PŚ w skokach - pogoda utrudnia przygotowania do konkursów w Wiśle-Malince

2017-11-14, 19:33  Polska Agencja Prasowa

Nie udało się jeszcze rozłożyć śniegu na całej powierzchni skoczni w Wiśle-Malince. Organizatorzy inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich (17-19 listopada) zmagają się z niekorzystną pogodą.

"Śniegu mamy wystarczają ilość, ale powoli nam to idzie. Jedna maszyna przemieszcza ten śnieg do góry. Mamy już gotowy przeciwstok" - powiedział PAP Andrzej Wąsowicz, który z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego zajmuje się przygotowaniem obiektu.

Według jego planów prace potrwają całą noc, aby skocznia była gotowa na rano. Wówczas rozpocznie się ręczne "uklepywanie".

"W poniedziałek maszyna była wstanie dojechać tylko do pewnego momentu (zeskoku - PAP), po czym śnieg się usuwał spod niej. Dlatego musieliśmy przerwać prace. Wczoraj były u nas intensywne opady mokrego śniegu" - wyjaśnił Wąsowicz powód opóźnienia.

Liczy on, że w nocy obniży się temperatura. Według prognoz pogody, w Wiśle ma wówczas być minus cztery stopnie Celsjusza. Gdyby tak się stało, to tempo prac szybko posunie się do przodu, gdyż można włączyć w takim przypadku armatki produkujące śnieg. Nie trzeba byłoby go transportować z dołu skoczni. Jeśli jednak pogoda spłata figla, to organizatorzy PŚ i tak są przygotowani na taki wariant.

„W ostateczności myślę o powrocie do starej metody. Czyli ładowaniu śnieg na dole na sanki, po czym wyciąganiu ich na górę" - powiedział Wąsowicz.

Władze Wisły we wtorek ogłosiły, w jaki sposób będzie odbywać się przewóz kibiców z centrum miasta w okolice skoczni. W sobotę i niedziele zostanie uruchomiona komunikacja dodatkowa. Autobusy będą ruszać w kierunku skoczni z przystanku przy ul. 1 Maja (obok kościoła). Po drodze będą się zatrzymywać na ul. Olimpijskiej, a kończyć trasę na skrzyżowaniu w Nowej Osadzie (część miasta nieopodal Malinki), w rejonie zbiegu ulic Wyzwolenia - Malinka - Czarne. Będą kursować co 15 minut (ew. częściej w razie potrzeby) w godz. 13-15.50 (18.11) oraz 12-14.50 (19.11).

Po zakończeniu zawodów autobusy będą odjeżdżać z przystanku w Nowej Osadzie mniej więcej do godziny po zakończeniu rywalizacji sportowej. Koszt biletu (ważnego w obie strony) to pięć złotych.

Sport

MŚ 2018 - Początek mundialu w Rosji

MŚ 2018 - Początek mundialu w Rosji

2018-06-14, 18:51
MŚ 2018  czwartkowy trening Polaków bez Kurzawy, ale z Glikiem [wideo]

MŚ 2018 – czwartkowy trening Polaków bez Kurzawy, ale z Glikiem [wideo]

2018-06-14, 10:36
MŚ 2018 - w Moskwie pierwszy gwizdek

MŚ 2018 - w Moskwie pierwszy gwizdek

2018-06-14, 09:53
Liga Narodów siatkarek - Polki bez straty seta wygrały z Rosjankami

Liga Narodów siatkarek - Polki bez straty seta wygrały z Rosjankami!

2018-06-14, 06:58
Mityng w Ostrawie - rekord Polski Haratyka w pchnięciu kulą

Mityng w Ostrawie - rekord Polski Haratyka w pchnięciu kulą

2018-06-14, 06:50
Superpuchar Polski koszykarzy - Gniezno gospodarzem spotkania

Superpuchar Polski koszykarzy - Gniezno gospodarzem spotkania

2018-06-13, 21:39
MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

2018-06-13, 21:17
MŚ 2018  Nawałka: wierzę, że Glik dołączy do zespołu za sześć dni

MŚ 2018 – Nawałka: wierzę, że Glik dołączy do zespołu za sześć dni

2018-06-13, 20:26
MŚ 2026 - FIFA na gospodarzy wybrała USA, Meksyk i Kanadę

MŚ 2026 - FIFA na gospodarzy wybrała USA, Meksyk i Kanadę

2018-06-13, 15:01
MŚ 2018 - polska reprezentacja wylądowała w Soczi

MŚ 2018 - polska reprezentacja wylądowała w Soczi

2018-06-13, 14:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę