Mecz Polski z Meksykiem okazją do sprawdzenia zmienników

2017-11-13, 18:06  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas niedzielnego treningu przed towarzyskim meczem z Meksykiem w Gdańsku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas niedzielnego treningu przed towarzyskim meczem z Meksykiem w Gdańsku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Piłkarze reprezentacji Polski trzy dni po bezbramkowym remisie w Warszawie z Urugwajem zagrają kolejny towarzyski mecz, tym razem w Gdańsku z Meksykiem. W obu zespołach zabraknie kilku czołowych zawodników. Początek spotkania o godz. 20.45.

"Podstawowe założenie jest takie, że zawsze gra się o zwycięstwo. Zamierzamy sprawdzić nowe warianty taktyczne oraz personalne. Przy takich założeniach wynik może wydawać się sprawą drugorzędną, ale postaramy się zrealizować dwa cele w jednym – zwyciężyć oraz przetestować nowe ustawienia" - zapowiedział trener biało-czerwonych Adam Nawałka.

Po zapoznaniu się z raportem medycznym, rozmowie z zawodnikami i ze względu na dużą intensywność meczów w poniedziałek w polskiej ekipie zabraknie Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika i Kamila Grosickiego. Nie będzie także kontuzjowanych Michała Pazdana i Łukasza Piszczka, a w piątkowym meczu z Urugwajem karierę zakończył bramkarz Artur Boruc.

Osłabieni będą również Meksykanie, wśród których zabraknie m.in. słynnego Javiera "Chicharito" Hernandeza, Edsona Alvareza, Giovaniego dos Santosa i prawdopodobnie Hectora Herrery.

"Kiedy przygotowywaliśmy się do tego meczu, wiedzieliśmy, że nie będzie Lewandowskiego, a pozostałe nieobecności to już kwestia polskiego sztabu szkoleniowego. My też mamy swoje braki i zobaczymy, który trener lepiej wypełni te luki w swoim zespole" – przyznał trener reprezentacji Meksyku Juan Carlos Osorio.

Jak dodał, jego zespół chce w poniedziałek dyktować warunki gry.

"Przystąpimy do meczu z wielką pokorą i respektem dla Polaków, ale chcemy prowadzić grę, zdominować środek pola, a także wykorzystać nasze główne atuty - szybkość i umiejętność penetracji pola karnego" - podkreślił Osorio.

To będzie siódmy w historii mecz reprezentacji Polski na tym gdańskim obiekcie, jednej z aren Euro 2012. Do tej pory dwa wygrali, dwa zremisowali i dwa przegrali.

Już w październiku prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział, że gośćmi spotkania z Meksykiem będą piłkarze, którzy 35 lat temu, właśnie z nim w składzie, zajęli pod wodzą Antoniego Piechniczka trzecie miejsce mistrzostw świata w Hiszpanii.

Polska zajmuje obecnie w rankingu FIFA szóste miejsce, a Meksyk szesnaste. Oba zespoły przygotowują się do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

2019-04-22, 20:28
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

2019-04-21, 12:36
Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

2019-04-20, 18:34
Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

2019-04-20, 17:08
Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

2019-04-19, 17:16
Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

2019-04-19, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

2019-04-18, 10:00
Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

2019-04-18, 09:00
Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy!

2019-04-18, 08:00
Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

2019-04-16, 21:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę