. Co ciekawe, zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał dotychczas dwa z 10 meczów, ale oba w woj. kujawsko-pomorskim, gdyż kilka tygodni temu pokonał włocławski Anwil.

W środę w zespole gości najlepiej punktował Lee Moore - 26, ale dzielnie wspierali go Andrzej Mazurczak - 18 i Sacha Killeya-Jones - 17.

Trener gości Allesandro Magro wskazał, że jego zdaniem jednym z powodów zwycięstwa jego drużyny było dobre dzielenie się piłką. Ocenił, iż 25 asyst w spotkaniu rozgrywanym na wyjeździe to bardzo dobry rezultat.

Pytany o tę kwestię na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Polskiego Cukru Jarosław Zawadka ocenił, że nie ten element był decydujący.

"My także mieliśmy dziś 25 asyst. Nie to zdecydowało o wygranej gości. Przegraliśmy ten mecz, bo rywale zbierali na naszej tablicy i zdobyli 16 punktów +drugiej szansy+. W tym elemencie byliśmy dziś słabsi. Dodatkowo w czwartej kwarcie popełniliśmy siedem strat w kluczowych momentach. Być może wynikało to z tego, że dziś w rotacji zabrakło Keyshawna Woodsa i może trochę zabrakło nam zdrowia" - podkreślił Zawadka.

Zawodnik gospodarzy Bartosz Diduszko przyznał, że obrona zespołu z Torunia jest słaba.

"Dąbrowa to dziś wykorzystała. Rzuciła prawie 100 punktów, z czego 52 +w pomalowanym+. Przegrywamy pojedynki jeden na jeden. (...) Rywale byli na prowadzeniu 9 czy 10 minut, ale liczy się to, kto prowadzi po końcowym gwizdku" - dodał Diduszko.

Zaległy mecz 4. kolejki: Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 94:99 (27:20, 15:25, 28:24, 24:30)

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 23, Donovan Jackson 18, Damian Kulig 18, Obie Trotter 17, Bartosz Diduszko 10, Carlton Bragg Jr 6, Aleksander Perka 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 26, Andrzej Mazurczak 18, Sacha Killeya-Jones 17, Elijah Wilson 11, Michał Nowakowski 8, Vytenis Cizauskas 8, Marek Piechowicz 5, Mikołaj Ratajczak 4, Konrad Dawdo 2, Jakub Motylewski 0, Michał Kroczak 0.

Polski Cukier przegrał po raz pierwszy w tym sezonie na własnym parkiecie. Wcześniej w Arenie Toruń wygrał pięć spotkań.

(PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

2019-06-24, 09:00
Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku!

2019-06-24, 07:59
Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

2019-06-23, 17:40
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

2019-06-23, 08:00
Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

2019-06-23, 07:00
Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

2019-06-22, 09:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę