ATP Finals 2017 - Kubot zaczyna czwarty występ meczem z Dodigiem i Granollersem

2017-11-13, 18:06  Polska Agencja Prasowa

Najwyżej rozstawieni debliści Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo meczem z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem rozpoczną występ w turnieju ATP Finals w Londynie. Polak po raz czwarty bierze udział w kończącym sezon tenisistów turnieju masters.

35-letni Kubot i młodszy o rok Melo na stałe połączyli siły przed tym sezonem. Wywalczyli w tym czasie sześć tytułów, czym nie może pochwalić się żadna inna tenisowa para męska w tym roku. Ich największym wspólnym sukcesem był lipcowy triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie. Poza tym wygrali trzy prestiżowe turnieje ATP - Masters 1000. Ostatnie ze zwycięstw w imprezie tej rangi zanotowali w minioną niedzielę w Paryżu.

Polsko-brazylijski duet jest bliski zachowania pierwszego miejsca w światowym rankingu debli na koniec roku. By tak się stało musi wygrać dwa mecze w fazie grupowej londyńskich zmagań. W zestawieniu indywidualnym tenisistów rywalizujących w grze podwójnej Melo oraz Kubot mają po tyle samo punktów i zajmują dwie najwyższe lokaty. Zawodnik z Ameryki Południowej wyprzedza obecnie jednak lubinianina, bo rozegrał o jeden turniej mniej. Po ATP Finals kolejność jednak powinna się odwrócić.

"Marcelo broni w Londynie 200 punktów wywalczonych rok temu, a Łukasz wtedy nie startował, więc wszystko, co teraz zgromadzi, będzie u niego na plus. Logika wskazuje więc, że powinien wyprzedzić swojego partnera i zostać pierwszym deblistą świata" - powiedział PAP Michał Gawłowski, wieloletni trener deblistów Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga.

Kubota czeka czwarty w karierze występ w mastersie. W latach 2009-10, grając w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, zatrzymał się na pierwszej fazie rywalizacji. Trzy lata temu, gdy partnerował mu Szwed Robert Lindstedt, dotarł do półfinału. Na tym etapie lepsi okazali się Dodig i...Melo. Brazylijczyk imponuje regularną i wysoką formą w ostatnich latach. Po raz piąty w karierze i z rzędu zagra w imprezie dla najlepszych tenisistów sezonu (dotychczas zawsze startował w niej z Dodigiem). Jest finalistą edycji 2014.

W poniedziałek o godz. 19 czasu polskiego czeka ich pojedynek z Dodigiem i Granollersem. Oprócz tego w grupie Kubota i Melo są jeszcze słynni amerykańscy bliźniacy Mike i Bob Brynowie oraz Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.

Poza ośmioma najlepszymi deblami sezonu w Londynie rywalizuje też od niedzieli ośmiu czołowych singlistów. Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada. Pula nagród wynosi 8 milionów dolarów.

Sport

Ekstraklasa piłkarska - w klasyku Legia zagra z Górnikiem (zapowiedź 15. kolejki)

Ekstraklasa piłkarska - w klasyku Legia zagra z Górnikiem (zapowiedź 15. kolejki)

2019-11-08, 11:00
Piłkarska Liga Europy - awans pięciu ekip, cały mecz Kędziory, czerwony Góralski

Piłkarska Liga Europy - awans pięciu ekip, cały mecz Kędziory, czerwony Góralski

2019-11-07, 23:30
Puchar Europy koszykarek - czwarte z rzędu zwycięstwo Artego Bydgoszcz

Puchar Europy koszykarek - czwarte z rzędu zwycięstwo Artego Bydgoszcz!

2019-11-07, 21:46
Superliga tenisistów stołowych  szósta wygrana torunian

Superliga tenisistów stołowych – szósta wygrana torunian

2019-11-07, 21:00
Witold Bańka oficjalnie szefem Światowej Agencji Antydopingowej

Witold Bańka oficjalnie szefem Światowej Agencji Antydopingowej

2019-11-07, 15:54
Polonia Bydgoszcz przedstawiła skład na 1. ligę. Chce namieszać w lidze

Polonia Bydgoszcz przedstawiła skład na 1. ligę. Chce „namieszać” w lidze

2019-11-07, 15:48
PZPS: Jacek Nawrocki trenerem kadry siatkarek do 2022 roku

PZPS: Jacek Nawrocki trenerem kadry siatkarek do 2022 roku

2019-11-07, 14:00
Superliga tenisistów stołowych  Energa Manekin Toruń z nowym Azjatą w składzie

Superliga tenisistów stołowych – Energa Manekin Toruń z nowym Azjatą w składzie

2019-11-07, 12:00
Ekstraliga żużlowa - Antonio Lindbaeck w Stelmecie Falubazie

Ekstraliga żużlowa - Antonio Lindbaeck w Stelmecie Falubazie

2019-11-07, 10:30
Koszykarska Liga Mistrzów - kryzys Anwilu trwa. Porażka włocławian w Jerozolimie

Koszykarska Liga Mistrzów - kryzys Anwilu trwa. Porażka włocławian w Jerozolimie

2019-11-07, 08:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę