Mniejsze kary dla Unibaksu, choć wciąż surowe

2013-11-19, 18:08  PAP

Trybunał Polskiego Związku Motorowego obniżył we wtorek kary dla Unibaksu Toruń nałożone przez komisję orzekającą żużlowej ekstraligi. Zgodnie z jego decyzją klub ma zapłacić 1,043 miliona złotych, a nowy sezon rozpocznie z ośmioma ujemnymi punktami.

Klub z Torunia odwołał się od orzeczenia komisji orzekającej ligi, zgodnie z którym nałożono na niego grzywnę w łącznej wysokości niemal 2,5 miliona złotych oraz 12 ujemnych punktów na rozpoczęcie zmagań w nowym sezonie. Komisja orzekła także, iż na pierwsze trzy spotkania w nowym sezonie na Motoarenie w Toruniu kibice będą mogli wejść, bez względu na rodzaj biletu czy karnetu, za symboliczną złotówkę.

Trybunał Polskiego Związku Motorowego zajął się odwołaniem we wtorek i podjął decyzję o obniżeniu kary finansowej do 1,043 miliona złotych oraz ilości punktów ujemnych do ośmiu. Zdecydował także, iż za symboliczną złotówkę kibice na toruńską Motoarenę wejdą na jedno, a nie trzy spotkania w nowym sezonie.

Część finansowa sankcji składa się z 243 tys. złotych (zamiast 363) za przewinienia związane z nieprzestrzeganiem regulaminu, 400 tys. zł. (zamiast 574 810) odszkodowania na rzecz Stelmetu Falubazu za utracone dochody oraz 200 tys. za oddanie meczu walkowerem oraz 200 tys. (zamiast 1,5 mln) na cele charytatywne.

Mimo obniżenia kar Unibax nadal nie jest zadowolony z rozstrzygnięcia. PAP nie udało się skontaktować z prezesem klubu Mateuszem Kurzawskim. Na łamach mediów lokalnych przyznał jednak, że nadal uważa kary dla klubu za zbyt surowe. Dodał także, iż w najbliższych dniach zwoła nadzwyczajne zebranie akcjonariuszy, które podejmie decyzje o dalszych krokach i losach Unibaksu.

Wyrok Trybunału PZM kończy postępowanie przed organami zarządzającymi sportem motorowym. Klubowi pozostała teraz tylko możliwość odwołania się do sądu. Musi jednak w ciągu 14 dni zapłacić zasądzoną karę. W przeciwnym wypadku nie otrzyma licencji na starty w przyszłym sezonie żużlowej ekstraligi. (PAP)

Sport

Diamentowa Liga 2018  trzecie miejsce Haratyka w pchnięciu kulą

Diamentowa Liga 2018 – trzecie miejsce Haratyka w pchnięciu kulą

2018-07-05, 22:26
Wimbledon 2018 - Kubot i Melo w drugiej rundzie debla

Wimbledon 2018 - Kubot i Melo w drugiej rundzie debla

2018-07-05, 20:55
Sądowa wygrana SP Zawisza z CWZS

Sądowa wygrana SP Zawisza z CWZS

2018-07-05, 20:48
Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z USA 0:3 i stracili szansę na półfinał

Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z USA 0:3 i stracili szansę na półfinał

2018-07-05, 19:48
Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

2018-07-05, 17:00
Puchar Europy koszykarek  ekipy z Bydgoszczy i Gorzowa Wlkp. w jednej grupie

Puchar Europy koszykarek – ekipy z Bydgoszczy i Gorzowa Wlkp. w jednej grupie

2018-07-05, 14:44
Formuła 1 - Kubica: jestem w lepszej formie niż za dawnych, dobrych lat

Formuła 1 - Kubica: jestem w lepszej formie niż za dawnych, dobrych lat

2018-07-05, 14:41
MŚ 2018  Marciniak wraca, Gil zostaje

MŚ 2018 – Marciniak wraca, Gil zostaje

2018-07-05, 11:02
Wimbledon 2018 - Radwańska: nikogo nie zadowala druga runda

Wimbledon 2018 - Radwańska: nikogo nie zadowala druga runda

2018-07-05, 11:00
Liga Narodów siatkarzy - porażka Polski z Rosją w Final Six

Liga Narodów siatkarzy - porażka Polski z Rosją w Final Six

2018-07-04, 23:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę