Liga Mistrzów FIBA - Stelmet Zielona Góra wygrał z Sidigasem

2017-10-31, 21:25  Polska Agencja Prasowa
Zdjęcie z meczu Stelmetu Zielona Góra z Sidigasem Avellino w 4. kolejce grupy D Ligi Mistrzów FIBA 2017/2018. Fot. PAP/Lech Muszyński

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra pokonali u siebie włoską drużynę Sidigas Avellino 90:79 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów FIBA. To druga wygrana zespołu trenera Artura Gronka w grupie D.

Mistrzowie Polski tylko na początku spotkania mieli kłopoty i przegrywali 0:5. Potem szybko odrobili straty, jednak goście byli skuteczni w ataku i spotkanie było wyrównane przez dwie kwarty. Po 20 minutach Stelmet BC prowadził 42:38 po rzucie na cztery sekundy przed końcem drugiej kwarty Jamesa Florence'a zza linii 6,75 m.

W trzeciej kwarcie gospodarze mieli wyraźną przewagę za sprawą lepszej defensywy i skutecznej gry pod koszem Czarnogórzanina Vladimira Dragicevica, a także debiutującego w barwach zielonogórzan Martynasa Geceviciusa. Ten pierwszy trafił 10 z 12 rzutów za dwa punkty w całym spotkaniu i miał osiem zbiórek, zaś reprezentant Litwy rzucał jak "maszynka" zza linii 6,75 m - trafił pięć z sześciu takich rzutów. To właśnie po jego akcji Stelmet BC prowadził w 29. minucie 64:51. Gecevicius bardzo dobrze wprowadził się do drużyny i był jednym z liderów.

W czwartej kwarcie podopieczni Gronka mieli kłopoty z zatrzymaniem Argentyńczyka z włoskim obywatelstwem Ariela Filloya. To po jego rzutach Sidigas trzykrotnie w tej części zmniejszał straty do pięciu punktów (62:67, 65:70, 69:70).

Bardziej zespołowa gra Stelmetu BC w ostatnich minutach i mocniejsza defensywa dały gospodarzom ponownie większą przewagę. Po rzutach Dragicevica i Gecevica, którzy otrzymywali dobre podania od kapitana Łukasza Koszarka (siedem asyst), mistrz Polski uzyskał w 40. minucie najwyższe prowadzenie w meczu 90:76.

Zielonogórzanie mieli aż 30 asyst oraz wysoką skuteczność z gry - 61 procent za dwa punkty (20 z 33 rzutów) i 48 za trzy (13 z 27).

W piątej kolejce LM FIBA Stelmet BC zmierzy się na wyjeździe z BC Ostenda.

Stelmet BC Zielona Góra - Sidigas Avellino 90:79 (19:21, 23:17, 22:15, 26:26)