Liga Narodów siatkarzy - Polacy za trzy punkty wygrali z Kanadą

2019-06-16, 22:00  Polska Agencja Prasowa/Agnieszka Niedziałek
Polscy siatkarze cieszą się z udanej akcji w meczu z Kanadą w 9. kolejce Ligi Narodów 2019. Fot. materiały prasowe/volleyball.world

Polscy siatkarze cieszą się z udanej akcji w meczu z Kanadą w 9. kolejce Ligi Narodów 2019. Fot. materiały prasowe/volleyball.world

Polscy siatkarze wygrali z Kanadyjczykami 3:1 w swoim ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w irańskiej Urmii. Biało-czerwoni mają na koncie pięć zwycięstw i cztery porażki.

Obie ekipy w niedzielę walczyły o pierwsze zwycięstwo w Urmii. Biało-czerwoni w piątek ulegli triumfatorom poprzedniej edycji Rosjanom 1:3, a dzień później w pojedynku z gospodarzami przegrali 2:3. Kanadyjczycy przegrali w trzech setach z Iranem, a "Sbornej" urwali jedną partię.

Za rozegranie u biało-czerwonych, podobnie jak dzień wcześniej, odpowiadał w pojedynkę Marcin Janusz. Wynikało to z kontuzji palca Grzegorza Łomacza, której nabawił się w piątek.

Po drugiej stronie siatki kibice zobaczyli kilku zawodników znanych z niedawnych występów w PlusLidze. Jason Derocco w latach 2015-2018 był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, Sharone Vernon-Evans ostatnie dwa sezony spędził w ONICO Warszawa, a Nicolas Hoag ma za sobą ubiegłoroczny epizod w Stoczni Szczecin, a od jesieni będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów.

O ile w sobotę podczas pojedynku Polaków trybuny były zapełnione żywiołowo reagującymi kibicami gospodarzy, to dzień później panowała cisza i było sporo wolnych miejsc,

Vernon-Evans w stołecznym klubie rzadko pojawiał się na boisku, ale w niedzielę w Urmii był pierwszoplanową postacią w swojej drużynie. Piłki często trafiały do tego atakującego, a on przez długi czas był nie do zatrzymania dla podopiecznych Vitala Heynena. Zdobył w tym spotkaniu aż 31 punktów.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko w pierwszej połowie. Potem na kilka punktów odskoczyli Polacy, którzy nie mieli kłopotu z zapisaniem tej partii na swoim koncie. Duża w tym zasługa skuteczności w ataku Dawida Konarskiego i Artura Szalpuka.

W kolejnej odsłonie to biało-czerwoni musieli gonić wynik. Do wyrównania doprowadzili przy stanie 15:15. Ich błędy własne w końcówce sprawiły, że w całym meczu był remis. Nie wykorzystali piłki setowej, którą mieli przy stanie 24:23 po błędzie w kontrataku Derocco.

Heynen na zmarnowaną szansę zareagował zmianą Szalpuka na Kwolka. W trakcie tej partii zmęczenie zaczęła się dawać we znaki Vernonowi-Evansowi. W efekcie pogorszyła się jego skuteczność. Przez blok rywali przebić się nie mógł również Hoag. Od stanu 10:10 rosła przewaga Polaków, która na koniec tej partii wyniosła pięć "oczek".

Vernon-Evans wrócił do dobrej dyspozycji w secie numer cztery i to on głównie odpowiadał za zdobywanie punktów w swojej drużynie. Dobrze radzili sobie w ataku także przyjmujący biało-czerwonych, co przełożyło się na walką "punkt za punkt". Kanadyjczycy zatrzymali Konarskiego i prowadzili 22:21. Po udanej próbie Vernona-Evansa obronili pierwszą piłkę meczową. Chwilę potem, po kolejnym bloku na Konarskim, brakowało im punktu, by doprowadzić do tie-breaka.

Tym razem jednak zacięta końcówka na przewagi padła łupem Polaków. Najpierw zablokowali Hoaga, a zaraz potem pomylił się Vernon-Evans. Szkoleniowiec drużyny spod znaku Klonowego Liścia Glen Hoag poprosił jeszcze o challenge, ale nie zmieniło to decyzji arbitrów.

Biało-czerwonym do zakończenia fazy interkontynentalnej pozostały do rozegrania dwa turnieje w Europie - najpierw wystąpią w Mediolanie, a następnie w Lipsku.

Polska - Kanada 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)

Polska: Marcin Janusz, Karol Kłos, Dawid Konarski, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Popiwczak (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik.

Kanada: James Walsh, Sharone Vernon-Evans, Lucas Van Berkel, Arthur Szwarc, Nicolas Hoag, Stephen Maar, Cameron Bann (libero) oraz Ryan Joseph Sclater, Adam Schriemer, Jason Derocco, Deanan Gyimah, Steven Marshall (libero).

Tabela Ligi Narodów siatkarzy 2019 po 9 kolejkach:

Miejsce Drużyna Mecze (z-p) Punkty Sety
1. Iran 9 (8-1) 24 26:7
2. Brazylia 9 (8-1) 22 26:10
3. Włochy 9 (7-2) 21 22:10
4. Rosja 9 (7-2) 20 22:11
5. Francja 9 (6-3) 19 22:14
6. USA 9 (5-4) 16 18:17
7. Polska 9 (5-4) 15 20:17
8. Serbia 9 (5-4) 13 21:21
9. Argentyna 9 (4-5) 12 17:18
10. Kanada 9 (4-5) 12 17:18
11. Japonia 9 (4-5) 10 15:20
12. Bułgaria 9 (3-6) 8 14:23
13. Portugalia 9 (2-7) 7 9:22
14. Niemcy 9 (2-7) 6 12:25
15. Australia 9 (1-8) 7 14:24
16. Chiny 9 (1-8) 4 6:24

siatkówka

Sport

Energa Basket Liga - Dwóch zawodników żegna się z Astorią Bydgoszcz

Energa Basket Liga - Dwóch zawodników żegna się z Astorią Bydgoszcz

2021-10-22, 17:59
Energa Basket Liga - Świetny mecz Twardych Pierników Torunianie lepsi od Zastalu

Energa Basket Liga - Świetny mecz Twardych Pierników! Torunianie lepsi od Zastalu

2021-10-22, 14:16
EuroCup kobiet - Basket 25 przegrywa drugie spotkanie

EuroCup kobiet - Basket 25 przegrywa drugie spotkanie

2021-10-21, 11:53
Energa Basket Liga - Twarde Pierniki powalczą z wicemistrzami Polski [transmisja]

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki powalczą z wicemistrzami Polski [transmisja]

2021-10-20, 23:25
Lotto Superliga tenisa stołowego  Gwiazda Bydgoszcz wygrywa i goni lidera tabeli

Lotto Superliga tenisa stołowego – Gwiazda Bydgoszcz wygrywa i goni lidera tabeli

2021-10-20, 17:13
Gala Sportu w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy

Gala Sportu w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy

2021-10-19, 21:17
Tauron Liga - Trzygodzinny horror i pierwsze zwycięstwo Jokera w lidze

Tauron Liga - Trzygodzinny horror i pierwsze zwycięstwo Jokera w lidze

2021-10-19, 10:28
Energa Basket Liga - Wes Washpun nowym rozgrywającym Astorii Bydgoszcz [wideo]

Energa Basket Liga - Wes Washpun nowym rozgrywającym Astorii Bydgoszcz [wideo]

2021-10-18, 14:36
Energa Basket Liga Kobiet - Porażki drużyn z regionu

Energa Basket Liga Kobiet - Porażki drużyn z regionu

2021-10-18, 08:31
Energa Basket Liga - Koncertowa druga połowa i wygrana Astorii [wideo]

Energa Basket Liga - Koncertowa druga połowa i wygrana Astorii [wideo]

2021-10-17, 17:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę