Mniejsze kary dla Unibaksu, choć wciąż surowe

2013-11-19, 18:08  PAP

Trybunał Polskiego Związku Motorowego obniżył we wtorek kary dla Unibaksu Toruń nałożone przez komisję orzekającą żużlowej ekstraligi. Zgodnie z jego decyzją klub ma zapłacić 1,043 miliona złotych, a nowy sezon rozpocznie z ośmioma ujemnymi punktami.

Klub z Torunia odwołał się od orzeczenia komisji orzekającej ligi, zgodnie z którym nałożono na niego grzywnę w łącznej wysokości niemal 2,5 miliona złotych oraz 12 ujemnych punktów na rozpoczęcie zmagań w nowym sezonie. Komisja orzekła także, iż na pierwsze trzy spotkania w nowym sezonie na Motoarenie w Toruniu kibice będą mogli wejść, bez względu na rodzaj biletu czy karnetu, za symboliczną złotówkę.

Trybunał Polskiego Związku Motorowego zajął się odwołaniem we wtorek i podjął decyzję o obniżeniu kary finansowej do 1,043 miliona złotych oraz ilości punktów ujemnych do ośmiu. Zdecydował także, iż za symboliczną złotówkę kibice na toruńską Motoarenę wejdą na jedno, a nie trzy spotkania w nowym sezonie.

Część finansowa sankcji składa się z 243 tys. złotych (zamiast 363) za przewinienia związane z nieprzestrzeganiem regulaminu, 400 tys. zł. (zamiast 574 810) odszkodowania na rzecz Stelmetu Falubazu za utracone dochody oraz 200 tys. za oddanie meczu walkowerem oraz 200 tys. (zamiast 1,5 mln) na cele charytatywne.

Mimo obniżenia kar Unibax nadal nie jest zadowolony z rozstrzygnięcia. PAP nie udało się skontaktować z prezesem klubu Mateuszem Kurzawskim. Na łamach mediów lokalnych przyznał jednak, że nadal uważa kary dla klubu za zbyt surowe. Dodał także, iż w najbliższych dniach zwoła nadzwyczajne zebranie akcjonariuszy, które podejmie decyzje o dalszych krokach i losach Unibaksu.

Wyrok Trybunału PZM kończy postępowanie przed organami zarządzającymi sportem motorowym. Klubowi pozostała teraz tylko możliwość odwołania się do sądu. Musi jednak w ciągu 14 dni zapłacić zasądzoną karę. W przeciwnym wypadku nie otrzyma licencji na starty w przyszłym sezonie żużlowej ekstraligi. (PAP)

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - trener Anwilu Milicic: wiedzieliśmy na co nas stać

Ekstraklasa koszykarzy - trener Anwilu Milicic: wiedzieliśmy na co nas stać

2018-05-18, 23:37
Superliga tenisa stołowego - pewne zwycięstwo Zooleszcz Gwiazdy na koniec sezonu

Superliga tenisa stołowego - pewne zwycięstwo Zooleszcz Gwiazdy na koniec sezonu

2018-05-18, 23:31
Giro dItalia 2018 - Viviani wygrał po raz trzeci

Giro d'Italia 2018 - Viviani wygrał po raz trzeci

2018-05-18, 23:22
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil wyrównał stan półfinałowej rywalizacji

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil wyrównał stan półfinałowej rywalizacji!

2018-05-18, 23:19
Ekstraliga żużlowa - wysoka porażka Get Well z Fogo Unią

Ekstraliga żużlowa - wysoka porażka Get Well z Fogo Unią

2018-05-18, 23:13

Gdańsk/ Sponsorzy Get Well Toruń oskarżeni o próbę przekupienia zawodnika

2018-05-18, 10:39
Ekstraliga żużlowa - niepokonana Unia jedzie do Torunia (program 6. kolejki)

Ekstraliga żużlowa - niepokonana Unia jedzie do Torunia (program 6. kolejki)

2018-05-18, 10:35
Liga Narodów siatkarek - Polska przegrała z Turcją

Liga Narodów siatkarek - Polska przegrała z Turcją

2018-05-18, 10:31
Giro dItalia 2018 - Sam Bennett wygrał etap na torze Imola

Giro d'Italia 2018 - Sam Bennett wygrał etap na torze Imola

2018-05-17, 23:37
Ekstraklasa koszykarzy - finał nie dla Polskiego Cukru Toruń

Ekstraklasa koszykarzy - finał nie dla Polskiego Cukru Toruń

2018-05-17, 23:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę