Ekstraliga żużlowa - Walasek we Włókniarzu Częstochowa

2013-12-11, 19:32  Polska Agencja Prasowa

CKM Włókniarz Częstochowa jak dotąd nie otrzymał jeszcze licencji na starty w ekstralidze, ale jest bliski skompletowania kadry na przyszły sezon. Klub poinformował w środę, że drugim zawodnikiem, który dołączy do drużyny, jest Grzegorz Walasek.

37-letni Walasek podpisze z Włókniarzem roczny kontrakt (którego warunki zostały już ustalone), a na razie parafował umowę reklamową ze strategicznym sponsorem klubu – firmą K.J.G. Company.

Walasek jest wychowankiem ZKŻ Zielona Góra, a w barwach Włókniarza jeździł już w latach 2000-2005 i wtedy też sięgnął po cztery medale mistrzostw Polski: złoto indywidualnie w 2004 roku i w drużynie w 2003 oraz brąz DMP w 2004 i 2005. Złoty medal DMP wywalczył też z Falubazem Zielona Góra w 2009 roku, a indywidualnie zdobył też brąz w 2008 roku. W 2005 i 2007 roku z reprezentacją Polski zdobywał złote medale drużynowych mistrzostw świata.

W roku 2013 Walasek był zawodnikiem PGE Marmy Rzeszów, która spadła do 1. ligi.

Wcześniej roczny kontrakt z Włókniarzem podpisał 24-letni Duńczyk Peter Kildemand, a z dotychczasowej kadry pozostali: Duńczyk Michael Jepsen Jensen, Rosjanin Grigorij Łaguta oraz Rune Holta, Mirosław Jabłoński, Rafał Szombierski i Artur Czaja, do dyspozycji jest też grupa juniorów.

Ubyli tylko: Rosjanin Emil Sajfutdinow (Unibax Toruń) oraz junior Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra), któremu skończyło się wypożyczenie. Na pozostanie w Częstochowie nie zdecydował się też dotychczasowy trener Włókniarza – Grzegorz Dzikowski, który będzie szkoleniowcem drugoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski. (PAP)

żużel

Sport

Sportowa niedziela - emocje koszykarskie i siatkarskie

2018-02-04, 08:04

Liga NBA - 10 punktów Marcina Gortata, Wizards pokonali Magic

2018-02-04, 07:55

1. liga siatkarek - pewne zwycięstwo Jokera Świecie

2018-02-03, 21:34

Ekstraklasa siatkarek - przegrana torunianek w Krakowie

2018-02-03, 21:17

Ekstraklasa koszykarek - świetny mecz Energi! Torunianki pokonały mistrza Polski!

2018-02-03, 21:04

1. liga koszykarzy - derby dla Enea Astorii Bydgoszcz

2018-02-03, 20:57

Mityng w Karlsruhe - wygrana Lewandowskiego, minima Święty-Ersetic i Cichockiej

2018-02-03, 20:01

PŚ w skokach - Dawid Kubacki trzeci, Stoch czwarty w Willingen

2018-02-03, 19:26

Mentor Toruń Cup - zwycięstwo pary Kaliszek-Spodyriew

2018-02-03, 18:38

Sportowa sobota - koszykarskie derby w Polskim Radiu PiK

2018-02-03, 09:21
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę